Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
02-07-2008 - 17:38:53
Ако имате запитвания за оферти в графата за Строителни обяви съм поставил координатите си. Термопомпи може да се доставят всякакви, въпросът е коя може и би вършила работа в съответната ситуация!
Поздрави,
Цветан Гергов
Термо Про Инженеринг ЕООД
thermo_pro@yahoo.com
Re: Отопление с термопомпа
05-07-2008 - 18:38:22



Аз лично се интересувах много и сам си направих термопомпа в еднофамилна къща на два етажа.Много съм доволен вече две години се топля зимата и охлаждам лятото без почти без пари.Ако някой желае повече информация да пише и да пита мога и да му направя ако желае,но трябва да знаете,четрябва къщата да е изолирана за да има ефект от тази термопомпа.
Re: Отопление с термопомпа
07-07-2008 - 22:38:58
Митко,
Можеш ли да дадеш малко повече информация за твоята термопомпа? Аз сега ще строя и се замислям за нещо такова. На каква цена приблизително излиза това съоражение с инсталирането и всички останали салтанати?
Моето място е на баир, но в долниая край геодезиста каза че има високи подпочвени води???
Хайде със здраве,
Re: Отопление с термопомпа
07-07-2008 - 23:30:42
Хайде Митко и аз се нареждам на опашката smiling smiley
Re: Отопление с термопомпа
08-07-2008 - 13:19:28
Здравейте отново,
winking smiley Гето - очаквам информацията и ще ти изпратя цена близка до крайната. А за сглобяемите термопомпи - нищо лично mitko 66, но съм виждал доста български сглобки, които не функционират, както трябва. Някои дори не тръгват въобще - имена на фирми няма да помествам. Просто от колеги получавам текуща информация. Ако ще си инсталирате термопомпа, инвестирайте малко повече, но бъдете сигурни в оборудването си, в оперативните му параметри, дали е издържало тестовете преди експедиция. Това са изключително важни неща, за да бъдете сигурни, че инсталираният в къщата Ви модел ще произведе нужното количество топлина / студ / битова гореща вода, и ще получите гаранция. Това е засега от мен. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Отопление с термопомпа
08-07-2008 - 13:44:18
Бих допълнил, че за правилната работа на една климатична система не е важно само да си купиш "най-добрата" машина. Правилното изграждане на инсталацията също е от огромно значение. Доброто уразмеряване на съоръженията и подбора на тръби, помпи,регулираща арматура, крайни устройства и тн. са даже по-важни от колкото самия агрегат. Непрекъснато виждам системи, които са били сбъркани още на ниво проектиране. Аз лично поздравявам Mitko66, че е начопал в дълбоките води. Нека не подценяваме собствените си инженери. Според мен, колкото повече като него са във форума и колкото повече конкретни идеи се споделят и обсъждат толкова по-добре за българските производители.
Re: Отопление с термопомпа
08-07-2008 - 17:58:40
Съгласен съм за правилното оразмеряване на вътрешната инсталация и подбор на вътрешните тела. НО за производството на термопомпи в "гаража" не става въпрос за подценяване, а за реални случаи, където агрегатите или въобще не функционират, или дават лоши работни параметри и въобще не са енергоспестяващи. Все пак всеки клиент има право на избор дали да си купи евтино, което излиза скъпо в последствие, или да инвестира повече в началото.
Re: Отопление с термопомпа
08-07-2008 - 18:23:51
е аз предполагам че той не е преизмислил топлата вода ...
най лесно може да си направиш термопомпа като вземеш подходящ климатик(може и втора ръка) достатъчно мощен според случая, и смениш вътрешното тяло с подходящ топлообменник фреон-вода това го е направил колегата 2в6. трябват сериозни познания но има и голям плюс ако климатика е от класните марки и подбереш достатъчно добре топлообменника и автоматиката .... smoking smiley
Re: Отопление с термопомпа
09-07-2008 - 17:37:36

Здрасти Гето ако имаш достатъчно дебит на подпочвена вода може дасе изгради такава система но трябва да знаеш ,къщата трябва да е изолирана моята е 160кв.м. на два етажа ими струва 8500лв всичко включително и конвекторите в стаите които са с дистанционно.Разбирам и колегата който пише че всичко българско и самоделно не става но аз вече 2г. се топля и охлаждам без проблем.Но ако някой иска да разбере колко ще му струва трябва да каже с какви помещения разполага за да се изчисли мощноста на термопомпата.Но да ползваш стар климатик не става защото тук отоплението става с топлообменници,които климатика няма.С него може да се направи чилър въздух-вода,който не е достатъчно ефективен.В моята термопомпа няма нищо по различно от една немска само дето немската струва по 3 от моята. Частите ми са всичките немски и английски комрпесор,само не съм направил техният дизайн,но той не е проблем.
Re: Отопление с термопомпа
09-07-2008 - 18:24:13
Валдино е чак на термопомпите , имаше и снимки. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход