Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

странна изолация

Публикувано от misho33 
странна изолация
30-01-2011 - 13:47:24
Видях, че има доста компетентни хора, та реших и аз да пиша за съвет. Предварително благодаря на всички, които дадат някакъв отговор, различен от обикновено бръщолевене или заяждане.

Проблемът ми е следния - разширих си вилата преди 2-3 години. Достройката е тухлена, като едната стена е почти долепена до съседната постройка, която е от кирпич (стопанска). Между двете има не повече от няколко см - 1-5. Стената е тухлена, съответно неизмазана отвън. Отвътре стената съвсем логично е мокра, студена и няма затопляне. Не ме питайте защо и как се е получило така... Факта си е факт.

Какво може да се направи? Все си мисля за някакво "наливане" на смес от перлит и свързващо вещество (разредено лепило Ц200) в кухината. Проблемът е в разпределението на течността - ако е много гъсто вероятно ще останат огромни празнини и непопълнени области, ако е много течно ще се разтече в кухините между тухлите, че и много материал ще отиде (стената е дълга около 7-8 метра). Вибрации не знам как се правят, не знам и дали има възможност при тази тясна междина. Също така керпичената стена на съседа ще се намокри и ще си имам проблеми с комшиите. А ако вземе че се срути или нещо подобно ще стане много лошо.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 13:58:33
Quote
misho33
...ако е много течно ще се разтече в кухините между тухлите, че и много материал ще отиде ...

Че по-добре не го прави тогава - въобще няма да иде материал.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:06:54
Не е такъв проблем количеството на материала, а наливането.

Ако приемем, че стената е 7 м дълга, висока е 2.40 и разстоянието е 5см, то обемът е 7x2.40x0.05 = 0.84 куб метра, т.е. само няколко чувала... Ще взема да пробвам. А лепилото - Ц200 дали е подходящо и колко да е разредено?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-30 14:30 от misho33.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:29:33
avatar
Бих казал с полиуретанова пяна, но ще дойде бая скъпо, особено за толкова малък детайл. Може да пробваш само с пенобетон (според мен). Полистиролбетона няма да ти свърши работа.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:31:05
avatar
Quote
misho33
Ако приемем, че стената е 7 м дълга, висока е 2.40 и разстоянието е 5см, то обемът е 7x2.40x0.05 = 0.84 куб метра, т.е. само няколко чувала... Ще взема да пробвам. А лепилото - Ц200 дали е подходящо и колко да е разредено?

Не можеш ли да го оставиш през лятото да изсъхне и после да го затвориш външно? Дали с ламарина, дали с друго- така правят когато строят блокове на калкан и проблем с влага и студ няма.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:35:38
Quote
n.nikoloff
Бих казал с полиуретанова пяна, но ще дойде бая скъпо, особено за толкова малък детайл. Може да пробваш само с пенобетон (според мен). Полистиролбетона няма да ти свърши работа.

Запознат съм с пяната само от масовите флакони. Тя много се разширява и това много ме притеснява да не направи беля със съседната стена. А и е много лепкава - не знам как да я налея. Може би става дума за друг вид пяна?

Quote
камелия
Не можеш ли да го оставиш през лятото да изсъхне и после да го затвориш външно? Дали с ламарина, дали с друго- така правят когато строят блокове на калкан и проблем с влага и студ няма.

Така и ще направя, но някак си ми се струва, че топлоизолационният ефект няма да е достатъчен. Съседната стена със сигурност не е идеална и ще пропуска доста топлина. Все пак това е вила, компромиси са възможни, но това е последен вариант.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:39:37
Quote
misho33
Видях, че има доста компетентни хора, та реших и аз да пиша за съвет. Предварително благодаря на всички, които дадат някакъв отговор, различен от обикновено бръщолевене или заяждане.

Проблемът ми е следния - разширих си вилата преди 2-3 години. Достройката е тухлена, като едната стена е почти долепена до съседната постройка, която е от кирпич (стопанска). Между двете има не повече от няколко см - 1-5. Стената е тухлена, съответно неизмазана отвън. Отвътре стената съвсем логично е мокра, студена и няма затопляне. Не ме питайте защо и как се е получило така... Факта си е факт.

Какво може да се направи? Все си мисля за някакво "наливане" на смес от перлит и свързващо вещество (разредено лепило Ц200) в кухината. Проблемът е в разпределението на течността - ако е много гъсто вероятно ще останат огромни празнини и непопълнени области, ако е много течно ще се разтече в кухините между тухлите, че и много материал ще отиде (стената е дълга около 7-8 метра). Вибрации не знам как се правят, не знам и дали има възможност при тази тясна междина. Също така керпичената стена на съседа ще се намокри и ще си имам проблеми с комшиите. А ако вземе че се срути или нещо подобно ще стане много лошо.

А защо изобщо трябва да се главоболите с лепене?
Просто оградете предните и задни вертикали на стената със стиропор, обмажете го с мазилка, за да го фиксирате, а после просто напълнете фугата с перлит без всякакви пълнители и лепила. Горната граница запълнете по аналогичния начин с изолационен материал.
Това е!
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:42:06
Quote
ivorad
А защо изобщо трябва да се главоболите с лепене?
Просто оградете предните и задни вертикали на стената със стиропор, обмажете го с мазилка, за да го фиксирате, а после просто напълнете фугата с перлит без всякакви пълнители и лепила. Горната граница запълнете по аналогичния начин с изолационен материал.
Това е!

Притеснява ме, че перлита е доста дразнещ от към вдишване. Затова и изключих този вариант. Но като се замисля - като е запечатано от всички страни не би трябвало да се разхвърча настрани. Също е вариант, благодаря.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:48:35
Ками,преди да се монтират обшивките/ламарината/ междукалканните стени се изолират по време на изграждането с мин.5 см EPS мин. 18кг/м3 аз бих заложил на мин 10 см.,но в случаят работата е свършена .Подкрепям Николов за пяната .
Ако запечаташ само фугите може и да се получи.След което обшивката от ламарина и вътрешна изолация.
Успех.
Re: странна изолация
30-01-2011 - 14:55:29
Quote
builder
Ками,преди да се монтират обшивките/ламарината/ междукалканните стени се изолират по време на изграждането с мин.5 см EPS мин. 18кг/м3 аз бих заложил на мин 10 см.,но в случаят работата е свършена .Подкрепям Николов за пяната .
Ако запечаташ само фугите може и да се получи.След което обшивката от ламарина и вътрешна изолация.
Успех.

Благодаря!

Стената е наистина доста студена на допир. Вътрешната изолация няма ли да допринесе за развитие на плесени? Или понеже стената ще диша отвън (колкото и да е запечатана) - плесени няма да има?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход