Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

странна изолация

Публикувано от misho33 
Re: странна изолация
31-01-2011 - 17:00:49
avatar
Пяна/полиурея/ - но никак не е евтина като вариант..
Затова оставам на старото си мнение!

Чест и почитание
Re: странна изолация
01-02-2011 - 18:13:05
avatar
Re: странна изолация
01-02-2011 - 19:50:43
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: странна изолация
02-02-2011 - 08:17:22
avatar
всъщност никой и не разбра как точно се мокри стената и накъде е наклонът на покрива, който стои върху кирпичената стена

Ако двете са със срещуположен наклон, много логично ще има вода между тях.

Съгласен съм, че трябва първо да се премахне влагата и тогава да се мисли за изолация, защото и каменна вата да напъхат между стените, ако има влага, проблемът си остава ... а тогава плесените са гарантирани, защото може да е и по-топличко

добре ще е авторът на темата да даде чертеж, снимка или повече обяснения, ако иска да получи отговор, който да върши работа.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: странна изолация
02-02-2011 - 08:43:12
avatar
добър вариант ще е директното инжектиране с пиритен разствор и обмазване с хидроизолация , а след това да се приложи и топлоизолационната система- финтове много - иска се бюджет....
Дайте такъв и ще посмятам малко!

Чест и почитание
Re: странна изолация
02-02-2011 - 17:17:43
avatar
ако стените са така ... и изолация за басейн няма да помогне - затова питам как е решен въпроса с отводняването на покрива/покривите



Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: странна изолация
02-02-2011 - 20:48:59
Благодаря на всички за отговорите.

Не, не е така покрива, не тече от покрива - измислено е:



Така погледнато не се вижда наклона на покрива над тухлената постройка. Той е по-висок по-близо към нас и колкото повече се отдалечава, толкова по-нисък става. Наклона е поне 20 градуса (не е стръмен). Обшит е навсякъде с ламарини, над които е сложен покривен битум, залепен с горелка.

Не мисля, че тече, но влага от земята има със сигурност, вероятно влага и от кирпечената стена на съседа...

Според мен мокрото обаче е по-скоро конденз от влагата в стаята. Конденза е защото стената е доста студена. Вероятно не е мухлясало само защото се ходи доста рядко на тази вила. Съвсем близо е банята, има бойлер, това помещение се използва и за кухненски бокс и т.н. smiling smiley

За скъпо - не е хубаво да е скъпо естествено, но думата "скъпо" е относително. Ако за няколко стотин лева това се закърпи и издържи години, то добре е дошло.
Re: странна изолация
03-02-2011 - 21:07:35
avatar
Не знам защо покривът на нестопанската постройка (над тухлената стена) е равен, но ако искаш да запушиш мястото между двете стени и да го изолираш, мисля че най-добре е да го налееш с олекотен бетон, машинна мазилка, пенобетон, полистиролбетон или нещо от сорта, което може да се налее между стените, след като се запуши отвора отстрани и се направи кофраж, който да държи материала вътре, докато стегне.

Вибрация няма да ти е нужна, защото целта не е носеща конструкция, а изолация, така че въздухът не е притеснителен.

Аз бих налял на части - на ивици от по 70-80 см до метър ( не че ще е голям проблем и ако го напълниш наведнъж, но просто така няма да се налага да правиш солидни кофражи и няма да натоварваш /и да мокриш/ стените наведнъж).

Друга изолация просто не виждам как може да се постави, ако мястото е толкова тясно, а и нищо няма да уплътни по-добре. Добре че покривът е равен - можеш направо да бъркаш горе.

Виж съседната на твоята тема, в която се обсъжда СТЕНА от ПЕНОБЕТОН, излят в кофраж - тя е почти по твоя случай.

Би ли казал с какви размери е мястото между двете стени - дължина, височина и ширина - така можеш да получиш и точни сметки от хора, които се занимават с пенобетони и т.н.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: странна изолация
04-02-2011 - 09:17:35
avatar
Аз бих изпълнил детайл на дилатационна фуга и бих си решил завинаги проблема,ако от покрива влиза вода.....
Другото е въпрос на комбинации от изолации....

Чест и почитание
Re: странна изолация
04-02-2011 - 09:54:37
Ако кирпичената стена е здрава и без пукнатини, т.е. при затваряне отстрани и отгоре ще получиш затворен обем, това е най евтиното решение. Кирпича предполагам е поне 30 см+въздушна възглавница+тухла 25 см. е предостатъчно. Обмазването ще е проблем, че доколкото разбрах постройката е на съседа, а и обмазването на кирпич с бетонна мазилка не е лесно. Задължително ти трябва мрежа захваната за кирпича обикновенно с дълги пирони. Иначе набутвате плътно ленти стиропор м/у стените, мрежа, циментово мляко, бетонна мазилка. Ако искате да запълвате аз бих заложил на перлитено-циментова смес с по-малко вода за да не се повреди кирпичената стена. И да не се запълва наведнъж, а за няколко дена за да може да изсъхне.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход