Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за нов строеж

Публикувано от Djemo 
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 20:47:19
avatar
Ако искаш да ти изпратя всичките снимки във зип-че, да не се налага да се ровиш в нета като мишка.
Мога да ти ги кача в докс-а, щот е ясно е че майл няма да получа. И мерси за рекламата, явно ще твориш от "работното си място", тъй като и без това няма какво да правиш там...
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 22:24:14
Този г-н " diogen " май въобще си няма работа,това е очевидно.След като коментира чужди изпълнения,защо не излезе с негови произведения.На мен ми беше интересен с този сарказъм, но стана много досаден май-май.Няма тема, в която не е взел участие,и то какво.......?
Re: за нов строеж
03-06-2011 - 22:44:22
avatar
Quote
фейс
Този г-н " diogen " май въобще си няма работа,това е очевидно.След като коментира чужди изпълнения,защо не излезе с негови произведения.На мен ми беше интересен с този сарказъм, но стана много досаден май-май.Няма тема, в която не е взел участие,и то какво.......?


Остави го да танцува...той става за смях.
Re: за нов строеж
04-06-2011 - 13:49:34
Въпросът,е че не може да танцува.Постоянно настъпва партньора,не улавя вълната на такта, и какво ли не.......! :]
Re: за нов строеж
04-06-2011 - 15:48:26
Вие сте инвеститор и наемате фирма за грубия строеж.Фирмата обикновено е със стройна организация ,представена от стройна секретарка и фирмаджия. Фирмата наема да свършат работа няколко мангала в качеството на "бригада". Така цената на грубия строеж от разумните 50-80 лв./м2 влизат в щироките граници от 80-180 ?/м2.,плюс ниското качество на изпълнение. Затова моя вариант е да си наема лично един кадърен майстор,като водещ строител и за всяка конкретна ситуация необходимия специалист и нужните шерпи.Например при кофража временно се наема кофражист,при арматурата арматурист,конкретно за определената работа,която отнема няколко дни,сега поне има повече свободни строителни работници от когато и да е било.Това ми е виждането за строеж от пета категория.
Re: за нов строеж
04-06-2011 - 19:51:49
Малее...как ги отписа мангалите...ти остави половината строители в държавата без общаци...
Re: за нов строеж
04-06-2011 - 21:45:24
avatar
Така е когато имаш да правиш само една къща. Като имаш повече гледаш да задържиш работниците и да действате заедно. Имаме работници от 15 години. Аз така мисля и работя. Спред мен да скачаш от човек на човек и да се нагаждаш постоянно хаби много нерви. А който има нужда от секретарка, нека си взема. Никога не сме ползвали такава. smiling smiley
Re: за нов строеж
07-06-2011 - 16:30:13
Quote
фло
Вие сте инвеститор и наемате фирма за грубия строеж.Фирмата обикновено е със стройна организация ,представена от стройна секретарка и фирмаджия. Фирмата наема да свършат работа няколко мангала в качеството на "бригада". Така цената на грубия строеж от разумните 50-80 лв./м2 влизат в щироките граници от 80-180 ?/м2.,плюс ниското качество на изпълнение. Затова моя вариант е да си наема лично един кадърен майстор,като водещ строител и за всяка конкретна ситуация необходимия специалист и нужните шерпи.Например при кофража временно се наема кофражист,при арматурата арматурист,конкретно за определената работа,която отнема няколко дни,сега поне има повече свободни строителни работници от когато и да е било.Това ми е виждането за строеж от пета категория.

Уважаеми Фло,

Моля за разяснение, за каква разумна цена на груб строеж става дума в поста Ви? Цената на какво визирате в разумни граници от 50 до 80 лв./м2? Или просто илюстрирате тезата си цифрово без конкретно съдържание в цифрите?
Re: за нов строеж
08-06-2011 - 11:20:07
Quote
panelov

Уважаеми Фло,

Моля за разяснение, за каква разумна цена на груб строеж става дума в поста Ви? Цената на какво визирате в разумни граници от 50 до 80 лв./м2? Или просто илюстрирате тезата си цифрово без конкретно съдържание в цифрите?

Какво да разяснявам колега? Толкова излиза цената на квадратен метър, ако му държиш двата края-парите и контрола.Разбира се изключението е в някои пресилено материалоемки проекти с пиршество на художественната архитектурна мисъл и инженерно презастраховане.
Re: за нов строеж
08-06-2011 - 14:12:12
Quote
фло
Quote
panelov

ФЛО КАЗА:

Вие сте инвеститор и наемате фирма за грубия строеж.Фирмата обикновено е със стройна организация ,представена от стройна секретарка и фирмаджия. Фирмата наема да свършат работа няколко мангала в качеството на "бригада". Така цената на грубия строеж от разумните 50-80 лв./м2 влизат в щироките граници от 80-180 ?/м2.,плюс ниското качество на изпълнение. Затова моя вариант е да си наема лично един кадърен майстор,като водещ строител и за всяка конкретна ситуация необходимия специалист и нужните шерпи.Например при кофража временно се наема кофражист,при арматурата арматурист,конкретно за определената работа,която отнема няколко дни,сега поне има повече свободни строителни работници от когато и да е било.Това ми е виждането за строеж от пета категория.

ПАНЕЛОВ ЗАПИТА:

Уважаеми Фло,

Моля за разяснение, за каква разумна цена на груб строеж става дума в поста Ви? Цената на какво визирате в разумни граници от 50 до 80 лв./м2? Или просто илюстрирате тезата си цифрово без конкретно съдържание в цифрите?
ФЛО КАЗА:
Какво да разяснявам колега? Толкова излиза цената на квадратен метър, ако му държиш двата края-парите и контрола.Разбира се изключението е в някои пресилено материалоемки проекти с пиршество на художественната архитектурна мисъл и инженерно презастраховане.

ПАНЕЛОВ ПАК ПИТА:

Уважаеми Фло,

Не съм Ви колега, а потенциален инвеститор, който събира пари, за да почне строителство на къщичка. И нямам претенции да разбирам от строителство. Вашия пост ме впечатли много. Отделно и друг път съм се впечатлявал приятно от премерени и рационални съвети. И имам два въпроса, ако разрешите:

1. Първо ценовия и свързаните с него неща - Какво се включва в цената 50-80 лева за м2 груб строеж - труд, материали, или нещо друго? Каква е схемата за държането на "двата края" - парите и контрола. Т.е. - трябва ли за пета категория да се наеме инвеститорски контрол?

2. Вашия вариант е да се наеме един кадърен майстор, като водещ строител и за всяка конкретна ситуация необходимия специалист и нужните шерпи /вероятно имате в предвид общи работници/. Например при кофража временно се наема кофражист, при арматурата арматурист и т.н.

Питам - този вариант приложим ли е, когато инвеститора не е строител по професия?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-08 14:16 от panelov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход