Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена до БДС

Публикувано от general 
Цена до БДС
26-05-2011 - 13:16:00
При какви условия цената на двуетажна жилищна сграда /100 кв.м./, с гараж и басейн в селски район от основи /включително/ до БДС ще бъде максимум 400 евро/кв.м? Говорим за стандартно, качествено ,нелуксозно строителство.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-26 13:17 от general.
Re: Цена до БДС
26-05-2011 - 15:10:03
За това нещо няма БДС,а и не съм сигурен дали го е имало някога.Сега имаш актове по образец...14,15,16...За издаването на всеки от тях има изисквания-какво трябва да е изпълнено по строежа,за да се издаде.Със строителя сключваш договор и там трябва да договорите какви СМР да се извършат.

Категориите,с които хората са свикнали да мислят и работят при апартаментите в повечето случаи са тотално неприложими когато стане дума за къщи.
Re: Цена до БДС
26-05-2011 - 17:17:15
Добре - да кажем, до етап: до довършителни работи - т.е. на замазка и шпакловка.
Re: Цена до БДС
26-05-2011 - 17:30:50
Здравейте , Г-н Генерал ,
чест ви прави , че задавате необходимият въпрос като поставяте параметри на задачата .
Ако наистина мислите да строите и все още не сте предприели никакви действия , това е правилният подход !

Цената на строителството се определя на база проектната документация . Колкото повече чупки ,детайли и красоти / глезотии / толкова по скъпо . Много архитекти и конструктори все още не съзнават цената на своите творения , а пък и това не ги интересува когато са натоварени само и единствено с проектирането на сградата .
По тези причини моето мнение като изпълнител е , че

Важните условия са :

1. Възлагане с пълен инженеринг , сиреч изпълнител от проект до ключ с всеобхватен договор при посочени от вас параметри .
2. В извън градските части са от изключително значение транспортните разходи както на материалите , така и на хората ангажирани с процеса.
3. Намирането на специалист / инвеститорски контрол или технически ръководител / който защитавайки интересите ви да ви консултира по отношение на качеството на изпълняваното строителство , вариантите и компромисите при обсъждане и решаване на въпросите свързани с "цена - качество". Това е трудна работа защото много често се допускат следните грешки от тези лица :
- защитавайки интересите ви се превръщат в пречка за изпълнението на обекта - /грандомания и скандалджийство /
- липса на всеобхватен опит
- липса на комуникативност
- мудност и нерешителност при вземане на решения
4. Всеобхватно Задание за проектиране , изготвено от вас самия !!!
5. Възможно най пълен договор за инженеринг.

Смятам , че ако подходите по този начин няма да сбъркате .
Всяка цена е приемлива и възможна когато параметрите са определени още при проектирането !!!

И един много важен съвет от мен : Бъдете партньори с изпълнителя , не позволявайте която и да е от двете страни да се почувства ощетена от начинанието !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-05-26 17:39 от Tulev.
Re: Цена до БДС
26-05-2011 - 22:20:40
Благодаря, г-н Tulev.

Току-що ми казаха -150 евро само за труд.

Могат ли всички други разходи,както ги посочвате - проект, материали, такси -за включване към електроснабдяване, водоснабдяване,
транспорт, технически контрол и пр. най-общо да се включат в останалите 250 евро ,ако говорим за посочената цена от 400 е/кв.м.?
Реалистично ли е? Говорим за качествени, но нелуксозни материали.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-05-26 22:25 от general.
Re: Цена до БДС
26-05-2011 - 23:31:11
Аз лично бих погледнал с голямо недоверие на строител,който ми обяви цена за м2 на цялата сграда.Или ще се окаже,че си платил много повече от реално извършената работа,или по-лошия вариант-ще се окаже,че работата е повече от това,което покрива бюджета.И за да ти предадат сградата в състоянието,в което я искаш,строителите ще са направили купища компромиси с каквото се сетиш.Има и по-лош вариант-строежът ти изобщо да не бъде завършен.
Това сме го коментирали назад по темите.
Re: Цена до БДС
27-05-2011 - 00:20:44
avatar
Бях Ви написал хубав кометар, но за съжаление са ми го изтрили!!!!!! Явно това е частен форум на някои строители. Мдааа. Много гадно.
А сега не ми се пише същото. Страшно съм разочарован от админите. Или от който седи зад това нещо.

п.п.

Ще следя дали и този пост ще бъде потурчен.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-27 00:27 от personall.
Re: Цена до БДС
27-05-2011 - 00:53:49
Админи тука????
Да не си объркал нещо...да си забравил да си публикуваш поста след като си го написал примерно...
Re: Цена до БДС
27-05-2011 - 02:22:59
avatar
Винаги си преглеждам постовете след като ги напиша в категорията. Как и да е... Не ми се мисли повече за това. smiling smiley
Re: Цена до БДС
27-05-2011 - 11:23:47
Quote
general
Благодаря, г-н Tulev.

Току-що ми казаха -150 евро само за труд.

Могат ли всички други разходи,както ги посочвате - проект, материали, такси -за включване към електроснабдяване, водоснабдяване,
транспорт, технически контрол и пр. най-общо да се включат в останалите 250 евро ,ако говорим за посочената цена от 400 е/кв.м.?
Реалистично ли е? Говорим за качествени, но нелуксозни материали.

Отговора ми е : МОГАТ !

при следните условия :

1 Пълен инженеринг
2 Пълни пред проектни проучвания включващи :
- Идеен проект
- Задание за проектиране
- Пълна Количествено-стойностна сметка на идейният проект
- Спецификация и договорена цена на всички материали за изграждане на обекта
Забележка: Стойността на "пред проектните проучвания" може да достигне до половината от стойността на целият проект , но си заслужава ! Това е най дългата фаза от проектирането !

Таксите по издаването на разрешителното за строеж , включванията към Ел. , В и К , и издаване на Разрешително за ползване / АКТ 16 / - не са включени в ценовият диапазон от 400 е/ м2 РЗП !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход