Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон

Публикувано от stivemaster 
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
05-02-2011 - 21:57:43
Това е една от възможностите бе колега .Другата възможност е кофража да е пластмасов много лек , специално за лек бетон но за съжаление 200лв./м2 . Този кофраж който споменаваш е формовъчен кофраж и е много по скъп от нормалния така че за мен не стои като вариант въобще.
В крайна сметка ще видя на 28 ден каква влажност ще е останала и тогава ще говорим .Според свидетелства на руснаци на две различни места остатъчната им влага е съответно около 24% и 28% което отговаряло на ГОСТ.
При наличие на въпросния пластмасов кофраж , разбира се всички други алтернативи отпадат още повече , я вижте тук колко му тежат 2 м2 на човека. Само човек които е вдигал примерно алуминиево платно 70/275 знае колко тежи.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 11:31:06
С какво леете леките бетони в кофража.Дайте нещо по технологията.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 12:06:05
avatar
Quote
dimitrovv
С какво леете леките бетони в кофража.Дайте нещо по технологията.

Вероятно с миксер на обекта, в който се прилагат първоначлно одобрени рецептури, от него в транспортираща машина и толкоз. Миксера и транспортиращата машина да са съобразени за полистиролбетон.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 12:19:14
avatar
Quote
фло
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.
Мнението на кибиците беше 50/50 което много ме издразни затова пускам тази тема.Според вас има ли бъдеще такава идея като се има предвид че както в случая може да се замести зидария от четворки с мазилка отвътре и отвън на цена 45 лв./м2 и в двата случая , но може да се ползва и в т.н. сглобяеми къщи и конструкцията да е стоманена примерно.

Разбирам,че идеята ти е да бъде леене с оставащ кофраж от гипскартон ,обаче ще се скине кофража! Гарантирам!По-сигурното е с нормален кофраж и после след като го декофрираш монтаж на гипскартона!

Глей сега как се кине кофражо!!!
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 12:20:45
avatar
Quote
фло
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.
Мнението на кибиците беше 50/50 което много ме издразни затова пускам тази тема.Според вас има ли бъдеще такава идея като се има предвид че както в случая може да се замести зидария от четворки с мазилка отвътре и отвън на цена 45 лв./м2 и в двата случая , но може да се ползва и в т.н. сглобяеми къщи и конструкцията да е стоманена примерно.

Разбирам,че идеята ти е да бъде леене с оставащ кофраж от гипскартон ,обаче ще се скине кофража! Гарантирам!По-сигурното е с нормален кофраж и после след като го декофрираш монтаж на гипскартона!

Глей сега как ще се скине кофражо!!!

[forum.imoti.net]
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 12:21:17
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.

Или аз не мога да чета или някой не може да пише.
Давам си мнението по темата И по желание на Автора. Може и да е грешно, но тукашния екип не казва в какво.
Не коментирам как, а ЗАЩО?
Виждам няколко изредени недостатъци и дотук добросъвестно открих две предимства:
- "пазарно" (отбелязано от мен в началото)
и
- "бързина" на изграждане, която предвид съхненето е разтеглива.
Сравнявам с W116, запълнена с вата, без допълнителни стиропори.

Желая високи творчески успехи.

Апропо, и радио Ереван отговаря на въпроси, а не се "включва"-:ami:
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 17:14:38
Quote
complast
Quote
фло
Quote
stivemaster
Интересува ме мнението ви за външна стена от пенобетон или полистиролбетон излята в кофраж от гипскартон.В моя случай (говорим за 2 стени общо само 8 метра) стана много добре и представлява - двущендерна еднослойна W116 конструкция , вътре с импрегниран картон и найлон под него , отвън гипсофазер с найлон под него.Общо 28 см широка за да мога да обхвана колоните 25/25 см.Пълна е с пенобетон с относителна плътност 450 кг/м3 .Отвън ще има изолация от 10 см. стиропор и ще го лепя с пяна.Върху него силикатна Вебер 2.5 мм.
Мнението на кибиците беше 50/50 което много ме издразни затова пускам тази тема.Според вас има ли бъдеще такава идея като се има предвид че както в случая може да се замести зидария от четворки с мазилка отвътре и отвън на цена 45 лв./м2 и в двата случая , но може да се ползва и в т.н. сглобяеми къщи и конструкцията да е стоманена примерно.

Разбирам,че идеята ти е да бъде леене с оставащ кофраж от гипскартон ,обаче ще се скине кофража! Гарантирам!По-сигурното е с нормален кофраж и после след като го декофрираш монтаж на гипскартона!

Глей сега как ще се скине кофражо!!!
Много влага много нещо ще остане в тази стена с оставащ кофраж, иначе идеята за лекия бетон е добра. Любо, дори тука в сев. америка купувача оценява монолитното строителство(за сега само ICF), но понеже някои фактори не позволяват да се наложи, този вид строителство остава скъп и недостъпен за масовия клиент.

[forum.imoti.net]
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 18:04:52
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 18:11:16
Кои фактори бе колега , сподели .Предполагам повечето колеги не са запознати но ето филмче за лидерите в бизнеса . Линка между другото е към вносителите от които нямам добри впечатления точно като към всички фирми в този бранш не знам защо се получава така но общото между фирмите занимаващи се с Полистиролен оставащ кофраж в БГ е че не може да им се има доверие.
Re: Външна стена от пенобетон в кофраж - двущендерна стена от гипскартон
06-02-2011 - 19:06:55
Ами първия фактор е че фирмите които се занимават с масово строителство нямат интерес(може би финансов) да прилагат тази технология. Според мене им идва по ефтино и бързо, дървено-скелетната конструкция запълнена с вата. Вложени са милиарди в индустрия занимаваща се със минерална вата, стъклена вата и др. подобни пълнежи и едва ли ще допуснат лесно да загубят пазара си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход