Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
25-01-2011 - 21:22:36
Много мразя да пиша бе ФЛО.Стига толкова само най важното.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
25-01-2011 - 21:52:02
Quote
stivemaster
Много мразя да пиша бе ФЛО.Стига толкова само най важното.
smiling smileyАбе аз го бях написал,ама ми се видя много дълго и усложнено и го изтрих!
С няколко думи само,може да се каже,че изплуването на топчетата започва като се отделя водата от цимента при неговата хидратация.СДО-то неутрализира силите на привличане между частичките цимент,като им пречи да се събират във по-големи агрегати и да отделят водата. Против изплуването може да се предприемат следните мерки:
- увеличаване плътността на водата/калциев хлорид/
-стабилизиране на дисперсията цимент-вода с използване на стабилизатор/СДО/
-използване на полипропиленови фибри
-неизползването на стар цимент,поради вероятността да има бучки макар и малки
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
25-01-2011 - 22:50:54
Със СДО в момента в братска Русия работят първопроходците в леките бетони. Ми не седете по 24 часа на компитата аме бъркайте и лека полека към Европата където преди 6-7 години са измислили особенно в Италия качествени набухватели.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
25-01-2011 - 23:15:47
avatar
Quote
dimitrovv
Със СДО в момента в братска Русия работят първопроходците в леките бетони. Ми не седете по 24 часа на компитата аме бъркайте и лека полека към Европата където преди 6-7 години са измислили особенно в Италия качествени набухватели.

... Иииииии победителят във викторината е ?... (Е, и аз тепърва ще бъда в първопроходците, ама дет' се вика with a little help from a friend може и да попрогледнем малко. winking smiley Ако инфото ти е за споделяне - не стесняйся, пък току виж се е намерило нещо за почерпка ... *beer*)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 08:35:30
Абе колега dimitrovv донякъде си прав за щото някои от първите данни за леки бетони наистина са от Русия но далеч назад във времето .Очевидно идея нямаш какво е приложението му там и каква е конкуренцията.
Отбелязвам това защото за човек който си в същия казан или иначе казано в Чукундурландия ми звучиш много менторски .Ние дерзаем колкото е възможно на този етап и няма нужда да ни подканяш по този начин .Относно ролята на форумите ако имаш някакви познания по руски би могъл да се запознаеш с това за какво хората използват форумите там.
Набухвателите както ги наричаш са пенообразуватели и са за пенобетон.Стаба дума за протеинови и белтъчни освен за познатите отдавна синтетични но ето нещо което очевидно не знаеш - няма в Чукундурландия търговец дето да ги внася и продава има случайни търговци които по заявка могат да доставят но става дума за количество което не е за проба. Така че с повече уважение и идеи нямаме нужда от закачки.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 10:48:22
Стивмастер не се държа менторски зная руски няколко пъти съм бил в Русия и съм пипал и пенобетон и полистиролбетон.В нашата си България всички производители на полистиролбетон го правят много по качествен от руския.Отстъпваме по качество на пенобетона.Колкото до химията Фло посочи добър поропено набухвател.СДО при конкуренцията в Русия е алтернатива но не води до качество на материала.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 10:59:32
Разбрах ча си варненец на стария канал до германския мост навремето правиха пенобетон.Когато служих във флота му казвахме морска пяна но тогава беше ерата на развития социализъм.Сега може да потърсите някой от майсторите за повече информация.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 11:06:48
Би трябвало да има разлика между набухвателите,които взаимодействат с направната вода и образувателите на пори,които взаимодействат със циментените частички.Такова действие имат полимеризираните органични соли на сулфоновата киселина.Прилагат се с цел да променят електрическия товар на частиците на диспергирания цимент.Това е принципно положение.Сега ,къде, какви марки препарати има по света на такава основа е друг въпрос.Технологията на образуване на микропори в бетона ,най-често се използва в северните страни за предотвратяване на замръзване след изливането и подобряване на топло-физичните му характеристики.
Моето мнение е,че не съм привърженик на тази пориобразуваща екстра за нашите ширини.Стува ми се напълно достатъчно една полистиролбетонна тухла да има от 50-82% стиропорени топчета в обема си ,взависимост от това участва ли пясък или не.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 12:01:05
Фло ако в обем от 1м3 сложиш 50% топчета останалото трябва да е цимент пясък и вода които имат много високо обемно тегло и при това положение ще получиш продукт с тегло 750-800кг на м3 .Накаквото и да го лееш или зидаш ще му трябва допълнителна термоизолация както при итонга.Губи се чара на полистиролбетона.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
26-01-2011 - 13:06:15
Quote
dimitrovv
Фло ако в обем от 1м3 сложиш 50% топчета останалото трябва да е цимент пясък и вода които имат много високо обемно тегло и при това положение ще получиш продукт с тегло 750-800кг на м3 .Накаквото и да го лееш или зидаш ще му трябва допълнителна термоизолация както при итонга.Губи се чара на полистиролбетона.
Ами това е колкото дървото и не е толкова зле от към топлосъхранение.
E ,аз споменах възможностите за влагане ,а те са от 50 до 82 % обемни процента на използване на топчетата.Не съм определял кое е добро и кое не.Всяка концентрация си има обосновка и причина за използване за оградни стени. Например за вътрешни стени по-разумно е блоковете да са с 50 обемни % , заради по-ниската цена и по-високата звукоизолация и по-високата якост ,когато трябва да закачаме бойлери,шкафове и други висящи по стените елементи на обзавеждането да речем.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход