Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон

Публикувано от stivemaster 
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 19:14:30
avatar
Фло ,между другото всичко направено от мен по моя апартамент и запълнено впоследствие с монтажна пяна даде фира.....
Сложих ками над тухлите и всичко сега е ок.
Не зная,но пукнатините се появиха след онова земетресение от 4,5 миналата година,а честно казано не останах доволен от пяната.....

Чест и почитание
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 19:42:31
Колега Gogol ,тука би трябвало да си говорим за нещата по принцип и за добрите строителни практики! Няма такива понятия като заклиннване и закамяване при самоносещите зидове! Даже нещо повече-противопоказни са! Сега,че при теб са си оставили ръцете това си е друг въпрос.Нали и ти държиш нещата при твоите системи,които предлагаш да са ясни и точни ? Е, за зидарията ми се ще също да е така и работите да се правят с разбиране!*beer*
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 23:14:57
1. Нищо му няма на картона ФЛО сигурно найлона го запазва.2. Напълних ги догоре щото наливах през специално издълбани в плочата 6 дупки около ф120.3 В зоната на контакт с колоните и плочата съм напръскал пяна на зигзаг са еластичност впоследствие.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
30-01-2011 - 23:25:32
Quote
stivemaster
1. Нищо му няма на картона ФЛО сигурно найлона го запазва.2. Напълних ги догоре щото наливах през специално издълбани в плочата 6 дупки около ф120.3 В зоната на контакт с колоните и плочата съм напръскал пяна на зигзаг са еластичност впоследствие.

Дай боже! Ама нали знаеш поговорката за стомната с вода ...1-2 не се чупи...ама третия!
За мен тази процедура трябва да бъде на принципа на пълзящия кофраж,по малко и на редове във височина. Щото бих предвидил какво може да се случи при изливане на веднъж в долния край на 25 см стена с плътност на бетона от 450-500кг/м3 и височина 250-270 см.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 11:58:39
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него

Я, да попитам - каква изобщо е идеята:
- Трябва ни по-тежка стена, да не я духне вятъра?;
- Трябва ни стена с по-лоши ТИ свойства?;
- Държим на мокри процеси, когато можем да минем без тях?;
- Държим на два найлона в стената?;
- Искаме да сме нестандартни и по-скъпи?;
- Откриваме някакво колело?;
- Друго - вероятно най-важното и недостъпно за мен!?
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 17:00:25
Quote
Любо


Я, да попитам - каква изобщо е идеята:
- Трябва ни по-тежка стена, да не я духне вятъра?;
- Трябва ни стена с по-лоши ТИ свойства?;
- Държим на мокри процеси, когато можем да минем без тях?;
- Държим на два найлона в стената?;
- Искаме да сме нестандартни и по-скъпи?;
- Откриваме някакво колело?;
- Друго - вероятно най-важното и недостъпно за мен!?

За всичко,което си изредил като въпроси ,отговорите са с обратен знак!
Стената е 2 пъти по-лека,с 4 пъти по -добри ТИ свойства,процеса не е по-мокър от зидарията с разтвор и замазката с ВЦР,няма нищо нестандартно,а само интелигентен поглед към по-добро използване на стандартни материали! За найлона и колелото нямам виждане ти ще трябва да дообясниш!
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 17:02:31
avatar
*beer*

Чест и почитание
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 21:24:06
ФЛО , благодаря но мисля че за този колега не си струва да се хабим , аз ще допълня евентуално за другите - написах найлон защото не ми се обясняваше но ..... всъщност става въпрос за паропропускливо полиетиленово фолио 0.3 мм което ще помогне за изваждане на влагата от стената сега и след това.
На мен също ми се иска да използвам модерен кофраж , хем ще сваля цената но ..... нямам пари да си купя примерно - [www.kofraj.com] или [www.kofraj.com]
Иначе хората си имат специален кофраж за лек бетон - [www.eronau.ru] но ........ в Чукундурландия .......... дори и да имаме пари от кого да го купим.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 21:51:42
Е, той колегата Любо *beer*не е недобронамерен,просто изказва негови си съображения,по свой начин и малко без подготовка по този конкретен въпрос. Аз правих такова изпълнение на зид с полистиролбетон ,като само външната част беше оставащ кофраж от OSB. Добре разбирам идеята и я подкрепям.Ако има качествена,бързомонтажна система за подвижен кофраж ,изграждането на такива стени от лек бетон е голямо преимущество.
Всъщност колегата Любо винаги съм го подозирал във връзка с бизнеса за лепене на стиропор по тухлитеwinking smileyи оттам силните му пристрастия!
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
31-01-2011 - 22:18:22
Ако е така това не му пречи да чете , въпросните стени ще имат 10 см стиропор върху гипсофазера , ще се лепи с пяна.Ако направим така че леките бетони станат популярни , ето примерно някои търговци ще вземат да внесат кофраж за леки бетони .Ако си направите труда да прочетете страничката от втория линк , бай руснака казва че 4 души за една смяна кофрират и отливат 120 м2 стени !!! - без коментар .Ако това не е добър резултат .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход