Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартамент на последен етаж, над него има мансарди

Публикувано от kaki 
апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 09:32:55
Става дума за апартамент на последен етаж - юг, нов от 2 години, над него има мансарди. Притеснява ме факта ,че може да има влага, или лятото да е много горещо
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 11:06:31
Е като има мансарди...как така е последен?
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 13:22:35
Живял съм на покрива и ако над него няма нищо е ужасно топло лятото и студено зимата, но ти казваш че има етаж с мансарди, или?

[markita.net]
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 13:23:08
А какъв е въпросът? Искаш да го купуваш?
Бях писал някъде, че тези "апартаменти" - над и под кота корниз са беля работа.
Първо ти продават огромни тераси (по-същество покрив - обща част) на цени за жилищна.
Второ - тези тераси са допълнителна външна стена за долните.
Трето - практически никога не са изпълнени по всичките правила за плосък покрив - отводняване, хидроизолация, топлоизолация. Ако пък случайно е изпълнено, се появява проблем с нивата - терасата по-високо от апартамента, което може да се ползва за първоначален ориентир какво-как

Нулево - плод на безумна лакомия на инвеститора.
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 14:11:35
avatar
Живея в такъв апартамент - няма страшно - всичко е поправимо ако се наложи.
Не съм забелязал да е по различен от предишният - всичко е внушение.....
Ако действително се прави ремонт бъдете подготвени за изненади единствено от страна на съседите - в БГ просто никой няма да даде пари за поправка на покрив или нещо по кардинално.moody smiley

Чест и почитание
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 15:25:09
Quote
salvador
Е като има мансарди...как така е последен?
На предпоследен, над него има тераси
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
06-08-2011 - 21:51:31
Така предположих и писах по-горе.
Бих изслушал уважаемия (без ирония) г-н Гогол какво толкова му харесва, ама той е в бранша и сигурно се е застраховал още при строителството. Всичко се прави и поправя, ама...
Споменах възможните проблеми - във форумите често се докладват.
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
07-08-2011 - 10:54:48
avatar
Привет!Вярно ,че всичко още при строителството си направих сам,но дори и нещо да се прецака ,пак казвам е поправимо.
Ако искате заложете на вариант гипскартон и вата като вътрешна изолация- ако се притеснявате относно топлото ,но ви уверявам,че моя строител не вложи толкова старание при строителството и сега разчитам на 5см Вълчидоски ХПС.А той меко казано е лош.
Смятам след година две да направя читава топлоизолация,но все още не ми се действа - няма година откакто се нанесох и нещо ми е писнало.
В общи линии съм доволен.Въпрос на гледна точка - аз компромис със себе си не направих.....

Чест и почитание
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
16-08-2011 - 10:05:42
Според мен, едно ново жилище трябва да "работи" 25-30г. без да се налага да се ремонтира (освен козметично). Ако на втората година почнеш да му оправяш изолациите, работата е умряла. Вярно е че през последните 15г. се появиха много нови материали и технологии, но ако нещо си е направено качествено, то си държи и общо взето се налага на 1 поколение да се прави сериозен ремонт.

[archidet.com]
Re: апартамент на последен етаж, над него има мансарди
16-08-2011 - 19:17:18
avatar
*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход