Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блиндирани врати

Публикувано от naydenantonov80 
Блиндирани врати
31-05-2011 - 14:23:05
Добър ден! Интрересувам се от блиндирани врати за новото ми жилище и попаднах на сайта на Каракшев и Син. Някой, който е имал вземане даване с тях да изкаже мнение. Цените ми изглежадат прилични.

Блиндирани Врати Врати
Re: Блиндирани врати
31-05-2011 - 17:04:03
Quote
naydenantonov80
Добър ден! Интрересувам се от блиндирани врати за новото ми жилище и попаднах на сайта на Каракшев и Син. Някой, който е имал вземане даване с тях да изкаже мнение. Цените ми изглежадат прилични.

СКОРО имах повод за контакт с тях и ще споделя без ангажимент впечатленията си.
Не става дума конкретно за блиндирани врати, но може да ти е полезно.
След тараш на мазетата, по настоятелна препоръка на полицията, започнах да търся надеждна метална врата.
Бързо направих сърч в нета и съставих листа от 3-4 възможни доставчика. Позвъних и на Каракшев и Син. Звънях твърде дълго. Обади се женски глас, не се представи, не съобщи кого представлява. Разговорът вървеше трудно и аз набързо го прекратих. Не обичам такива ситуации. Харесва ми още от първата минута да забележа, че срещу мен има един много подготвен и мотивиран професионалист, който знае какво прави и е готов да се пребори за поръчка.

И при останалите нещата не потръгнаха. В блока започнаха опити да да ми пробутват роднини, приятели и баджанаци и след седмица, имайки път към Младост 3 се сетих за тази фирма, че има офис и шоу рум, преди Панчарево.
Отидох, разгледах. Този път оставиха благоприятно впечатление с обстановката и отношението. Хвърлих един поглед и в приземието, където е производствената им база.
Обикновено казвам: Обичам като ида някъде по работа, да ми "мирише на фирма", на организация и ред.
Направих поръчка за метална, апартаментна врата, макар че трябваше да се монтира на входа на мазетата.
Позволиха ми да я специфицирам по желания от мен начин. Не желаех ламиниране, фолиа, но пък държах да е с усилена предна ламарина - 2 мм.
На следващия ден, петък, дойде в уречения час сам собственикът и взе размери. Преговорихме още веднъж нещата и направих дребни промени. Не поиска капаро. Помня, че беше петък, защото много се учудих, че ми предложи монтаж в понеделник на обяд.
В уречения час дойде монтажник, който видими си знаеше работата повече от добре и бързо и сръчно си свърши работата. Нямам забележки.

Видях линка, който си пуснал за блиндираните. За съжаление в шоу-рума въобще не им обърнах внаимание.
Моята поръчка си беше една сравнително елементарна и груба метална врата и хората това и ми доставиха.
По отношение на входна блиндирана за жилище имам съвсем други представи, изисквания и очаквания. Тук има и субективни предпочитания, разбира се. Предпочитам моята блиндирана врата да е елегантна и фурнирована и да не и личи на пръв поглед, че е страшно яка в действителност.

Предложение: помисли за сериозен патрон от висок клас и не се оставяй да те убеждават, че по-добро от касова брава няма. Касова може, но като втора, допълвааща.

Всичко изложено е субективно, но съм воден от желание да съм полезен.

Моля, информирай как се развиват нещата. Интересувам се и аз.
Re: Блиндирани врати
01-06-2011 - 03:58:09
Привет на всички.
Съвет на Найден не мога да дам, но ще се възползвам и аз да допълня темата с още един въпрос. Аз имам метална врата за входа, но нямам каса. Та въпроса ми е може ли по вратата да ми се изработи метална каса?

Начев, съветваш да се помисли за "по-висок клас патрон"! Какъв е този клас и коя част от грабителите може да затрудни? Ако ще създаде грижа на "високият клас" разбойници добре ама се съмнявам.
Поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Блиндирани врати
01-06-2011 - 13:48:29
Quote
Geto
Привет на всички.
Съвет на Найден не мога да дам, но ще се възползвам и аз да допълня темата с още един въпрос. Аз имам метална врата за входа, но нямам каса. Та въпроса ми е може ли по вратата да ми се изработи метална каса?
Здравей! За можене, всичко може, но по правило всички доправяния струват несъразмерно скъпо.
Ако решиш да го дадеш някъде, достави им на място вратата и да изработват и напасват касата по нея.

Quote
Гето
Начев, съветваш да се помисли за "по-висок клас патрон"! Какъв е този клас и коя част от грабителите може да затрудни? Ако ще създаде грижа на "високият клас" разбойници добре ама се съмнявам.
Хубав ти е въпросът. Вълнувал ме е и искам, макар и като неспециалист, да кажа няколко думи.
През деведесетте (дори около началото 2000) у нас излязоха "на мода" касовите брави. Всичко живо взе да ги слага масово. Аргументите на производители и търговци на касови брави беше железен. Патронът обикновено има едни пружини и пластини, преодолееш ли ги, стигаш до палеца и оттам директно отключваш. При касовата брава ключът е този, който директно действа върху механизъма, а при ключа има едиколко си милиона комбинации, почти невъзможно да се се копира и - дотук.
Да, обаче техническата мисъл не спи. За кратък период от време бандюгите се снабдиха с едни устройства (чувам, че вече били евтини и масови), с които отваряли без никакъв проблем касови брави. Вероятно е коректно да се каже, че има много типове касови брави и се отварят лесно тези от нисък и среден клас, които се вероятно преобладаващият случай при ползваните от нашенци.

Същевременно най-новите образци на патроните от висок клас вече нямат нищо общо със старото, традиционно познато ни изделие.
Присъствах на една презентация на последното стройко.
Записал съм си няколко марки патрони/ключове.
Обемисто е за представяне, пък и материята не ми е чак толкова близка.
Накратно, убедиха ме (чисто субективно е твърдението), че в момента високият клас патрон дава по-добра защита.
На въпроса ти по нататък:
Отварям листовките, които съм взел и давам конкретни примери:
1. Аблой Протект - финландска система
2. Кезо Омега - швейцарска
3.МТ5+ - израелска

Има международни стандарти за т.н. High Security заключващи системи.
Мога да им намеря номерата, но ми се струва, че ще е прекалено.
Доколкото си спомням, тези изделия са стигнали вече до 6-то поколение.
Запомних, че 5-то и 6-то поколение дават надеждна защита.

Що се отнася, от кого се пазим. Наистина трябва човек много добре да си прецени:
Кой съм аз (в действителност)?
За какъв минавам и какво се знае (мисли) за мен от околните?
Какви сигнали (инфо) излъчвам наоколо?
Какво пазя?
От кого го пазя?
Взел ли съм изчерпателни мерки (вкл. дублиращи системи) за всички потенциално слаби места, та да си заслужава да се заключвам със скъпо струващи системи?

Да си намери отговорите и да предприеме някакви адекватни, симетрични мерки.
Няма непревзимаеми врати и заключващи системи!
Re: Блиндирани врати
01-06-2011 - 13:50:29
Поне още това да добавя.
Цените започват от 150 лв. на патрон.

Горна граница .... са само мечтите ни !
Re: Блиндирани врати
01-06-2011 - 18:54:09
nacheff

Все още съм на кръсттопът. Благодаря ви за бързата реакция. За патрона не се бях замислял, много полезна информация е за мене. На другия въпрос. Не съм с особено "богаташко" и не се притеснявам за живота си. Все пак в къщи има компютърна техника за около 8 000 лева (покрай другото) и ми се иска да е мало по-добре защитена. Ще помисля още ден-два и надявам се ще реша.
Re: Блиндирани врати
02-06-2011 - 00:40:22
Според мен металните врати и специални ключалки са предназначени да възпрат по-неопитните апаши тръгнали да разбиват с лост или брадва. За "професиналният" едва ли ще е проблем патрона или металната врачка. То да пази Бог.*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Блиндирани врати
02-06-2011 - 14:56:46
Брата китаец не спи.
Поздрави за Abloy Protect

Re: Блиндирани врати
02-06-2011 - 20:55:30
Първо много ви благодаря за бързите отговори.

Поръчах тристранно заключваща се с патрон Албой Протект (прети да видя клипчето което radius беше постнал). Ще ми стъпи на около 1000 лв (защото е фурнирована). Днес ми взеха мерки и ми обещаха в Понеделник да я монтират.

Блиндирани Врати Врати
Re: Блиндирани врати
02-06-2011 - 23:03:43
Quote
radius
Брата китаец не спи.
Поздрави за Abloy Protect

Само защо решихте, че братът е китаец? малко немец си пада smiling smiley
Успокоителното е, че никой не монтира на скъпите врати патрона открит, винаги има и бронировка, която пред патрона е със свободновъртящ се елемент, който с такова разпробиване ще ги затрудни също известно време, а шумът който ще се вдигне по стълбището няма да е малък. И идва момента, в който те ще влезат по-лесно през ПВЦ-дограмата през някой балкон или дори през тухлената стена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход