Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 18:03:54
Така е бе Димитров прав си ама то не са кой знае какви технологии и сложни машини просто ние сме на много ниско ниви бе човек .Ти представяш ли си изобщо да не произвеждаме такива неща .Ето ти още един пример на две места знам да се правят у нас гравитачни бетонобъркачки но не и такива с принудително действие ето такива Ако иска ФЛО може да каже каква е разликата. Всеки който се поинтересува вижда че въпросните италиански ,турски ,китайски и какви ли не се продават на едни цени дето не знам защо не интересуват българските железарски фирми. Ето тази машина примерно в ОАЕ струва около 6000 долара и може да прави около 40 кубика пенобетон или полистиролбетон от най високо качество и да ги изпомпва до 60 м. височина.Не може да я правим тук ли , при условие че вносителя и я продава тук на 28000 лв.Просто никой производителт ук не иска да се занимава с усвояването на някаква машина , всеки иска да си купи една машина с която да му поръчат елементарни еднакви детайли милиони бройки и той да ги бичи до пенсия за много пари и, е да ама не.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 18:06:36
avatar
Quote
dimitrovvНапример във Воронеж и Тула са голям боклук.[/quote

Това е интересно твърдение... Дали е потвърдено с аргументи? Не мисля, че на руснаците ще им представлява особен проблем да начертаят и изработят такива машини, дори и с открадната технология. По темата "открадната" имам доста какво да говоря, но ще си го спестя. Поначало в Тула има концентриран доста голям технически и инженерен капацитет и въобще не се съмнявам , че са се справили със задачата. Още повече като умни люде не са откривали топлата вода и да правят развойна дейност за някои възли и детайли, а направо са ги закупили от Италия и Германия и с това са улеснили по-нататъшната им поддръжка по света. Нещата, които забелязвам със западните им аналози като машинария е, че руските са по-евтини, западните са по-напудрени, руските ми изглеждат по-здрави и по-надежни.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 18:58:58
С гечев бяхме в Воронеж Тула Москва и Екатеринобург навсякъде се реже с резак секачи др.Това плазма лазер беше нечувано.Заварки с електроди СО йок.Офисите и секретарките бяха трепач.Никъде не ни показаха работещо предприятие.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 19:10:10
avatar
Quote
dimitrovv
С гечев бяхме в Воронеж Тула Москва и Екатеринобург навсякъде се реже с резак секачи др.Това плазма лазер беше нечувано.Заварки с електроди СО йок.Офисите и секретарките бяха трепач.Никъде не ни показаха работещо предприятие.
Преди колко години?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 19:28:49
Преди две но и сега като поглеждам творенията на разни Строймеханики и делота1 тръпки ме хващат.Виж за секретарките превъртам гуми.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 19:54:32
avatar
Quote
dimitrovv
Преди две но и сега като поглеждам творенията на разни Строймеханики и делота1 тръпки ме хващат.Виж за секретарките превъртам гуми.

Чувствам, че ме хвърляш в размисъл...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 20:27:11
И мен ,в дълбок размисъл.Макар че няма алтернативи Николов , леки бетони трябва да се правят и то масово.За тази цел трябва да се правят тук и машини.Аз самия съм започнал и ако имах възможност можех да покажа пълен комплект собствено производство макар че условия за производство нямам.
Мисля че няма смисъл да ви обяснявам че в 150 хилядния Регенсбург даречем има сугурно 20 производителя на стиропор и XPS , а във Варна нито един на население 450 хиляди.
Германците масово ама като казвам масово изолират всичко което е възможно със EPS или XPS от 15 до 30см !!! Обърнете внимание на цифрите Задължително от тази година е 12см. но там никой не гледа да заобиколи закона а точно обратното да е с аванс нагоре от изискванията. При това всички са наясно че 2015 влизат много сериозните изисквания които сега са за клас А - "пасивна къща" тогава стават за всички нови или рехабилитирани сгради.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 22:46:55
Николофф на теб царя повери прохода войната и себе дори . Приятелю не вярвай на филмчета каквито ги представи компласт невярвайна руски сайтове. Те могагт да ти дадат само идея . и сега Волгата си е Волга а Ладата си еЛада неконвертируеми .Русия е необятна на мозъци страна но когато се докоснеш до нея винаги едно на ум.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 22:51:24
Извинявай за грешките но Ин вино ин веритас
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 23:29:00
avatar
Всъщност аз също бих искал да си напазарувам машинариите оттук, за да имам поддръжка подръка, но засега не мога да окомплектовам нуждите си...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход