Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон

Публикувано от stivemaster 
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 19:23:18
Не "диша" стената колеги.Все едно да правиш джогинг с найлоново яке.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 19:30:27
avatar
Quote
stivemaster
Кои фактори бе колега , сподели .Предполагам повечето колеги не са запознати но ето филмче за лидерите в бизнеса . Линка между другото е към вносителите от които нямам добри впечатления точно като към всички фирми в този бранш не знам защо се получава така но общото между фирмите занимаващи се с Полистиролен оставащ кофраж в БГ е че не може да им се има доверие.

Може би защото тръгнаха с рога напред на пазара. Бяха ги обучили някъде на запад по схема работеща там и неприложима тука. Освен това подходиха с чувство на превъзходство към целия строителен бранш (това си е вече наша черта). Не отчетоха факта, че всяка технология си има предимства и недостатъци и не постъпиха коректно към интересуващите се, прикривайки тези недостатъци. Ако бяха излезли коректно пред клиента и да го оставят той да си прави избор, а не те да му вменяват "правилните мисли" вероятно картинката щеше да е друга...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 20:05:18
Така е това което си посочил е така плюс в този бизнес се включиха всички групи които професионално се занимават с "гърбене"както на физически и юридически лица така и на банки .Масово се включиха с проекти по европейски програми за енергийна ефективност рехабилитация на сгради и т.н. все хубаво звучащи и все още има "изяли дървото хора фирми и банки които никога няма да получат договорените обекти или кредити и обезпечението им е ........ студена вода.Ако има колеги от София сигурно са чували за първата детска градина от ICF която трябваше да построят ПРАЙМ ПРОДАКШЪН !!!!! запомнете фирмата все още работи .Тук може да проследите одисеята на бат Бойко с тях пък смятайте обикновен простосмъртен какво дърво щеше да яде. За тези дето не схванат за какво става дума ще изясня договора с фирмата е за изпълнение в рамките на 6 месеца основното предимство на технологията е бързината .До средата на миналата година не беше готова сега не знам как е хавата.
Е при такива изпълнения как да върви бизнеса , нали като чуят сега за друга градина или друга обществена поръчка и няма значение коя е фирмата ще я отсвирват автоматично.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
07-02-2011 - 00:21:55
Quote
Nasko.Stoykov



TYK



Part 2

*drink1*Това си е чиста проба дървобетон,изливан в кофраж! Дървобетона/талашобетона/ е само за познавачи и природни ценители,не е масовка! Виждате,че изисква и специални познания щом лично стария професор-архитект лично е хванал трамбовката и кофата:] Това е като да ти вземат първа проба на костюма лично Долче и Габана! :]
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
07-02-2011 - 00:36:06
Прави ми впечатление колко е по сух като материял от лекия бетон в клипчето на Стивемастър, който течеше като петмез. Аз си падам по технологии пригодими за направи си сам като горната и не виждам нищо трудно човек да вземе една дървено-скелетна къща, да я оголи от ГК и леко с пиниз от вътрешна страна да я напълни на принципа "пълзящия кофраж", ей така като си гледа телевизия и си пие виното. Колкото до костУма аз си падам по Джорджо и Армани и тяхната модна линия...особенно тази на Армани.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-07 00:43 от Nasko.Stoykov.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
07-02-2011 - 08:51:13
Костюма беше метафораwinking smileyНа твоето клипче сухотата на дървобетона е малко условна,защото не се вижда като петмез,обаче дървените стърготини пият доста вода и я задържат и отдават сравнително бавно.Това е и една от причините да няма пукнатини такова изделие и кофража да не е оставащ.При стиропорбетона водата не взаимодейства със топчетата и те плуват в циментеното мляко и по-бързо се отделя водата.Разбира се може и да се приготвя такъв бетон и с малко вода като земновлажен.Двата случая изискват бетонобъркачка с принудително действие,като и двете развовидности на лекия бетон са пригодими за домашно изпълнение на почина направи си сам. Аз дори имам проби и на смесено-стиропор с талаш и обратното талаш със стиропор.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
07-02-2011 - 17:42:57
Quote
фло
Quote
Nasko.Stoykov



TYK



Part 2

Тука е интересното,че за свързващо вещество се използва вар ,а инертната добавка е коноп. Не ми е съвсем ясно защо варта не е бяла,тъй като се приготвя от варовик при печене на 900 градуса,щото вероятно има и още нещо-тайната съставка-пясък и малко циментwinking smiley Хората си ги продават на торби ,и конопа и варта и остава само да имаш бетонобъркачка.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-07 17:44 от фло.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
07-02-2011 - 19:22:07
Тука е интересното,че за свързващо вещество се използва вар ,а инертната добавка е коноп.Ясно! Аз се чудих защо старото професор има леееко замъглен поглед. То било от конопа. Но все пак технологията си я бива...дори повече от колкото с талаша.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
08-02-2011 - 16:39:46
Фло, дали ще стане този коноп да се замести със слама и ако е ДА как е по-добре, да се прекара през "дарак" за да стане на фибри, или да се остави на цели сламки?
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
08-02-2011 - 16:57:54
Каква огнеустойчивост има този материал?Щото ако свързващото е вар нема да съм му фен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход