Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с електроден котел

Публикувано от Shtirev 
Re: Отопление с електроден котел
19-08-2011 - 23:07:09
Разбрах го номера с електролизата - въпреки липсата на пазарна логика.

Скъпата разсипия не ми е слабост. Защото не съм разсипник на скъпотии...

Къде е разковничето на климатика обаче? Вкарваш един киловат/час ел.енергия. Получаваш ... ??? Два киловата топлинна енергия ...??? А как се отнася вкарания в климатика киловат ел.енергията за час към излязлата от него киловат топлинна енергия за час в единни мерни единици? А? Който може - нека увеличи продажбите на климатици за отопление...
Re: Отопление с електроден котел
20-08-2011 - 01:09:41
Вкарваш 1,получаваш 3-4.По рекламите пишат и за 5...
Проблемът на климатика е непостоянното му КПД.Не може целогодишно да работи с КПД от 300-400 процента.При ниски температури най-често изобщо не работи.
Този недостатък го решават термопомпите вода/вода или земните такива-под земята температурата е постоянна и положителна-не се влияе от това дали навън е +30 или -20.

Лошото е,че колкото по-сложна и ефективна машина избираш,все повече трябва да си правиш сметката за колко време ще се изплати.При котлето нещата са прости и ясни.Като най-разпространена система всичко му е елементарно,горивото евтино...Ама зимата си дежурен по котел.Лятото...пак трябва да разчиташ на климатици за охлаждане.
Re: Отопление с електроден котел
21-08-2011 - 11:26:12
Това излиза да е доста като разход на ток, тоест пари... Иначе съм чувал съм добри отзиви за газовите котли за отопление
Re: Отопление с електроден котел
01-09-2011 - 16:08:51
Quote
salvador
Вкарваш 1,получаваш 3-4.По рекламите пишат и за 5...
Проблемът на климатика е непостоянното му КПД.Не може целогодишно да работи с КПД от 300-400 процента.При ниски температури най-често изобщо не работи.
Този недостатък го решават термопомпите вода/вода или земните такива-под земята температурата е постоянна и положителна-не се влияе от това дали навън е +30 или -20.

Лошото е,че колкото по-сложна и ефективна машина избираш,все повече трябва да си правиш сметката за колко време ще се изплати.При котлето нещата са прости и ясни.Като най-разпространена система всичко му е елементарно,горивото евтино...Ама зимата си дежурен по котел.Лятото...пак трябва да разчиташ на климатици за охлаждане.

Е нали закона за запазване на енергията е в сила и за отопление с климатик... От една система не може да излезе повече енергия, отколкото е вкарана. Освен ако нямаме разпад - ядрена верижна реакция.

За газовото отопление ясна ли е ефективността? Евтина ли е газта пропан-бутан, /с която си караме колите и си готвим манджичките на газови котлони/, така че единица топлина да е по-евтина от добитата чрез ток и да е изгодно да се топли човек с газова печка на пропан-бутан да речем. Хем и печките са на колелца - по 140-150 лева за брой, без бутилката. Кво й плащаш?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-01 16:29 от panelov.
Re: Отопление с електроден котел
01-09-2011 - 18:41:02
нБъркаш величините.Климатикът нищо не произвежда.Той е добивна машина.Тегли топлина от атмосферата или я отдава в нея.Но я добива,не я прави...
Re: Отопление с електроден котел
01-09-2011 - 21:48:00
Пропан-бутанът не е евтин газ, дори е скъп, Евтиният газ е метан или природен газ, който идва по тръбите, а не в бутилки. А пък тези печки на пропан-бутан трябва да ги забранят със закон, защото хем ти изгаря кислорода от помещението, хем ти насища въздуха с изгорели газове и водни пари, които се превръщат в конденз и мухал.
Re: Отопление с електроден котел
02-09-2011 - 09:02:17
Природен газ има и в бутилки.Но ти трябва място в двора за едно ТИР-ремарке.Стига за около месец и половина.Има и по-малки стилажи с бутилки...ама ги возят на две седмици.
Re: Отопление с електроден котел
02-09-2011 - 19:22:52
salvador, понякога ме убиваш :}
Re: Отопление с електроден котел
02-09-2011 - 20:19:36
Quote
LazarG
salvador, понякога ме убиваш :}

Защо - прав е човека. Такова предложение и аз имах преди време.

А иначе за климатиците трябваше да прочета преди да питам...

Написали са си го хората:

[www.heatme.info]
[v-clima.com]

[www.google.bg]
Re: Отопление с електроден котел
02-09-2011 - 20:42:08
Quote
panelov
Защо - прав е човека.
За кое точно?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход