Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 14:58:44
avatar
82% -трудно.*beer*
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 15:18:41
Quote
complast
82% -трудно.*beer*
Най-голямато влагане,което предлагат от производителя на стиропорени топчета MAXIM е 84 обемни % или 840 литра на 1 м3 стиропорбетон! Казвам го за четящите колеги ,не за уважаемия бос на оградите от Беркщайн макар,че реакцията на съмнение е негова!
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 16:54:29
MAXIM бъркат ли полистиролбетон?И ако да какъв е размера на гранулата?Затова да не се обижда Стивмастер ама трябва яко бъркане после писане после лаборатория захвърляне и наново .Както казал народа "луд умора нема".
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 17:33:12
Quote
dimitrovv
MAXIM бъркат ли полистиролбетон?И ако да какъв е размера на гранулата?Затова да не се обижда Стивмастер ама трябва яко бъркане после писане после лаборатория захвърляне и наново .Както казал народа "луд умора нема".

Виж тука
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 20:03:17
Трябва четене колега прав си ама не към когото трябва пак се обръщаш .Когато се дават примери трябва да се внимава - Максим ПРОДАВАТ стиропор отдавна но това не означава че ПРОИЗВЕЖДАТ .Правят им го по поръчка във някаква фирма в Каспичан май. В момента продават и полистиролбетонни блокчета произведени от някаква фирма във Велико търново !!!! ???? - ако толкова му разбираш че да даваш рецепти вземи да произвеждаш .
Може би ФЛО се е подвел и затова ги даде за пример , за мен са въздух под налягане.
Относно СДО , ФЛО досега съм ползвал порообразувател единствено на лигносулфонатна основа.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 20:34:40
Quote
stivemaster

Може би ФЛО се е подвел и затова ги даде за пример , за мен са въздух под налягане.
Относно СДО , ФЛО досега съм ползвал порообразувател единствено на лигносулфонатна основа.

Не ,не съм се подвел! Показах къде в тяхна рецептура е участието на 84 обемни процента топчета. Ползвал си точния порообразувател-лигносулфонат. СДО е осапунена абиетинова киселина и върши същата работа,само дето претенциите на руснаците са малко по-високи.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 21:35:22
avatar
Както върви май ще ползвам руски рецептури. Или да взема да наема някои уважавани членове на тази дискусия за технолози. winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 23:04:00
Тази не знам дали е лигносулфонатна сигурно е но предвид разликите в концентрацията на различните продукти виж разходна норма.Цената май беше към 4 лв. Гогол ще каже.
А към колегата n.nikoloff - не мисли за технолози колега а за пазар , ако откриеш пазар тогава само се обади.*pardon*
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 23:29:40
Quote
stivemaster
Тази не знам дали е лигносулфонатна сигурно е но предвид разликите в концентрацията на различните продукти виж разходна норма.Цената май беше към 4 лв. Гогол ще каже.
А към колегата n.nikoloff - не мисли за технолози колега а за пазар , ако откриеш пазар тогава само се обади.*pardon*
Не разбрах точно за кой продукт говориш,само разбрах,че е от Гогол.Иначе и по-горе казах,че добър дефлокулант са органичните соли на сулфоновата киселина. Използват се традиционно и във фармацията именно с тази цел -да стабилизират суспензиите като влияят на електрическия товар на твърдите частици във водна среда. В случая лигносулфоната е такова съединение.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
27-01-2011 - 08:18:37
Еми забравил съм да сложа линка , то ..... [www.isomat.gr]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход