Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги,помагайте-цветен индустриален под.

Публикувано от markk 
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 14:15:12
avatar
Максимална дебелина на слоя - 1-мм,при добавка кварцов пясък - 3мм.....
Доста добро наше ново постижение на доста конкурентни цени.....
Цветове по РАЛ......

Чест и почитание
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 14:56:03
Епоксидните покрития мисля,че удовлетворяват спокойно 2/3 от изискванията.
gogol...я пусни някакъв линк или снимки на тая вашата система,че ме загложди любопитството....
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
19-02-2011 - 04:33:20
Марк не зная дали ще е от помощ, но ето за какво говорих:
"Concret & garage floor paint". Epoxy Acrylic. Behr. Преписах го от кутията. Цена $30 за 1 галон.
Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
19-02-2011 - 07:47:36
avatar
Система,позволяваща максимална дебелина само до 3 мм не ми върши работа.
Дайте да видим някакви характеристики на тези материали-като устойчивост на точково натоварване,на огресивна среда,максимален натиск и т.н.
Ще ми се тия системи да ги видя положени някъде или да закупя малко количество,с което да пробвам и да направя съответните изпитания.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
19-02-2011 - 19:57:22
Марк, нямаше ли някакви "бои" които се мешаха с бетона за цвят?TYK
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
20-02-2011 - 02:09:40
Марк, сякаш си се захванал да откриваш колелото, а това за което питаш вероятно се използва широко. Аз съм невежа ама за един такъв индустриален обект вероятно има изисквания и към пода така че няма как онзи който е изготвял документацията да не е отбелязал и каква трябва да е "боята". Слагам го в кавички, защото ми се чини, че само ние така по народному го наричаме, а ще да е някакво покритие.
Желая ти успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
20-02-2011 - 08:08:50
avatar
Разбира се,че не е само боя-по назад съм писал за различните видове и изисквания.
Запознат съм със системите и съм ги ползвал,само че като всичко друго,което е вносно в България,цената им също е "вносна" и в конкретния случай инвеститорите,а и мен,тази цена не ни устройва.
Има проблем и с максималната дебелина на слоя при тия системи.
Затова и помолих за съвет-използвайки различните компоненти,влизащи в състава им,да се постигне относително приемлива цена,покриваща изискванията.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
20-02-2011 - 08:21:17
Разгледа ли сайта който закачих? Мога да съдействам при положение че тука цените са по-народни ot BG.
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
20-02-2011 - 15:41:56
avatar
Привет!
След разговор с инженерния ни отдел мога да кажа ,че може да се достигне съответната дебелина,но цената няма да е същата.....
Относно доставка на минимално количество за опит - дай координати!
Ще се радвам да се чуем.

Чест и почитание
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
20-02-2011 - 16:48:29
Quote
gogol
Привет!
След разговор с инженерния ни отдел мога да кажа ,че може да се достигне съответната дебелина,но цената няма да е същата.....

Аз ,ако съм на мястото на колегата markk,ще им повярвам на инженерния ви отдел,ако сложат един залог,като банкова гаранция за една година от 50 000 лв ,ако не са и малко даже,за тези площи!Щото ми се струва несериозно,да ме прощаваш колега,ама технология за 3 мм индустриален под да я продаваш макар и по-скъпо за 30 мм не ми изглежда другояче!Причината е в състава! Във вашата замазка няма суровини със гранулометрия ,която да осигури високи якостни характеристики на 30 мм дебелина.
Тука въпроса на колегата markk, как да си направи подходящия високоякостен състав ,който и същевременно да е евтин,цветен и киселинно устойчив. Казвам киселинноустойчив,защото в една консервна фабрика най-многа да се разлее оцетна киселина и лимонена киселина. За СИП системата за измиване и дезинфекция на линиите за производство вече се използват неутрални химии вместо разтвори на натриева основа така,че усилията за киселинноустойчивост са приоритетни.

Ей тука съм казвал някои неща по индустриалните подове:
фло [ Отговор ]
Re: Саморазливна замазка - рецепта
22-01-2011 - 21:43:36 IP/Host: ---.spectrumnet.bg
Регистриран: преди 2 години
Мнения: 3 466


Сигурно защото зацепихме в друга посока към изравнителната замазка,което е различно от саморазливната замазка.Пак ще кажа ,че става въпрос за дебелина от 1до 10 милиметра! Темата е за милиметри колега bulhomes!

И защото може да му е важна тази рецепта ще му дам разработка на Degussa:
- портландцимент СЕМ I 42,5 R 18,50%
-високоалуминатен цимент 11,50%
-кварцов пясък 0,1-0,315мм 41 %
-калциев карбонат 10-20 микрона 19,40 %
-анхидрид гипс 6,30%
ДОБАВКИ:
-целулозен етер Mecellosse FMC 60150- 0,05 %
-Agitan P 803 -0,15 %
-MELFLUX 1641 F -0,40 %
-Neolith P 3000 -2,00 %
-литиев карбонат -0,10 %
- калиево-натриев тартарат -0,40%
----------------
общо 100



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-20 16:52 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход