Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 09:32:55
Става дума за апартамент на последен етаж - юг, нов от 2 години, над него има мансарди. Притеснява ме факта ,че може да има влага, или лятото да е много горещо
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 11:06:31
Е като има мансарди...как така е последен?
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 13:22:35
Живял съм на покрива и ако над него няма нищо е ужасно топло лятото и студено зимата, но ти казваш че има етаж с мансарди, или?

[markita.net]
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 13:23:08
А какъв е въпросът? Искаш да го купуваш?
Бях писал някъде, че тези "апартаменти" - над и под кота корниз са беля работа.
Първо ти продават огромни тераси (по-същество покрив - обща част) на цени за жилищна.
Второ - тези тераси са допълнителна външна стена за долните.
Трето - практически никога не са изпълнени по всичките правила за плосък покрив - отводняване, хидроизолация, топлоизолация. Ако пък случайно е изпълнено, се появява проблем с нивата - терасата по-високо от апартамента, което може да се ползва за първоначален ориентир какво-как

Нулево - плод на безумна лакомия на инвеститора.
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 14:11:35
avatar
Живея в такъв апартамент - няма страшно - всичко е поправимо ако се наложи.
Не съм забелязал да е по различен от предишният - всичко е внушение.....
Ако действително се прави ремонт бъдете подготвени за изненади единствено от страна на съседите - в БГ просто никой няма да даде пари за поправка на покрив или нещо по кардинално.moody smiley

Чест и почитание
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 15:25:09
Quote
salvador
Е като има мансарди...как така е последен?
На предпоследен, над него има тераси
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 21:51:31
Така предположих и писах по-горе.
Бих изслушал уважаемия (без ирония) г-н Гогол какво толкова му харесва, ама той е в бранша и сигурно се е застраховал още при строителството. Всичко се прави и поправя, ама...
Споменах възможните проблеми - във форумите често се докладват.
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
07-08-2011 - 10:54:48
avatar
Привет!Вярно ,че всичко още при строителството си направих сам,но дори и нещо да се прецака ,пак казвам е поправимо.
Ако искате заложете на вариант гипскартон и вата като вътрешна изолация- ако се притеснявате относно топлото ,но ви уверявам,че моя строител не вложи толкова старание при строителството и сега разчитам на 5см Вълчидоски ХПС.А той меко казано е лош.
Смятам след година две да направя читава топлоизолация,но все още не ми се действа - няма година откакто се нанесох и нещо ми е писнало.
В общи линии съм доволен.Въпрос на гледна точка - аз компромис със себе си не направих.....

Чест и почитание
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
16-08-2011 - 10:05:42
Според мен, едно ново жилище трябва да "работи" 25-30г. без да се налага да се ремонтира (освен козметично). Ако на втората година почнеш да му оправяш изолациите, работата е умряла. Вярно е че през последните 15г. се появиха много нови материали и технологии, но ако нещо си е направено качествено, то си държи и общо взето се налага на 1 поколение да се прави сериозен ремонт.

[archidet.com]
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
16-08-2011 - 19:17:18
avatar
*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход