Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за нов строеж

Публикувано от Djemo 
Re: за нов строеж
30-05-2011 - 21:02:39
А аз пак напомням,че най-добрата рекалама тук ще е,ако покажете работата си.Един професионалист не бива да се срамува от това,което прави.
Re: за нов строеж
31-05-2011 - 09:18:41
Наредба N2 за въвеждане в експлоатация на строежите в РБ и минимални гаранционни срокове............
Re: за нов строеж
31-05-2011 - 16:39:09
Именно,колегата го е посочил,но и темата беше друга.Чети внимателно в скобит.Затова има институция,като ДНСК,ПРОФЕСИОНАЛЕН РЕГИСТЪР НА ФИЗИЧЕСКИТЕ И ЮРИДИЧЕСКИТЕ ЛИЦА, ИЗВЪРШВАЩИ СТРОИТЕЛСТВО.*yes*
Re: за нов строеж
31-05-2011 - 19:56:51
Quote
salvador
А аз пак напомням,че най-добрата рекалама тук ще е,ако покажете работата си.Един професионалист не бива да се срамува от това,което прави.

Ето и любителска работа!
Re: за нов строеж
01-06-2011 - 20:00:04
Първо искам да ви посъветвам, че ако нямате опит в строително-инвестиционния процес, е почти задължително да наемете фирма, а не отделни бригади.
Причини:
1. Фирмите разполагат с необходимия инвентар и механизация.
2. Фирмата носи отговорност за целия строителен процес и спазване на законите, включително трудови злополуки, кражби и злоупотреби със строителни материали и инвентар и неефективно

използване на ресурсите (превишаване на разходните норми).
3. Фирмата поема реални гаранции за срокове и качество, които трябва да бъдат и финансово обвързани. Тоест, при всяко плащане да се отдържа даден процент, който се изплаща след изтичане на

договорен гаранционен срок.
4. Фирмата се анагажира с твърда цена за стойността на стрителството, което позволява да се планират разходите.
5. Крайната цена на обект, построен от фирма е по-ниска, защото разходите се оптимизирани, ползват се отстъпки при строителните материали, ползва се собствена механизация и цената остава

твърда до края.

За да протече строителния процес гладко и безпроблемно е абсолютно задължително преди избора на фирма изпълнител да се избере консултант (инвеститорски контрол). Това трябва да е лице с

висок професионален опит. Задължение на инвеститорския контрол е:
1. Консултация и контрол на проектантската дейност.
2. Одобравя през контролните органи проекта.
3. Консултира инвеститора при избора на строител (съпоставка на отделните оферти на база спецификация на материали, начин на ценообразуване...)
4. Следи целия строителен процес.
- Качеството и количеството на извършените работи.
- Техническа документация на обекта.
- Консултация при възникване на проблеми.
5. Задължение на инвеститорския контрол е да въведе в експлоатация обекта.


Представям фирма, която има опит както като възложител/инвеститор, така и като строител.
В тази връзка, можем да ви направим безплатна консултация и вие да прецените на какъв етап и до колко можем да ви бъдем полезни.


Лидер Тим ООД
Владимир Стойменов
0897 909 703

BM Group, Sofia, Bulgaria
+359 887 158 575
+359 897 909 703
+359 879 686 631
Re: за нов строеж
02-06-2011 - 13:28:33
avatar
Уважаеми Г-н Стойменов ,

Браво за напътствията които сте дали за реализация на строително инвестиционният процес !

ОБАЧЕ :

Много е жалко , че доста строителни фирми в този форум които си позволяват да публикуват свои снимки и връзки със собствени сайтове , грешат трагично .
Какво имам в предвид :
Лично към вашият сайт в който сте публикували снимки от работният процес на Обект - гр. Банкя кв. Градоман имам следната забележка :
Не е възможно да е проектиран обратен насип по този начин по който го изпълнявате . Имам "очевадни" забележки по укрепването на кофража и изпълнението на армировъчните работи . Така се разплаква майката на инвеститора - да ме прощавате !

Не се сърдете не сте единствен .

ЕТ " Георги Сечков" пък се рекламира със снимки на напукани мазилки , грешни детайли , некадърен кофраж с дървени подпори и прочее изпълнения от далечното минало !

Май нещо куца тук там ?
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 01:50:41
avatar
Quote
diogen
Уважаеми Г-н Стойменов ,

Браво за напътствията които сте дали за реализация на строително инвестиционният процес !

ОБАЧЕ :

Много е жалко , че доста строителни фирми в този форум които си позволяват да публикуват свои снимки и връзки със собствени сайтове , грешат трагично .
Какво имам в предвид :
Лично към вашият сайт в който сте публикували снимки от работният процес на Обект - гр. Банкя кв. Градоман имам следната забележка :
Не е възможно да е проектиран обратен насип по този начин по който го изпълнявате . Имам "очевадни" забележки по укрепването на кофража и изпълнението на армировъчните работи . Така се разплаква майката на инвеститора - да ме прощавате !

Не се сърдете не сте единствен .

ЕТ " Георги Сечков" пък се рекламира със снимки на напукани мазилки , грешни детайли , некадърен кофраж с дървени подпори и прочее изпълнения от далечното минало !

Май нещо куца тук там ?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Хахахаха. Смешник. Как ме развесели...хаха напукани мазилки, грешки, дърво...
Като не си запознат с нещата, защо лаеш?

Йордан Сечков - 0888 80 17 16

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 08:58:41
avatar
Quote
personall
Quote
diogen


ЕТ " Георги Сечков" пък се рекламира със снимки на напукани мазилки , грешни детайли , некадърен кофраж с дървени подпори и прочее изпълнения от далечното минало !

Май нещо куца тук там ?
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Хахахаха. Смешник. Как ме развесели...хаха напукани мазилки, грешки, дърво...
Като не си запознат с нещата, защо лаеш?

Йордан Сечков - 0888 80 17 16

Е сега нагазихте в лайната Г-н Сечков !
Ще отворя нова тема с коментар на ваши снимки и действия . Такава реклама ще видите , че ще трябва да си сменяте името на фирмата !
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 14:03:45
avatar
ХАхаха. Кой плашиш бе, МИШКО? Знам кой си, мениш си ника по 5 пъти. Всички те знаем. И ти виждаме коментарите. Злобен, заядлив, некомпетентен, дразнещ, мърморещ форумен тумор.
Прави каквото искаш. Успех в начинанието. winking smiley
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 18:44:46
avatar
Quote
personall
ХАхаха. Кой плашиш бе, МИШКО? Знам кой си, мениш си ника по 5 пъти. Всички те знаем. И ти виждаме коментарите. Злобен, заядлив, некомпетентен, дразнещ, мърморещ форумен тумор.
Прави каквото искаш. Успех в начинанието. winking smiley

Аз съм МИШО и не ми викайте МИШКО , Г-н Сечков .winking smiley
Моля спазвайте добрият тон . До момента не съм отправял обиди по ваш адрес .
Не се превъзбуждайте ,че може да ви стане лошо.
Благодаря ви за възможноста която ми давате за разискване на вашата работа като отделна тема във форума .
Темата ще се казва " Какво може фирма Е.Т. "Георги Сечков" ".
Очаквайте от понеделник нов сериал във форума !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход