Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
22-09-2008 - 12:43:03
Водата може да гори - нали един българин и капваше 5 капки от едно зелено вещество като мента и гореше , какво стана с него не се чу.
Re: Отопление с термопомпа
22-09-2008 - 13:10:38
За ментата и аз знам,че гори на вода,особенно ,ако и сложиш и мастика :} За останалите подробности ще чакаме mitko 66 да ни светне :} :} :}
Re: Отопление с термопомпа
22-09-2008 - 17:16:17
Митак ей на и ние искаме да си направим горяща вода smiling smiley
Re: Отопление с термопомпа
22-09-2008 - 22:41:29
Вие не сте ли чували за браунов генератор който разлага вода,защото аз си направих такъв мога да ви кажа че и къща може да се топли с горяща вода,хората отдавна са го измислили няма да откриваме топлата вода просто трябва да се информирате повече и да оставите водката на заден план.
Re: Отопление с термопомпа
22-09-2008 - 23:02:43
spinning smiley sticking its tongue out Туй за генератора -добре!Мен повече ме вълнува заварката на желязото с огнеупорната тухла!Капка -тон държи ли,освен, че капе тухлата :} :} :}
Митак имали общо брауновото движение с генератора,че нещо не зацепвам!?

п.с.Между другото понякога така стават някои открития!Всички знаят ,че нещо не става,но се намира един който не знае,та вземе ,че го направи!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-22 23:50 от фло.
Re: Отопление с термопомпа
23-09-2008 - 08:44:27
Хубав беше форума за термопомпи.Не мисля,че тук е мястото да се лигавите.
Re: Отопление с термопомпа
23-09-2008 - 08:55:35
А някой проверявал ли е какви са цените и параметрите на термопомпа въздух-вода на газ? Идеята при нея е , че компресора работи не с ток , а с природен газ.
Re: Отопление с термопомпа
24-09-2008 - 09:35:39
Термопомпи , водни подови и т.н. понеже нещата са твърде свързани, а и да възродим темата дайте идея за следното - къща около 210-250 кв.м. 2 етажа, добра изолация (в бъдеще време -в смисъл сега е на проект). Парцел - достатъчно голям.
Предимно използване на къщата - отоплителния сезон, рядко лятото (за целта има мореsmiling smiley )
Идея: термопомпа - вода-вода с тръби/серпентини в земята, водно подово отопление, евентуално конвектори да работят със същата температура(и лятото примерно да се изключва подовото и при охлаждане,ако се наложи, да работят само конвекторите).
Допълнително: ясно че ще има буферен(и) съд - подгряване на БГВ, камина която освен уют да подпомага отоплението в цялата система (например като идея - камината подпомага загряването през деня - късен следобед и вечер, през ноща с евтина ел.енергия термопомпата работи на пълн иобороти, сутрин, обед всичко почива а системата отдава )
И още (ако е възможно и някой може да го измисли ): лятото да има и БГВ и студ за конвекторите , ако се сложат слънчеви колектори - те да подпомагат работата през зимата , през лятото да осигуряват БГВ, и накрая (не псувайте много smiling smiley ) ако къщата не се ползва да могат да се свържат на кръга в земята и да я подгравят преди отоплителния сезон smiling smiley...

Та ако някой може да го измисли или ви хрумват идеи, колко топлообменника, колко серпентини, колко обем като цяло, колко ще срува,какво помещение като квадратура ще е необходимо за инсталацията (това е инспирирано от оплакването на filmatoplo в темата за слънчеви колектори и теснотията в тези помещения smiling smiley )



:ami:
Re: Отопление с термопомпа
24-09-2008 - 09:53:18
Принципно е възможно ако не искаш оферта , а да се направи на принципа колкото излезе.
Пропуснал си да споменеш и парна турбина, която да произвежда ток, когато температурата в къщата е достатъчна, а камината все още гориsmiling smiley
Re: Отопление с термопомпа
24-09-2008 - 10:12:40
освен последното или айде поне до вариацията в играта да са и слънчевите колектори ми се струва сериозно питането smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход