Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ

Публикувано от vlado5 
ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
16-12-2010 - 14:07:46
Здравейте,
надявам се да съм полезен

услугата не е много разпространена и затова пиша във форума
става за 4-5часа, необходим е трифазен ток - ние го вземахме от таблото на входа
за подробности на л.с.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 14:12 от vlado5.
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
17-12-2010 - 17:41:46
avatar
Браво на вас ,че сте си купили скъпа техника и я използвате.....
Но едва ли знаете какво правите всъщност,като правите отвори тук и там,без да се замисляте как ще се отнесе подобен отвор към конструкцията на сградата и дали след 5 по рихтер ,това няма да ви излезе солено?!
Или взехме парите и кой от къде е....?!

Чест и почитание
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
22-12-2010 - 15:44:13
Quote
gogol
Браво на вас ,че сте си купили скъпа техника и я използвате.....
Но едва ли знаете какво правите всъщност,като правите отвори тук и там,без да се замисляте как ще се отнесе подобен отвор към конструкцията на сградата и дали след 5 по рихтер ,това няма да ви излезе солено?!
Или взехме парите и кой от къде е....?!

Благодаря за акцента върху сеизмичната устойчивост на строителните конструкции !
В първия пост просто поднесох техническо решение което е значително по-елегантно и щадящо сградата в сравнение с неколкодневно къртене.
Съветвам всеки който е решил да прави от гарсониера тристаен да се консултира с конструктор преди всякакви интервенции по сградата.
В нашия случай беше изпълнено укрепване като на снимката >>


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ !
*beer*
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
22-12-2010 - 18:31:08
avatar
В случая какво сте постигнали със замонолитването на винкела?
Усилията при земетръс могат да бъдат и надлъжни и напречни!
Стената играе ролята на шайба,а технологично там не бива нищо да се пипа....Опасно е !
Аман от преустройства на панелки - стига вече - продадох си стария апартамент точно поради причината ,че на долната ми комшийка и влезе дивата идея да прави от 4 стайно жилище - блок....
Резултата беше трайно провисване на част от плочата усилена впоследствие с карбон....
Това и струваше една малка боксониера в БГ валута и не зная дали изобщо си е заслужавало гимнастиката.

Чест и почитание
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
22-12-2010 - 19:43:47
Да не говорим, че такова рязане на отвори, особено в носещи стени е абсолютно незаконно. Една експертиза от конструктор е необходима, поне за да си вържете гащите донякъде.
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
22-12-2010 - 21:17:00
Три пъти го режем, а то се късо!
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
22-12-2010 - 21:32:52
Обективно погледнато пичовете са се справили отлично с отвора за врата! Евалла се казва!*ok* Това е техническо решение и това показват хората! Не е въпроса къде и защо се реже тука, а как!Може да им се ползват услугите не само за отвори в панели ,ами и най-честите проблеми при новите строежи са премахване на заварени пречещи бетони по калкани от съседни сгради,излишъци от бетон,къде ли не по конструкциите и тъй -нататък.
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
23-12-2010 - 01:21:26
За качеството на среза спор няма! Супер е. Само не знам колко прах се вдига, освен ако не се използва вода при рязането.
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
23-12-2010 - 01:40:34
Quote
kolino
За качеството на среза спор няма! Супер е. Само не знам колко прах се вдига, освен ако не се използва вода при рязането.
Може и с вода да е.Чувал съм за американски резачки с1000 бара налягане на водната струя и чак не мога да си го представя.
Re: ИЗРЯЗВАНЕ НА ОТВОР ЗА ВРАТА В ПАНЕЛ
23-12-2010 - 03:09:16
Фло, едва ли е резано с вода, това би наводнило целия апартамент. Бачкал съм на машина за водно рязане на метал до 5см. дебелина и знам какво нещо вода върви. Диамантен диск с водно охлаждане може би, машината ми за рязане на павенца реже до 10см. и с малко водица за охлаждане и обиране на праха, дава идеален срез .Трябва да щтракна една снимка на срязано паве хем да видиш зърнометрията на материяла и качеството на среза.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход