Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 11:58:35
Продължаваш да си толкова далеч от реалноста,колкото в началото на темата.Разбери някак,че това,което ще ти излезе евтино и това,което може всеки изпълнител да ти построи,е това,което е най масово,най-разпространено.Последната такава къща,която видях построена,беше във Варна,миналото лято.Е...не точно същата,но подобна.Първият етаж се отопляваше с камина и водна риза,вторият-с електрическо подово отопление.60 киловата на денонощие само ток...Което са около 10-12 лева.Отделно дърва за котела.И така грубо като го сметнах,към 20 лева на ден само за отопление.Без да броим всички останали консуматори като декортивни осветления и т.н.
Не,че не може...ама на кого е нужно това?
В началото собственикът е решил да слага троен стъклопакет.То стъклопакет има,ама никой не му е казал,че за тия площи няма нито профили,нито механизми.Просто изпълнителят прекалено много си повярвал и като резултат-всичко провисва-един прозорец няма да се отваря както трябва.Следват усливания,не знам си какво...та да се докара горе-долу и на третата година (на толкова беше къщата) пак се бяха показали проблеми.

Подчертавам,че съм голям фен на тая архитектура.Но в нашите условия използването на толкова много стъкло е крайно неудачно.А ако се махне стъклото,къщата вече изглежда по съвсем различен начин.Има много добри примери как тая архитектура се приспособява към нашите условия.Може,прави се.Но е далеч от това,което виждаш по сайтовете.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 14:12:18
saglasen sam s teb za izpalnenieto tuk v BG vseki laje i maje samo da lapni kintite smiling smiley da kaja 4e otnosno stakloto ideiata mi e goliama 4ast ot prozorcite da ne se otvariat a da slujat kato stena,kakto e na pove4eto snimki a i mislia,4e tova pravi izpalnenieto i po evtino kato cialo.No da dopusnem i se odkaja ot stroeja i se napana da si kupia edin apartament v Burgas koito shte mi struva nai malko 370E na kvadrat i primerno za 30000E shte imam 2 stai4ki novo stroitelstvo okolo 80kv.m. sas vsi4kitemu ekstri kam tiah obshti 4asti,teraski i taka natatak s pregradni steni ot gipso karton ,dograma ne koiznae kakvo ka4estvo kakto i vrati s podobnoto.I ot tam natatak zapo4va prodaljenieto na filma sas dovarshvaneto, koeto ozna4ava 4e pove4eto kontakti sa slojeni ne tam kadeto triabva ili iskash moje niakoia steni4ka da se naloji da premestish.i ako triabva da otopliavash podoben apartamen kato kashtata pak niama da se razminesh sas 100 leva tok i v tozi red na misli kolko shte e zagubata ot 60ili70 kvadrata prozorci pri sashtata kvadratura tuhla s izolacia i ako eventualno sa orientirani pravilno moje i da izpolzvash slanceto makar i slabo smiling smileyA bez gram prozorec pak nestava taka 4e.A i zabravih davi kaja,4e vsi4ko tova se slu4va v Meden Rudnik koito e kvartal na 15km ot centara na Burgas sas 1km po blizo ot parcela i koito znae i e bil tam dobiva palna kartina.I estestveno kolkoto se doblijavame kam centara sashtoto tova apartamen4e narastva za sajalenie kato cena a ne kato kvadratura.:cry: *sos* I ako obarnahte vnimanie na bunkera ili betonenatakashta nadvesena nad rekata ne vijdam kakvo 4ak tolkova slojno ima drinking smileybiknoven pravoagalnik nishto slojno katoarhitektura dve plo4i malko staklo i stenite neznam ot kakvo sa za vanshnitegovoria dali sa beton ili tuhla dori niama da se boiadisva smiling smiley ili mojebise shlaifa tozi beton neznam nesam siguren smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 14:26 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 14:22:59
avatar
Quote
andi_pi
blagodaria vi mnogo za komentarite koito se nadiavam da ne svarshat do tuk.Sega shte vi pokaja kakvo vidiah v neta snoshti dokato se rovih,no neznam cena 4akam odgovor a poprincip tova me ustroiva.Nesam grandoman i ne gonia palat smiling smiley
[www.eurohouse.us] stava duma za 5ta ta snimka od gore na dolo edna siva zgrada,no i drugoto koeto niakade po gore biah publikuval e mnogo dobar variant a eto go i nego
[esreview.net]
izglejdami mnogo elementarno makar 4e moite poznania sa dosta slabi
eto oshte edna koiato si ejivo hale
[esreview.net]
a ako triabva da e s pokriv to togava tova e reshenieto spored men koeto midopada da ne e s ciala vtora plo4a ili kakto sekazva tam v slu4aia
[esreview.net]
naiznosam 4e bez pari nestava ,no haresvam golemite prozorci a i tam gore dolo cenata e iasna 50lv na kv m ako dopusnem 4e kashtata e pravoagalna s razmeri 7m na 16m i h3m i ako dvete steni sa izcialo vstaklo kakto iskamaz tova pravi 21kv.m plus 48kv.m. obshto70kv.m grubo po 50lv tova sa 3500lv da kajem 4000lv ostavat oshte dvesteni idve plo4i 70kv metra steni i 2plo4i po 120kvm. ili edna plo4a ot120kvm plustavana s keremidite .
az mai mnogo lesno i prosto si narejdam neshtata smiling smiley
a ako e kashta s pokriv kakto vsi4ki me savetvate ,4e e po dobre da e s takav pokriv v tozi stil [esreview.net] i da e s vtori etaj no ne na ciala plo4a kadeto mogat da badat 2te spalni a dolnia etaj dnevna,kuhnia,trapezaria


smiling smiley
Коя е тая фирма дето дава дограма за по 50 лв. кв.м? Да им стана агент. smiling smiley

Така като Ви слушам, ми се струва, че искате да вържете къщето под 30 000 лв. Направете проекти, после се правят цени. А като за начало трябва да си изясните какво искате.


Или започнете наопаки. Питайте ни следното:

Имам еди колко си пари, какво мога да си направя с тях?
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 14:38:33
[www.teoplastbg.com]
tova e firmata za dogramata i ia otkrih za sekundi prosto ot lubopitstvo i nesam sravniaval s drugi firmi.pitam za ceni predi proekta za da znam kakvo da gonia a ne da mi napraviat proekt i da si ostane na disk ,4ertej ili na kakvoto i da e tam noseshto ustroistvo.az zadavam mnogo elementarenvapros kolko struva da se izlee onzi pravoagalnik bez kakvato i da e 4upka po nego vse edno kutia cigarisamo4e v ugolimen razmer i dali e po dobre stenite da sa tuhla ili moje da se izleiat i te ot biton kato stenite shte se leiat ako !e vazmojno,a to mislia 4e e i 2ro ako e po evtino a pregradnite steni e do tam da stignem niama da im pravia smedka smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 15:05 от andi_pi.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
05-02-2011 - 16:22:50
Вземи да започнеш от най-простото и най-евтиното-една сонда и геоложки анализ.Може да се окаже,че бъдещата ти къща трябва да има етаж и половина под земята.Тоя сценарий е толкоз лош и с толкова много не излизат сметките,че повечето хора директно се отказват и търсят друг парцел.Там е най-големия риск-да искаш да построиш нещо,което няма как да бъде построено там.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
06-02-2011 - 02:33:29
da zatova si mnogo prav
bdp
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
06-02-2011 - 06:30:26
andi_pl случайно попаднах на въпроса Ви в нета, просто сега се прибирам от бар и нещо не ми се лягаше. Ако желаете оставете ми Ваши координати да Ви отговоря на всички въпроси, които ви вълнуват. 15 г. се занимавам с тия неща. Сега не ми се обяснява в писмена форма, че много време би ми отнело, тъй като доста теми са засегнати покрай една малка къща.
Re: Nujna mi e pomosht za stroej na kashta smiling smiley
09-02-2011 - 14:04:54
Ако имаш сериозни намерения може да ми се обадиш и да построиме къщата която искаш.
А и ще ти дам информация за това което те интересува

GSM-0888135361
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход