Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон

Публикувано от stivemaster 
Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
29-01-2011 - 21:45:31
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.
Мнението на кибиците беше 50/50 което много ме издразни затова пускам тази тема.Според вас има ли бъдеще такава идея като се има предвид че както в случая може да се замести зидария от четворки с мазилка отвътре и отвън на цена 45 лв./м2 и в двата случая , но може да се ползва и в т.н. сглобяеми къщи и конструкцията да е стоманена примерно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-29 22:30 от stivemaster.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
29-01-2011 - 22:36:14
Пусни една схема на това,което си направил...в тоя вид аз поне нищо не разбрах.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
29-01-2011 - 23:00:45
Абе така е без снимки ... погледни ето тук W116 , само че еднослойно обшита с гипскартон отвътре и гипсофазер отвън и за да не попие много от водата в тях отвътре съм им сложил найлон.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
29-01-2011 - 23:17:01
Това продажна цена ли е или себестойност?? Трябва да е себестойност. Стивмастер говорим за кофраж от гипскартон и наилон на конструкция с ПСБ пълнеж, отвън с 10 ЕПС , вебер силикатна 2.5 . Със 10 епс и мазилка вебер в зависимост от обекта давам цена само на полагане на ТИС 40 -45 лв . Струва си и още как smiling smiley
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 09:16:23
Може би не съм го обяснил добре - 45лв. е цена за труд и материали но без топлоизолацията.Просто правя сравнение между това което предлагам и традиционна зидария с четворка и за да се получи същата степен на завършеност четворката трябва да има мазилки (хастарни) отвън и отвътре , та цената за труд и материали и в този случай е 45лв.Говоря за цени в момента във Варна и не коментирам колко са малки.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 12:39:09
Добро утро . хаха Аз като някои наркоман все още не сам си отворил очите и съм във Форума хаа .
Стив мастер ,характеристиките 25см зидария или стена със ПСБ в завършен вид с шпакловка и мазилка ги сравняват с 25 см зидария от тухли четворики и 9 см ЕПС . Както и да го смятаме с ПСБ идва по евтино и с по добри характеристики А пък само зидария с четворки идва около 40 лв в зависимост от материалите и труда който влагаш .
Колега ти искаш да пускаш на пазара ПСВ стени? Аз мисля ,че идеята е добра smiling smiley стига да се ДОИСКОСОРИ ВСИЧКО
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 15:49:45
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.
Мнението на кибиците беше 50/50 което много ме издразни затова пускам тази тема.Според вас има ли бъдеще такава идея като се има предвид че както в случая може да се замести зидария от четворки с мазилка отвътре и отвън на цена 45 лв./м2 и в двата случая , но може да се ползва и в т.н. сглобяеми къщи и конструкцията да е стоманена примерно.

Разбирам,че идеята ти е да бъде леене с оставащ кофраж от гипскартон ,обаче ще се скине кофража! Гарантирам!По-сигурното е с нормален кофраж и после след като го декофрираш монтаж на гипскартона!
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 16:23:54
avatar
Бих допълнил само ,че мазилка 2,5 мм хич не е добра визуално - по добре 2мм....
Мое си мнение....
Иначе браво Чефо - добре измислено!
Не те ли притеснява в случая само факта ,че не заклинваш нищо? Или плочата ще е допълнително излята и така ще закамиш всичко?
Ако се постараеш със малко по голяма фракция на гранулата и малко добавка за въздуховъвличане,ще може да дадеш и по добра цена.....

Чест и почитание
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 16:35:38
Като чуя,заклинване и закамяване от някой от моите веднага му завъртам един зад врата:] Това е самоносещ зид,направен от лек бетон и понеже не може да се отлее догоре ,до плочата ,там се запълва с еластична връзка от строителна пяна.*beer*
До припомня строителното правило,че самоносещите зидове отстоят от железобетонния скелет чрез технологична фуга от 20 мм. запълнена с еластична/гъвкава/ връзка от строителна пяна или много слаб разтвор.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 16:40 от фло.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 17:06:42
Аквапанел на КНАУФ. Отвътре залепяш с теракол по-дебела и твърда каменна вата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход