Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

басейни

Публикувано от rayan74 
басейни
05-04-2011 - 00:09:31
Здравейте приятели.
Имам идея и финансирането да си направя басейн. Но не съм толкова вещ в тази материя, за това питам?
Имам възможност да си на правя сам грубият строеж сам ,но не знам дали няма да е грешка от моя страна.От гледна точка на това че фирмата за уборудване, дали ще си поеме гаранциите ,или ще търси грешките в мен дори да нямам такива.
А и другото Че повечето от фирмите на които съм пртил запитване шикалкавят за грубия строеж. И се оправдават с кризата че не поддъжат спициалисти за груб строеж.
Така че ако имате идеи щесъм ви благодарен!
Re: басейни
05-04-2011 - 08:52:33
Що не ползваш търсачката. Има много изписано за басейните - едва ли някой ще седне да го пише наново. Много по-бързо ще научиш това, което ти трябва и после можеш да питаш само за неясните моменти.
Re: басейни
05-04-2011 - 17:30:13
avatar
Ако решите да правите басейна с фирма - мога да Ви кажа, че няма да шикалкавим за грубия строеж на басейна. smiling smiley Ако имате желание пратете всичко за този басейн на майла ми. Да го сметна. Майла ще го пусна на лична. И в кой квартал е. Не работим извън София област. smiling smiley

Ето един който сме правили...тук и тук и друг изглед тук.
Re: басейни
05-04-2011 - 19:18:38
За басейните основното е пречистването на водата , което зависи основно от качественото оборудване. За пречистването е важно да се съобразят точните места на дюзите за циркулация и пречистване / почистване /. За същите е необходимо да се предвидят и заложат местата им още при кофражните работи , което би спестило допълнителни работи по обработка /замазки и мазилки по подове и стени / , което не е препоръчително.
Кофражните работи /грубият строеж/ на басейна е доста отговорна работа , особенно ако има връзка тялото на басейна с комуникационното помещение . Неправилните форми също усложняват нещата . Ако за подгряване се използва термопомпа или отопление различно от електрическото нещата в инсталационната част също добавят своята сложност по отношение на изпълнението. Местата на осветителите , изходите на помпите за насрещно течение , вълни и други "гъдели" също са от значение за изпълнението на тялото на басейна .
Стоител съм от над 25 години и опита ми ми показа ,че построяването на качествено съоръжение наречено басейн е една от най трудните и неблагодарни работи .
Re: басейни
05-04-2011 - 20:30:56
avatar
Quote
Tulev
За басейните основното е пречистването на водата , което зависи основно от качественото оборудване. За пречистването е важно да се съобразят точните места на дюзите за циркулация и пречистване / почистване /. За същите е необходимо да се предвидят и заложат местата им още при кофражните работи , което би спестило допълнителни работи по обработка /замазки и мазилки по подове и стени / , което не е препоръчително.
Кофражните работи /грубият строеж/ на басейна е доста отговорна работа , особенно ако има връзка тялото на басейна с комуникационното помещение . Неправилните форми също усложняват нещата . Ако за подгряване се използва термопомпа или отопление различно от електрическото нещата в инсталационната част също добавят своята сложност по отношение на изпълнението. Местата на осветителите , изходите на помпите за насрещно течение , вълни и други "гъдели" също са от значение за изпълнението на тялото на басейна .
Стоител съм от над 25 години и опита ми ми показа ,че построяването на качествено съоръжение наречено басейн е една от най трудните и неблагодарни работи .


*ok* Точно така. На един клиент му казах, че басейна ще му струва повече от къщата и той малко ми се опули. smiling smiley Е, вярно че го искаше във формата на татко Барба и дълбок 3.00 на 1.80 , дължина 40 м. с ел. покривало и кула за скачане. Но басейн си е басейн.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход