Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реални препоръки за добри майстори

Публикувано от Rali2000 
Re: Реални препоръки за добри майстори
22-01-2011 - 04:55:33
Рали благодаря за информацията, ще ми бъде от полза. Ти къде строиш?

За дюбелите взех че потърсих, но се оказа че не знаят какво е туйeye popping smiley

Сега за моите майстори. Боби 0876-003-336 и баща му бай Кольо 0897-306-042. През 2009 г. ми стягаха няколко апартамента които бяха на шпакловка и замазка. Не съм се пазарил на кв.м. но на завършен апартамент. Значи само за тов изкуственото дюшемето дойде майстор от магазина да го инсталира, всичко останало до ключ моите хора. Шпакловка и сатен, боя, теракот и фаянс, ВиК, Ел. инсталации, санитария, всичко. Сега, ясно е че ще трябва контрол, но не е необходимо да им стоиш над главите. Не пият по време на работа но все са без пари и крункат за аванс. За това последното знаеш как да процедираш. Ако им даваш и ядене ръка ще ти целуват. Действай със здрава ръка, но бъди благороден и ще останете взаимно доволни. Не са много по детайлите, но нали ще ги надзираваш. Боби има златни ръце, но баща му е добър с шпакловката и боята. Аз Боби не го оставях да се занимава с шпакловане. Кажи им че те праща тяхния човек от Канадаwinking smiley Дали ще ги харесаш не знам, но на мен те ще ми довършват къщата.
И аз мисля първо да измажа къщата и като теб на гребен.Това с фибрана бе го знаех. Е, ако има нещо вероятно не ще имаш против да питам.

Хайде че челядта ме чака*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Реални препоръки за добри майстори
25-01-2011 - 15:27:16
avatar
Personall, снимките показват добри неща . Можеш ли тук или на лични да ми изпратиш ориентировъчни цени за труд или труд+материал: мазилка-силикатна или силиконова2,5/+скелето/,изграждане на навес- цена на м2 - моя проект е за 4 стоманобетонови колони/ с фусове на 80 см/ и 4греди , двускатен покрив 20 градуса, с обшивка ,керемиди BRAMAC, челни дъски, улуци от двете страни .Обща площ около 25м2/5х5/. Онзи навес на снимката ми хареса при него каква е цената/м2.Изливане на бетонова плоча около10 см дебелина. Преди това трябва да се дадат наклоните, насипване с инертен материал с деб. 5 см, трамбоване . Площта е около 130м2 , изграждане на 2 шахти 60/80см.Полагане на камък-безформен и формен гнайс - хоризонтално и вертикално до h 100, има и други неща.
Айде със здраве*drink1*[/quote]

Оферта по писмо



1. Доставка , монтаж и демонтаж на фасаднo скеле – 6,00лв/кв.м.
2. Грундиране на оснoви – 1,50лв./кв.м.
3. Полагане на мазилка „ВИЕРО” или „БАУМИТ” – 20,00лв./кв.м.
4. Изграждане на навес по начина описан в писмото – 180,00лв./кв.м.
5. Ръчен изкоп – 25,00 лв./куб.м. в нормални почви
6. Насипване с инертен материал и трамбоване – 8,00лв./кв.м.
7. Полагане на скара от заварени мрежи ,Ф – 6,5мм – 6,80лв./кв.м.
8. Полагане на бетонова настилка с d -10см. – 22,00лв./кв.м.
9. Шахтите-ориентировъчно – 250,00лв. –броя
10. Редене на гнайс
• Безформен – 15,00лв./кв.м.
• Формен – 20,00лв./кв.м.


Р.Р.

1. Всички цени включват труд и материали, с изключение на камъка , където е само труд.
2. Мазилките на „ВИЕРО” и „БАУМИТ” са от най- добрите на пазара , затова залагаме тях, но клиентът може да избере и по – евтина мазилка.

Ако имате въпроси - питайте. Надявам се да съм Ви полезен.
Успешен ден.
Йордан Сечков
Re: Реални препоръки за добри майстори
26-01-2011 - 23:42:22
Персонал, тази мазилка "Виеро" / "Баумит" не се ли налага в/у някаква изолация? Не се шегувам. Дай моля те цени и с изолация, да речем 10-12 см. стиропор.
Благодаря

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Реални препоръки за добри майстори
27-01-2011 - 14:39:32
Geto,

Много благодаря за ценната информация , която ми предостави.Когато му дойде времето ще се свържа с хората.Поздрави на теб и на семейството ти.*drink1*

Моята къща е в района на с. Лозен, твоята май беше в другия край на Сф . По всичко личи , че с тези твои къщи , които правиш ,имаш намерение да се завърнеш някой ден у дома smiling smiley!?...., че като слушам негативните прогнози за демографския срив в БГ и как след няколко десетилетия сме щели да се изравним с циганите ... ми настръхват косите.Дано не се случи, че тежко и горко на децата ни.

А за тази мазилка ВИЕРО пък нищо не съм чувал . Ако може personall да сподели практическия си опит.Относно мазилките ми е било интересно някой, който има поглед над определен вид мазилка /и цветове/, поставяна да речем преди 10 год. да сподели наблюденията си . По-миналата година, минавайки покрай един строеж в Сф , който майстори измазваха ,се заговорих с един от майсторите , който много похвали мазилката на ТЕРАКО и по точно вида Ексел-много тъмно кафяв цвят беше -хареса ми на вид, а и добре я измазваха майсторите. Каза ми, че е работил с повечето от известните мазилки/БАУМИТ , Вебер итн/, но тази била най-добра.Като аргумент изтъкна , че мноого по трудно я свалял от ръцете си след работа в сравнение с другите.Тази година пак минах от там и ми се стори, че цвета си е същия, не е избелял /поне не си личи/. Случайно попаднах на един от инвеститорите ,който ми каза , че същата мазилка била на БАУМИТ!!? На кого да вярваш? Та ако някой има преки наблюдения, моля да сподели.*write*

Всички търсим истината!
Re: Реални препоръки за добри майстори
27-01-2011 - 21:35:42
avatar
Привет Рали2000,

подавам линк с малко информация за Виеро.

През последните 6-7 години работим основно с Виеро и Баумит. Виеро седи много нежно и благородно. Добри майстори по мазилка с качествен продукт правят къщата "картинка".

Ще кача снимки на няколко обекта. Ще сложа и по-големи изображения, за да се види правилно изкараната структура на мазилката. При желание от Ваша страна може да ги разгледаме "на живо". И да Ви покажа каталог с цветовете.







































Снимките от 2000 г. са с Баумит. Другите Виеро. Сложих ги, ако може да се видят някакви разлики, но трудно. А и тогава апарата ми беше около два мегапиксела.

Надявам се да съм бил полезен. Мога да кажа, че цената за труд при полагане на мазилка от по-нисък клас е по-висока, в сравнение с тази за труд при висококачествени мазилки.

Сайта ни.smiling smiley

Поздрави:
Йордан Сечков



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-27 21:44 от personall.
Re: Реални препоръки за добри майстори
27-01-2011 - 23:22:08
Quote
Rali2000
Geto,

Много благодаря за ценната информация , която ми предостави.Когато му дойде времето ще се свържа с хората.Поздрави на теб и на семейството ти.*drink1*

Моята къща е в района на с. Лозен, твоята май беше в другия край на Сф . По всичко личи , че с тези твои къщи , които правиш ,имаш намерение да се завърнеш някой ден у дома smiling smiley!?...., че като слушам негативните прогнози за демографския срив в БГ и как след няколко десетилетия сме щели да се изравним с циганите ... ми настръхват косите.Дано не се случи, че тежко и горко на децата ни.


А за тази мазилка ВИЕРО пък нищо не съм чувал . Ако може personall да сподели практическия си опит.Относно мазилките ми е било интересно някой, който има поглед над определен вид мазилка /и цветове/, поставяна да речем преди 10 год. да сподели наблюденията си . По-миналата година, минавайки покрай един строеж в Сф , който майстори измазваха ,се заговорих с един от майсторите , който много похвали мазилката на ТЕРАКО и по точно вида Ексел-много тъмно кафяв цвят беше -хареса ми на вид, а и добре я измазваха майсторите. Каза ми, че е работил с повечето от известните мазилки/БАУМИТ , Вебер итн/, но тази била най-добра.Като аргумент изтъкна , че мноого по трудно я свалял от ръцете си след работа в сравнение с другите.Тази година пак минах от там и ми се стори, че цвета си е същия, не е избелял /поне не си личи/. Случайно попаднах на един от инвеститорите ,който ми каза , че същата мазилка била на БАУМИТ!!? На кого да вярваш? Та ако някой има преки наблюдения, моля да сподели.*write*

Благодаря за пожеланията. Да ти се връща и на теб*drink1*
Инак за демографските и разни др. сривове няма какво толкоз да се главоболим. Аз се водя от принципа че всеки трябва да прави и дава най-доброто от себе си, пък каквото дойде, другото Бог ще му додаде. Какво има да се главоболим, каквото има да става ще стане.
Хайде със здраве*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Реални препоръки за добри майстори
28-01-2011 - 08:50:15
Относно мазилките Рё боите - Р’РЎР?ЧКО, КОЕТО ЗАПОЧВА ДА РЎР• РџР РћР?ЗВЕЖДА Р’ Р‘-РЇ Р?Р›Р? Р РЈРњРЄРќР?РЇ, НЕЗАВР?РЎР?РњРћ РќРђ РљРћР™ КОНЦЕРН Р?Р›Р? НАЛОЖЕНА ТЪРГОВСКА РњРђР РљРђ - РќР• Р• Р—Рђ ПРЕПОРЪЧВАНЕ. ЗАЩО? ЗАЩОТО РЎР• ГОНР? ЦЕНА/СЪКРАЩАВАНЕ РќРђ РќРЇРљРћР? РћРў РЎРЄРЎРўРђР’РљР?РўР•/, Рђ Р? ФАКТОРА ПОБЪЛГАРЯВАНЕ/ПОРУМЪНЧВАНЕ/ Р?ГРАЕ ГОЛЯМА РОЛЯ.
Пример - Ce----t СЃРµ изложиха РјРЅРѕРіРѕ тази есен РЅР° един РѕС‚ обектите /обществена поръчка РІ Дч/ - мазиката СЃРµ свличаС?Рµ Рё съответно, както СЃРµ очакваС?Рµ /то Рё аз така ще отговоря СЃРёРіСѓСЂРЅРѕ, ако РјРё СЃРµ наложи/ заключението Р±РµС?Рµ СЃРіСЂРµС?ена партида Рё РїРѕРґРјСЏРЅР°, ама нещо РЅСЏРјР°С?Рµ СЂСѓРјСЉРЅСЃРєРё надписи РїРѕ-баките?????????
Р—Р° българските производители СЃРµ отнася същото - що СЏРґРѕРІРµ СЃСЉРј брал заради РЅСЏРєРѕРё утвърдени български марки - РѕС‚ една партида Р±СЏС… събрал три различни цвята/РЅРµ оттенъци/, Рё това Р±РµС?Рµ заводско тониране- следваС?Рµ събиране РЅР° всички баки Рё бъркане. Можете РґР° СЃРё представите какво приключение СЃРё Р±РµС?Рµ, РЅРѕ клиентът Р±РµС?Рµ приоритетен, Р° Рё завода РЅРµ РїРѕРµ РІРёРЅР°, защото исото РёРј РЅРµ РіРѕ позволявало.
За боите мнението ми е същото - невъзможно е вододисперсионна интериорна боя да е около 20-тина лева за 15л/25кг и резултата е 1слой грунд, 4 ръце+1 слой с пистолет боя. Сметката си направете сами - време, труд и т.н., ама боята е много еФтина.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Реални препоръки за добри майстори
28-01-2011 - 09:02:18
Quote
menyman
Относно мазилките и боите - ВС�ЧКО, КОЕТО ЗАПОЧВА ДА СЕ ПРО�ЗВЕЖДА В Б-Я �Л� РУМЪН�Я, НЕЗАВ�С�МО НА КОЙ КОНЦЕРН �Л� НАЛОЖЕНА ТЪРГОВСКА МАРКА - НЕ Е ЗА ПРЕПОРЪЧВАНЕ. ЗАЩО? ЗАЩОТО СЕ ГОН� ЦЕНА/СЪКРАЩАВАНЕ НА НЯКО� ОТ СЪСТАВК�ТЕ/, А � ФАКТОРА ПОБЪЛГАРЯВАНЕ/ПОРУМЪНЧВАНЕ/ �ГРАЕ ГОЛЯМА РОЛЯ.
Пример - Ce----t СЃРµ изложиха РјРЅРѕРіРѕ тази есен РЅР° един РѕС‚ обектите /обществена поръчка РІ Дч/ - мазиката СЃРµ свличаС?Рµ Рё съответно, както СЃРµ очакваС?Рµ /то Рё аз така ще отговоря СЃРёРіСѓСЂРЅРѕ, ако РјРё СЃРµ наложи/ заключението Р±РµС?Рµ СЃРіСЂРµС?ена партида Рё РїРѕРґРјСЏРЅР°, ама нещо РЅСЏРјР°С?Рµ СЂСѓРјСЉРЅСЃРєРё надписи РїРѕ-баките?????????
Р—Р° българските производители СЃРµ отнася същото - що СЏРґРѕРІРµ СЃСЉРј брал заради РЅСЏРєРѕРё утвърдени български марки - РѕС‚ една партида Р±СЏС… събрал три различни цвята/РЅРµ оттенъци/, Рё това Р±РµС?Рµ заводско тониране- следваС?Рµ събиране РЅР° всички баки Рё бъркане. Можете РґР° СЃРё представите какво приключение СЃРё Р±РµС?Рµ, РЅРѕ клиентът Р±РµС?Рµ приоритетен, Р° Рё завода РЅРµ РїРѕРµ РІРёРЅР°, защото исото РёРј РЅРµ РіРѕ позволявало.
За боите мнението ми е същото - невъзможно е вододисперсионна интериорна боя да е около 20-тина лева за 15л/25кг и резултата е 1слой грунд, 4 ръце+1 слой с пистолет боя. Сметката си направете сами - време, труд и т.н., ама боята е много еФтина.

Много хубаво си го казал! :]
Реални препоръки за добри майстори
28-01-2011 - 09:35:45
Съжалявам. Нещо се случи с кирилицата ми.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Реални препоръки за добри майстори
28-01-2011 - 09:59:46
Коментарът ми беше във връзка с мазилките и боите на реномирани марки и концерни, но тръгнали да се произвеждат в България или Румъния, търсейки се цена, се губи от качеството им. А и фактора побългаряване/порумънчване не е за изхвърляне.
Случаи има много, когато дадена марка, доказана на нашия пазар и измествайки производството й на родна/румънска почва, настава едно мъка за всички по-веригата - от производител до крайния клиент. Дадох и пример с мазилка на Cer---t, която има изградено добро име, но миналия сезон на обществените поръчки в Дч се изложиха - мазилката им се свличаше и много хора си развалиха мнението за тях. Уточнявам, че производството й бе румънско и отговора за лошото качество бе, че е лоша партида.
Другото, което описах е, че това при родните производители с лошата партида, като извинение, е ежедневие. Получавал съм готова, заводска оцветена, мазилка, която при проверката на цвета, се оказа че съдържа 3 цвята/ не тоналности/. И отговора за рекламацията бе - не е възможно ние сме сертифицирани - ISO и т.н.
Така е и с боите - бака вододисперсионна интериорна боя около 20 лева за 15л/25кг. Колко слоя са нужни да покрие - отговор на що годе известен бояджия - 1 слой грунд, 4 ръце с валяк, и 1 слой с пистолет или 4 работни дена. После той излязъл виновен за неспазения срок, а материала е доставен от възложителя с хвалба колко тънко е напазарувал всичко, но както излязла калкулацията, сравнена с други, поне доказали се бои - по 3.
Темата е малко по-друга, но не винаги само "баш майсторите" са виновни за лоши изпълнени или забавени обекти.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-28 10:11 от menyman.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход