Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 09:28:28
avatar
Quote
stivemaster
...А към колегата n.nikoloff - не мисли за технолози колега а за пазар , ако откриеш пазар тогава само се обади.*pardon*
Пазар имам...winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 10:30:55
Quote
stivemaster
Еми забравил съм да сложа линка , то ..... [www.isomat.gr]
На Гогол гърците хич не ми се коментират.Може да им са добри продуктите,обаче ги продават в разрез с всички изисквания на евросъюза. Слагат там някакво фирмено наименование и какво е като химия продукта за тях няма значение,а това са химикали за професионална употреба,които трябва да бъдат с публикуван информационен лист за безопастност,да бъдат описани с техния CAS№,въздействие при контакт с кожата,очите,при поглъщане,върху водните организми и т.н.Лигносулфоната е с CAS№9009-75-0 и в нета ще намерите 260 производителя и търговеца и никакъв изомат!
Така,че какво е това porolit-lp ,не знам,както и не знам, ако го ползвам две -три години как ще ми се отрази на здравния статус.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 16:42:52
Уважаеми колеги в България има най разнообразни въздуховъвличащи вещества.Стивмастер извинявай но си мислех че работиш пенобетон и затова не препоръчах СДО защото руснаците са го заменили с foamcem на фирма LASTON SPA и не дава слягяне на материала.Които ряботят със СДО не го леят на не повече от 60 см височина.За полистиролбетона и тук има фирми но не всяко в-во е удачно.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 21:17:38
avatar
Quote
фло
Quote
complast
82% -трудно.*beer*
Най-голямато влагане,което предлагат от производителя на стиропорени топчета MAXIM е 84 обемни % или 840 литра на 1 м3 стиропорбетон!
Когато видиш кълвач на циментов стълб.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 21:44:06
Stirobeton
Плътност Вода (л) Цемент (кг) Пясък (л) ПВГ (м3) Добавка (%)

500................. 140..........340 ..............90..........0.90/топчета/ 6

Антоне, давам ти тази рецепта да си свалиш кълвача от стълба!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-27 21:44 от фло.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
28-01-2011 - 08:17:21
Много цимент бе ФЛО , и по евтинко може .Поне според мен е много ,макар че има най различни рецептури ето един пример колко вида различават хората [www.polistirolbeton.ru] , пак според мен 500 е по голяма от необходимата плътност , тогава е по трудно обработваем и т.н.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-28 08:32 от stivemaster.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
28-01-2011 - 08:45:57
Quote
stivemaster
Много цимент бе ФЛО , и по евтинко може .Поне според мен е много ,макар че има най различни рецептури ето един пример колко вида различават хората [www.polistirolbeton.ru] , пак според мен 500 е по голяма от необходимата плътност , тогава е по трудно обработваем и т.н.

Може разбира се и по-евтино! Аз дадох пример колко топчета като обем могат да влязат в рецепрура за 1 м 3.Дадох до 900л. обаче в този сайт който посочваш има влагане и 1м3.
Да го кажа и за майстора на колхозните огради! В 1м3 полистиролбетон могат да се вкарат 1м3 стиропорени топчета както се вижда по рецептите от посочения от колегата stivemaster сайт.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
28-01-2011 - 10:17:33
Фло тази рецепта която си дал е 650-700кг м3.Кому е нужна такава плътност губи се термоизолацията и чара на полистиролбетона.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
28-01-2011 - 10:45:01
avatar
Прав си Димитров. Мене като цяло ме вълнуват плътностите около 150-200 кг/куб.м. Максимум полистирол.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
28-01-2011 - 11:33:01
Николофф достигал съм 170кг/м3 но якостите са малки.То има един лаф за пръстчето и душата в рая.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход