Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена до БДС

Публикувано от general 
Re: Цена до БДС
27-05-2011 - 19:46:56
Не помня от колко време съм в тоя форум - май само веднъж имаше модераторска намеса и то заради един откачен.
Re: Цена до БДС
03-06-2011 - 14:46:38
Quote
Tulev
Quote
general
Благодаря, г-н Tulev.

Току-що ми казаха -150 евро само за труд.

Могат ли всички други разходи,както ги посочвате - проект, материали, такси -за включване към електроснабдяване, водоснабдяване,
транспорт, технически контрол и пр. най-общо да се включат в останалите 250 евро ,ако говорим за посочената цена от 400 е/кв.м.?
Реалистично ли е? Говорим за качествени, но нелуксозни материали.

Отговора ми е : МОГАТ !

при следните условия :

1 Пълен инженеринг
2 Пълни пред проектни проучвания включващи :
- Идеен проект
- Задание за проектиране
- Пълна Количествено-стойностна сметка на идейният проект
- Спецификация и договорена цена на всички материали за изграждане на обекта
Забележка: Стойността на "пред проектните проучвания" може да достигне до половината от стойността на целият проект , но си заслужава ! Това е най дългата фаза от проектирането !

Таксите по издаването на разрешителното за строеж , включванията към Ел. , В и К , и издаване на Разрешително за ползване / АКТ 16 / - не са включени в ценовият диапазон от 400 е/ м2 РЗП !!!

Уважаеми г-н Тулев,

Моля първо да кажете за пълен инженеринг ли говорите или за полу-пълен или направо за празен инженеринг?

Какви 400 евро?

Вие гордо натряскахте изобилно колони в дървената си къща „послоен монтаж”, нали?

Сега и "инженеринги" за 400 лева на М2 РЗП ли спрятате да натряскате на хората?

Не сте ли виждали това?: [forum.imoti.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход