Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги,помагайте-цветен индустриален под.

Публикувано от markk 
Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 05:35:22
avatar
Понеже площите са огромни,класическите технологии не ми вършат работа - скъпи са ми и търся себестойност под 20-25 лв/м2.
Изискванията са да да не се хлъзга и да издържа на интензивен трафик и агресивна среда.
Аз се изчерпах откъм идеи и изчезвам за няколко дни-не се сърдете,ако не отговарям на въпроси през това време...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 14:59:07
Quote
markk
Понеже площите са огромни,класическите технологии не ми вършат работа - скъпи са ми и търся себестойност под 20-25 лв/м2.
Изискванията са да да не се хлъзга и да издържа на интензивен трафик и агресивна среда.
Аз се изчерпах откъм идеи и изчезвам за няколко дни-не се сърдете,ако не отговарям на въпроси през това време...smiling smiley

Какъв да е цвета и колко мм. да е дебелината на индустриалния под?
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 15:09:05
Скоро копувах боя за гаража в една от сградите. Издържа на всичко, всякакви цветое. Може да се нанася в/у бетон и всякаква твърда повърхност.

Предполагам става въпрос за гараж или производственно помещение. Ако е завод то какво ще се произвежда? Ако ще се работи със запалими материали, то нещата стават сложни. Ако е последното то чини ми се проектанта трябва да е направил съответните указания. Ама едва ли инак Марк няма нас да пита.*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 15:26:21
Колко "агресивна" е тая среда?
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 16:50:59
avatar
Цветна посипка - цвят беж,охра,син ,сив ,св.сив......
Другият вариант още го няма на сайта ни ,но е промишлен под на ПУ основа - цветове по РАЛ....
Ако желаеш цени цъкни едно ЛС

Чест и почитание
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
14-02-2011 - 16:52:22
avatar
За епокси система не зная дали си помислил,но имаме читава и такава.....

Чест и почитание
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 06:23:11
avatar
Благодаря на всички,които са се включили.
Цветовете ще са различни,а дебелината вероятно няма да надхвърли 30 мм.
Става въпрос за зеленчукопреработвателен цех с промишлена кухня ,автосервиз,паркинги,подходи и изцяло пешеходни зони.
Затова си мисля да се използват няколко различни системи.
За цеха,кухнята и сервиза освен към агресивна среда пода трябва да издържа и на точково натоварване.
За паркинга и подходите според мен минималното натоварване ,на което ще трябва да издържа е 5N(50 кг/см).
За офисите и пешеходните зони нямам изисквания-важно е да не се хлъзга.
Мислил съм и за HBE-подове,и за битумни емулсии и минерални пълнители,както и за "пясъчен килим"(епоксидни смоли и кварцов пясък) и т.н.,но решение все още няма......

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 08:50:06
avatar
Прочетох това и най добросъвестно предлагам услугите си - същевременно съзнавам и цената която се изисква.....
Дайте някакъв план или квадратура за да изготвя оферта от която ще сте доволен......

Чест и почитание
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 08:57:01
При тази дебелина от 30 мм. направо може да се приложи технологията на щампования бетон с всичките му екстри за водоустойчивост и боя само,че без щампата.
Re: Колеги,помагайте-цветен индустриален под.
18-02-2011 - 09:20:16
avatar
Quote
фло
При тази дебелина от 30 мм. направо може да се приложи технологията на щампования бетон с всичките му екстри за водоустойчивост и боя само,че без щампата.
Демек замазка!*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход