Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
08-12-2008 - 23:14:31
За домашно остава winking smiley
Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 10:52:05
Валдино, как съдиш за копа, по циклите на работа? И при непрекъснат работен цикъл, копа си е там.
Това е показател за топлинните загуби на сградата, а не за коефициента на преобразуване. *pardon* И вече идва като икономия според изолацията на къщата и оразмеряването на инсталацията.
Само топломер и ампер клещи.....и пак точността е относителна.
Сложил съм кран на циркулационната помпа, трябва и един термометър на фреона да сложа. Като "отвържа коня" в смисъл без да намалявам дебити, разликата вход-изход е 5 гр. Намалям циркулационната на 1/2 дебит, разликата се качва с 1гр!
Ще меря, мерси за съвета!
Тя машината е гласена за сондажна вода 8-10гр . Не мисля че ще се влоши дадения КОП ако и пусна 15гр с по-малък дебит.
Предстоят опити и измервания. Ще споделям.

Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 15:32:53
Момчета при положение че чаткате тия неща , не може ли да си правите термопомпата от отделни компоненти- компресор,топлообменници , помпи , мед и ел пакет.
2v6
Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 15:35:35
Quote

LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Да прав си, когато външната температура позволява
> - нощна тарифа.

Човека няма проблем с външната температура - водата от сондаж обикновенно е с постоянна температура денонощно.




Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 16:21:36
И как се регулира температурата на водата за отопление подавана към конвекторите примерно -40 или 55 градуса . Сигурно при достигане на определена зададена температура спира, и тръгва пак при спад в температурата с 1-2 градуса - така ли е . Компресора и сондажната помпа едновременно ли тръгват и спират , ами циркулационната за отопление - не знам точно реда на работа на отделните кръгове в последователност. sad smiley .Със монтажа на буферен съд интервалите между пуск-стоп ще се увеличът мисля . И ако работата на ТП се следи и по външна температура , при по слънчев ден как се намаля автоматично подаваната температура към отоплението- или такова нещо няма .
LKK
Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 17:13:45
2v6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Човека няма проблем с външната температура -
> водата от сондаж обикновенно е с постоянна
> температура денонощно.
>
Ясно е че водата в сондажа е с константна температура.
При по-висока външна температура мощността на термопомпата при работа в оптимален режим превишава необходимата топлинна енергия за къщата.
Именно в този случай излишъка може да се съхрани в буфера, като запасената топлинна енергия, ще е произведена при по-ниската нощна тарифа. През деня термопомпата почива, а топлината от буфера се използва за отопление на къщата.


Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 17:24:44
Сгобката на такава машина, не е кой знае каква философия. Обаче ще излезе същите пари. Аз моята я взех за 4500лв с ДДС. Няма много екстри, но в сравнение с монтанските и казичанските, е по-напред. Не само по цена.
Сметни компресор 800-1000лв, топлообменници, датчици.... контролер eye popping smiley .
Колко излиза?

Има смисъл, да сглобиш въздух-вода. Там ще излезе добра себестойност в сравнение с предлаганите готови такива.

Иначе регулирането е много лесно и прецизно. При нагласена система, просто забравяш, че имаш отопление/охлаждане. Много зависи от контролера на ТП.
За помпите и компресора, пак зависи от контролера. Иначе е точно така, задваш Т - достига се , стоп компресор, стоп сондажна. При мен циркулационната не спира, което мисля е напълно излишно.
Иначе всички температури и време на старт/стоп се програмират. Даже има модем, за контрол по телефона или Интернет.winking smiley


Да ще се увеличи работия цикъл, през ноща за сметка на същия през деня. Енергия няма как да спестиш.Даже ще набуташ още за първоначалното загряване на буфера Идеята е да се спестят пари от разликата- дневна/нощна ел.енергия.
.........пууу, как ги правите тия цитати *xxx*

LKK , ползвам под половината от мощността на ТП. Изобщо няма да и е проблем.

Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 17:40:22
Благодаря чаро *ok*
LKK
Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 18:07:39
И аз благодаря чаро. Аз от ТП почти нищо не разбирам, затова може би и глупави коментари правя.

За цитатите ползваш Опция "Цитирай" там където е това което искаш да цитираш.
Re: Отопление с термопомпа
09-12-2008 - 22:17:10
И аз като тебе обичам да експериментирам с мойте слънчеви и котелни отоплителни инсталации :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход