Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 14:26:43
Краси ,друже , споделих какво съм видял и ти определи ,че не е убедително!Не съм особено вещ по термопомпите ,но ми се струва ,че стягаш или се опитваш да стегнеш някаква самоделка с вътрешното тяло на климатика.Пожелавам успех!
Можеше да споделиш идейния проект за термопомпата-вода/вода или въздх/вода!За топлия кръг на водата е удачно ползването на антифриз и оттам ти отпада грижата с варовика.
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 18:30:00
Надявам се не съм те обидил като казвам, че не си убедителен, но според мен е едно да видиш нещо, а като го ползваш разбираш доста неща за него.
Предстои ми да правя сондаж и по принцип идеята за отопление-охлаждане с термопомпа отдавна ме занимава и съм прочел доста по темата. Идеята ми е ако могат да се ползват вътрешните тела от климатик за конвектори. Ако действително е приложимо мисля че лесно могат да се намерят такива тела втора употреба вместо да купувам нови конвектори.
Идеята ми е за термопомпа вода-вода. Варовик натрупва топлообменника където се движи водата от сондажа. Ако се направи системата затворен тип тогава би могло и в този кръг да сложи антифриз, но ако водата се изхвърля директно в канала проблема с варовика остава.
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 18:44:37
Re: Омекотяване на водата !??
Изпратено от: фло (IP съхранено)
Дата: August 23, 2008 08:04PM

Сравнително прост и ефективен метод е използване на йоннообменни смоли.Представляват малки,няколко милиметра гранули,които,кой знае защо продават на литър.Поставят се в голям бидон,снабден с две тръби за вход отдолу и изход на водата отгоре.Водата преминавайки през гранулите сменя най-общо казано електропотенцияла на разтворените соли -калциеви и магнезиеви, при което те стават водонеразтворими и се отделят като утайка или на филтър на изхода на бидона.Периодично смолата се рециклира като във водата в бидона се влага готварска сол,толкова ,че концентрацията да е 10%,за половин ,един час,пуска се обратно движение на водата за промиване и толкова.Друг прост метод,който използват в заводите на "Кока-кола"е содо-варовият,където за йонообмен използат гасена вар.Проблема тук е нуждата от голям буферен съд със специално устройство за подаване на варта/малък съд в големия/и постоянно действащ утаител.Това е за непрекъснато водоподаване.Ако обаче водата се подава периодично-по няколко кубика на порции,може да се използат няколко последователно свързани съда декантатори.Както се казва-наздраве!! *drunk*
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:03:56
Наздраве
Относно омекотяване на водата нещата са точно така. На бара имах кафе машина и всеки месец правих профилактика на омекотителя с готварска сол. Въпроса е че това допълнително товари обслужването на термопомпата.
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:19:03
Ами помпа въздух/вода?
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:39:06
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами помпа въздух/вода?


????
Каква е тая помпа?
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:40:59
Краси Написал:
-------------------------------------------------------

> > Ами помпа въздух/вода?
>
>
> ????
> Каква е тая помпа?


термопомпа Даикин
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:49:54
това е вече друга бира

искам да си ползвам водата от сондажа
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:56:24
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Краси ,друже , споделих какво съм видял и ти
> определи ,че не е убедително!Не съм особено вещ по
> термопомпите ,но ми се струва ,че стягаш или се
> опитваш да стегнеш някаква самоделка с вътрешното
> тяло на климатика.Пожелавам успех!
> Можеше да споделиш идейния проект за
> термопомпата-вода/вода или въздх/вода!За топлия
> кръг на водата е удачно ползването на антифриз и
> оттам ти отпада грижата с варовика.

Само ще те допълня - етилен-гликола в антифриза има почти нулево температурно разширение , което също е едно много полезно свойство .

winking smiley
Re: Отопление с термопомпа
04-01-2009 - 19:56:55
[www.buildingdesign.co.uk]]термопомпа *beer*


помпата от сондата-600W-разход и проблеми много



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-04 20:04 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход