Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 11:42:51
avatar
Фло колко пъти съм ти казвал да не лъжеш хората.Тези от твоя видео клип са СЪРБИ от град КУЛА. това че ползват немски разпенител не ги прави немци.
А те един клип за "скапаните" руснаци.Между другото:
-Руснаците имат своя джи-пи-ес система.
-Лани доходите са им се повишили с 8-10%.
-Планират до една две години да изгонят Майкрософт.
-Здравеопазването им е безплатно и тн. и тн.







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-06 11:43 от complast.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 12:18:54
Quote
complast
Фло колко пъти съм ти казвал да не лъжеш хората.Тези от твоя видео клип са СЪРБИ от град КУЛА. това че ползват немски разпенител не ги прави немци.
А те един клип за "скапаните" руснаци.Между другото:
-Руснаците имат своя джи-пи-ес система.
-Лани доходите са им се повишили с 8-10%.
-Планират до една две години да изгонят Майкрософт.
-Здравеопазването им е безплатно и тн. и тн.



complast,ти си известна чукча,а чукча не чете,чукча пише! Къде видя да съм споменавал немци ли са,азърбайджанци ли са или берковски цигани ,като съм показал един клип ,който нарекох :


професионално Разликата с твоите мужици -аматьори е очебийна! Коментирай по същество ,щото си ми ниска топка и,ако се налага да излизаме от темата няма да останеш "ненахранен".
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 12:27:04
avatar
Моля не ми цапайте темата, а пишете по същество.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 12:38:23
Стига бе колеги аз съм виновен и не се карайте.В края на филма пишеше Германия и можеби съм се заблудил иначе като човек уважавам и руснаци и германци и много други нации.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 13:37:11
Quote
complast
Фло колко пъти съм ти казвал да не лъжеш хората.Тези от твоя видео клип са СЪРБИ от град КУЛА. това че ползват немски разпенител не ги прави немци.

Е , е ! Как да му отговориш на това предизвикателство?
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 13:49:19
Вие вместо да се карате я се сетете за какво сте в тази тема. Тук сте за да помислим и евентуално предложим или коментираме изложени предложения около построяването на експандер за полистирол . Не се чудете за какво да хабите енергия и внимание.
Николов яснота около някаква конструкция имаш ли , мислил ли си изобщо да се хващаш с това или търсиш да купиш готов ? Лошото е че в Олигофренландия никой не прави нищо и опит в направата едва ли можем да взаимстваме.
Не знам дали ФЛО познава мисля че Георги Христов беше от Профикс да копираме и умалим тяхната конструкция .Имах снимки от тяхната инсталация но не ги намирам.
За суровината цената която си посочил е далеч от истината всъщност струва около 3.60 лв./кг. с ДДС китайската ,засега . Конструкцията "паропотреблението" донякъде зависи от съдържанието на активно вещество в суровината. При подходяща такава може да постигнеш достатъчно експандиране - 12 - 14 кг/м3 дори и при еднократно третиране. Ако искаш и има сметка тогава вече при двукратно може да постигнеш 8 - 10 кг/м3 - това са идеални резултати де.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 15:26:27
Quote
stivemaster

Не знам дали ФЛО познава мисля че Георги Христов беше от Профикс да копираме и умалим тяхната конструкция .Имах снимки от тяхната инсталация но не ги намирам.
За суровината цената която си посочил е далеч от истината всъщност струва около 3.60 лв./кг. с ДДС китайската
Ако аз трябваше да го правя това като бизнес,щях да дам някой лев на подходящия човек,от подходящата катедра на ВХТИ -Бургас ,със задачка да ми разработи технология от полупромишлен тип за производство на стирол от евтините суровини толуол и дървесен спирт с последващо трансформиране в полистирол с участието на халогенни съединения и експандиране в топчета,и всичко това при "меки" условия както се казва на професионален език,т.е. без екстремни температури и налягания.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 16:13:07
Ама прав си бе човек само дето отдаваш изключително никакво значение на разликата в състоянията "имам за даване някой лев" и "нямам за даване някой лев".
Ако бях в първото и ме напънеше такова желание нали се сещаш че не бих търсил дървена кратуна от ВХТИ -Бургас (щото той ако разбираше нещо да е направил бизнес със знанията си) а щях да платя на (айде няма да му казвам името на човека че да не му навредя) от Булпор - Шумен - човек суперкомпетентен по въпроса от устройството на която и да е машина през химията на продукта до доставка на суровина.За да работи човека с тайванска суровина явно няма какво да търся в Бургас а да разбера кой му я носи и на какви пари.
С пари всеки може , на нас обаче ни се налага - пари нема , действайт , така че иде да помислим за сиромашко изпълнение.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 16:42:54
avatar
Quote
stivemaster
...
За суровината цената която си посочил е далеч от истината всъщност струва около 3.60 лв./кг. с ДДС китайската ,засега . ...

Цитирах я по памет от някой от мейлите, дето ми бяха пристигнали преди време...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
06-02-2011 - 17:17:01
В Нефтохим произвеждаха суровина но от ЕС им забраниха и сега в България има само внос от Украйна Китай и Тайван Южна Корея.Да са направи експандер не е лесна работа трябва да се откраднат чертежи технология както това правят руснаци и китайци.Всичко това което предлагат руснаците са крадени технологии и ако купувате от тях изисквайте от къде са крадени вижте с какви машини ги правят.Например във Воронеж и Тула са голям боклук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход