Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 00:25:43
На коя стена се залепиха .При 400кг/м3 добре направен полистиролбетон са виновни фалангите на пръстите.Може би трябва добавки като сиренце и мляко.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 00:33:37
О извинявай БУЛХОМС не разбрах че натискането е станало на другия ден просто изчакай все пак това е бетон.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 01:35:55
Quote
bulhomes
При мен се получи по друг начин полистиролбетона. повечето топчета се залепиха за стената, не голяма част излетяха от бетонарката, а въпрки, че се опитах да постигна такъв с висока плътност (~ 400 кг/куб.м.) около 4 см блокче счупих на следващия ден с 2 пръста.

Николов, вижда се че си "напред с материала", но си представям ако се комбинирате със знанията на Фло какъв тандем би се получило.
:]На Николов ,ако се комбинираме мога да му помогна да оправим "набор водки" ,което е доста трудна задача,защото са 7 вида ,като почнеш с водка перцевая и свършиш с лимонная водка *drink2* Аз не се занимавам професионално със строителство ,ами с пиениье , едениье -ей с тез три работи:],което не ми пречи да си спретна висококапацитетна бетонджийница за тухли от лек бетон. Приятел ми поръча да му направя тухлите за нова къща,но още не му е готов проекта и ако ми хареса може и да изляза на пазара с такива.Засега се придържам към заниманията ,описани по-горе!
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 07:28:05
avatar
Quote
bulhomes
При мен се получи по друг начин полистиролбетона. повечето топчета се залепиха за стената, не голяма част излетяха от бетонарката, а въпрки, че се опитах да постигна такъв с висока плътност (~ 400 кг/куб.м.) около 4 см блокче счупих на следващия ден с 2 пръста.

Николов, вижда се че си "напред с материала", но си представям ако се комбинирате със знанията на Фло какъв тандем би се получило.
Фло съм си го маркирал като жокер и когато ми потрябва ще се обърна към него. А това може би ще е много, ама много скоро. Освен Фло и още двама-трима са със същия статут.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 07:31:18
avatar
Quote
фло
Quote
bulhomes
При мен се получи по друг начин полистиролбетона. повечето топчета се залепиха за стената, не голяма част излетяха от бетонарката, а въпрки, че се опитах да постигна такъв с висока плътност (~ 400 кг/куб.м.) около 4 см блокче счупих на следващия ден с 2 пръста.

Николов, вижда се че си "напред с материала", но си представям ако се комбинирате със знанията на Фло какъв тандем би се получило.
:]На Николов ,ако се комбинираме мога да му помогна да оправим "набор водки" ,което е доста трудна задача,защото са 7 вида ,като почнеш с водка перцевая и свършиш с лимонная водка *drink2* Аз не се занимавам професионално със строителство ,ами с пиениье , едениье -ей с тез три работи:],което не ми пречи да си спретна висококапацитетна бетонджийница за тухли от лек бетон. Приятел ми поръча да му направя тухлите за нова къща,но още не му е готов проекта и ако ми хареса може и да изляза на пазара с такива.Засега се придържам към заниманията ,описани по-горе!
Тая перцовка е хубава, ама малко не ми е по вкуса, затова предпочитам Богородская Мягкая или Шустовь.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 10:35:35
Май тука ще отворите прикрита пиянската тема*drunk* шшшшшшшшшъът дано не ни хванат.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 13:58:18
avatar
Мъльчи мъльчи...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
20-02-2011 - 14:54:44
Колега bulhomes полистиролбетон с висока плътност е поне 600 кг./м3 . А така ти се е получило защото не питаш или се опитваш да го бъркаш в гравитачна бъркачка.Значи правилно е да се бърка в бъркачка с принудително действие но ето такива например у нас не само не се произвеждат но не се и продават , продават се такива от 2500 лв нагоре . После гранулите полистирол за да не изплуват се използва въздуховъвличащата добавка във направната вода .Тази добавка спомага и за по добрата хидратация на цимента и постигане съответно на по голяма якост.Аз лично използвам и цимент R 42.5 Ако използваш на кубик 200 кг. такъв и добавиш 100 кг. по възможност кварцов пясък ще постигнеш точно такъв ефект като от клипа. Е не на втория ден де .....
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
22-02-2011 - 08:41:57
Е аз не съм се мъчил да правя нещо сериозно. Просто ми попаднаха топчета и опитах. ..... Сега се чудя какво да ги правя.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
22-02-2011 - 09:55:53
Quote
bulhomes
Е аз не съм се мъчил да правя нещо сериозно. Просто ми попаднаха топчета и опитах. ..... Сега се чудя какво да ги правя.
Направи им един чувал от старо мрежесто перде,напълни го с топчетата и го напъхай в пластмасова цистерна 1000 л. втора ръка поставена зад вилата.Ще си биопречистваш водата от басейна дето пикаят децатаsmiling smileyВодата от басейна с помпа , минава през топчетата отгоре-надолу и се връща в басейна. Като я превъртиш 1-2 пъти на ден винаги ще ти бъде чиста и без миризми.Към твоя басеин има такъв филтър с помпа,просто вместо от филтъра да влиза веднага в басейна ще се разходи водата до топчетата и от там обратно в басейна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход