Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Малка машина за експандиране на полистирен

Публикувано от n.nikoloff 
Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 13:53:55
avatar
Здравейте, колеги,
Някой чувал ли е да се продава някъде машина за експандиране на полистирен с малка мощност и капацитет? По-кратко - трябва ми решение за едва ли не мобилен вариант на производство на EPS топчета.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 14:26:22
Quote
n.nikoloff
Здравейте, колеги,
Някой чувал ли е да се продава някъде машина за експандиране на полистирен с малка мощност и капацитет? По-кратко - трябва ми решение за едва ли не мобилен вариант на производство на EPS топчета.

А стирен намери ли си?
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 14:30:39
avatar
Quote
фло
Quote
n.nikoloff
Здравейте, колеги,
Някой чувал ли е да се продава някъде машина за експандиране на полистирен с малка мощност и капацитет? По-кратко - трябва ми решение за едва ли не мобилен вариант на производство на EPS топчета.

А стирен намери ли си?

Полистирен на гранули (не експандиран) колкото искаш. Има няколко вносителя. Малко над 2000 лв/тон.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 14:49:34
Колега,нещо неправилно си задал въпроса ми се струва! Полистирена се произвежда от един въглеводород изолиран от петрола наречен стирен! Той е течен и при нагряване добива пластични свойства и тогава се нарича полистирен. Та технологията е следната: в затворен съд на водна баня загряват стирена и под вакуум го теглят от съда в рамномерен поток,който смесват /експандират/ с въздух под налягане като на изхода се образуват балончета,подобно на детските балончета от сапункаsmiling smiley. С тях пълнят форми от по 1 м3 и по-големи. Това е един от начините ,но има и други.Например пълнят херметични калъпи със стирен на дъното и го нагряват и вследствие на реакцията той набъбва и пълни формата,после я разглобяват и вадят готово изделие.Така се правят шамандури в Бургас!
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 15:42:01
nikoloff ....За мобилни машини...има.Въпросът е колко "мобилни" са всъщност.Дори и най-малките са далеч от идеята за лесно разкарване по обектите.

[www.hirsch-gruppe.com]

[www.tradeindia.com]

Ако е само за рязане...е по-лесно

[www.donadonsrl.com]
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 17:01:13
Quote
n.nikoloff
Полистирен на гранули (не експандиран) колкото искаш. Има няколко вносителя. Малко над 2000 лв/тон.

Малко малко 2.92лв за килограм без ДДС.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 20:03:27
avatar
Неее... Не искам да разкарвам тази машинария по обектите. Просто искам да е с малъкм обем и не ми трябва да пресова в плочи или т.н. Искам сам да си правя топчетата - нищо друго..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 20:36:31
Quote
n.nikoloff
Искам сам да си правя топчетата - нищо друго..

:]..и аз искам! Топчетата регенерат ги продават по 6 лв./кг. или прибл. 70-80 лв./м3.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 21:49:25
n.nikoloff ..това доста променя задачата...Значи ти трябва нормална стационарна машина,но с малък капацитет.
Re: Малка машина за експандиране на полистирен
08-01-2011 - 23:14:12
avatar
Quote
salvador
n.nikoloff ..това доста променя задачата...Значи ти трябва нормална стационарна машина,но с малък капацитет.

Ами аз много точно в първия пост съм писал - "едва ли не мобилна" , демек малка, а не да я мъкна нагоре-надолу...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход