Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!

Публикувано от tan4e_to 
Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
28-09-2006 - 15:10:54
Здравейте!
Имам страхотен проблем! Живея в панелен блок и спалнята ми граничи с банята на съседите. Така са проектирани апартаментите. Блокът е на 30г. и почти всички се оплакват от различни по сила течове по тези общи стени или ъглите около тях!
МОЛЯ за съвет как да се отървем от този проблем! Дали ще ни помогнат материали като ПЕНЕТРОН или VANDEX!
Благодаря предварително!
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
28-09-2006 - 15:16:55
Ако няма пукнатини в панелата ще помогнат.
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
28-09-2006 - 16:10:13
Блокът е на 30години, а аз съм на 3-ти от 8етажа. Не вярвам да няма пукнатини. Опитах се да се свържа чрез ел.поща с HYGRO OPTIMA,но не мога да изпратя писмото по неясни причини. Търся ПОМОЩ! Сигурно тези течове сериозно са повредили панела и арматурата, което е много сериозно!!! :cry:
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
28-09-2006 - 16:23:21
Тан4е, не си губи времето с мазане, няма нещо което да реши трайно проблема с водата отвътре, по-добре се съберете със съседите и си оправете течовете - вероятно тече от старите щрангове в шаштата или от спукана тръба или връзка нагоре...
Ако е от от горния етай, говори със съседа да си ремонтира воронката или канала, като дори ти да финансираш част от ремонта, за да спре да ти тече.
Тъща ми имаше същия проблем, докато не смениха щранговете не спря, пробва какво ли не, вкл. специалисти от Хидроизомат й водих.....Казаха това, което ти казвам и аз. Най-ефикасният начин да се бориш с вода е да я отведеш, а в твоя случай ако изолираш вътрешната повърхност на панела, тя ше сеи върви в самия панел и влагата ще си работи, щв слезе към пода, когато се усили теча - ти само ще мажеш ли....
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
28-09-2006 - 16:43:17
Специално за тези изолации (проникващите на Vandex) може и да решат проблема. Ама въпросът е да няма големи пукнатини - т.е. да не идва водата от връзката мужду панелите.
НЕка пробва да каже става или не - няма в средновековието да стоим цял живот с асфалт да се изолирамеsmiling smiley НЕ става въпрос за голямо количество - и да не стане загубата ще е малка.
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
29-09-2006 - 13:03:29
Свързах се с фирма HygroOptima и от там ми дадоха следния отговор:
"За съжаление Вашият проблем не е единичен случай, а опитът показва,
че на практика е доста трудно да се постигне задоволително решение.
Причината е, че единственият разумен начин за преодоляване на
неприятните течове е ремонт в баните на съседите Ви.

Penetron и Vandex са относително скъпи средства, които се прилагат,
когато няма други възможности. Използването им е свързано с редица
недостатъци и далече не е безпроблемно. В случай като Вашия, адекватен
ефект от тях едва ли може да се очаква и използването им не може да
замени ремонта на банята.

Вероятно причината не е в тръбите, а в дефекти на подовете на
баните. Има много начини за доказване на теча - например чрез използване
на флуоресциращи пигменти - уранин, родамин или луминат. Потърсете вещо
лице, както Ви писах в предишното писмо."

Мисля да пробвам с тези оцветители, защото и аз мисля, че проблема идва от сифоните на пода на баните или от пукнатини по него, но не и от тръбите!
Благодаря на фирма HygroOptima за препоръките! smiling smiley
HygroOptima Visitor Feedback <feedback@hygrooptima.com>
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
29-09-2006 - 16:25:31
БЕз да обиждалм фирмата ама това е по-скоро стандартна бланка с отговор. Естествено, че ако ремонтираш основно банята на съседите ще решиш проблемаsmiling smiley
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
29-09-2006 - 19:51:42
Аз смятам, че от някоя баня в съседния вход има теч от канала или пукнатина в пода и водата си е проправила път между панелите и мокри няколко етажа с различна сила. Ако е така си мисля, че единственото решение е да се пробват оцветители, но как да накарам 6апартамета да си заливат баните с оцветител? confused smiley
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
04-12-2006 - 22:32:13
Zdraveite!
S materialite na Vandex otnositelno mogat da se re6at gornite problemi - panelnite bani sa dosta specifi4ni. Zanimavam se s takiva slu4ai ot 7 godini. Ako moga da Vi bada polezen 6te si ostavja GSM 0887256832. Ogledite sa besplatni.
Re: Помогнете!!! Теч по вътрешна стена!
14-02-2007 - 15:14:41
tan4e_to Написал:
-------------------------------------------------------
> Вероятно причината не е в тръбите, а в дефекти на
> подовете на
> баните. Има много начини за доказване на теча -
> например чрез използване
> на флуоресциращи пигменти - уранин, родамин или
> луминат. Потърсете вещо
> лице, както Ви писах в предишното писмо."

За какво вещо лице става дума? и какво след това? как се решава проблема с вещо лице?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход