Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

възрожденските къщи - историческа перспектива

Публикувано от mehudi 
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
28-01-2011 - 13:08:56
Quote
камелия
Но, я отиди в някоя друга страна и се опитай да им кажеш, че във всичко, което с гордост показват и смятат за свое постижение, " няма нищо ново, нищо странно и нищо изключително" smiling smiley
Самочувствие ни лисва на нас- поне на доста голяма част от българите. Това ни е проблема.
Чудя се защо е така и не мога да си обясня
.

А, да си дойдем на думата. Това за мен е разковничето. Самочувствието. Отговора на липсата му , аз намирам в братушките. Прекъснали са един процес обхванал българите и това дава сега повод да се твърди за несъществуването на Възраждането.
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
28-01-2011 - 13:21:48
Арго,
Не знам кой какво и кой повече нещо е прекъснал (беседвали сме другаде за това). Времево турците би трябвало да са прекъсвали по-дълго, пък може и да са давали - знам ли?


Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
28-01-2011 - 13:48:56
avatar
Quote
argonavt

А, да си дойдем на думата. Това за мен е разковничето. Самочувствието. Отговора на липсата му , аз намирам в братушките. Прекъснали са един процес обхванал българите и това дава сега повод да се твърди за несъществуването на Възраждането.

Честно казано, не бих ги обвинявала тях. Виж какви сгради са се построили след Освобождението. И виж как всеки, който е постигнал нещо, дори и признато по света, е дърпан за пеша и натикван в калта у нас.
Виж как се хвърлиха като диви да си опаковат къщите, правейки ги " американски".
Пробвай да похвалиш каквото се сетиш- синьото небе дори и веднага ще те репликират: "То, това небе ли е, да знаеш кво небе има по света"..............
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 00:56:51
Така е Камелия, може мнооого да се напише за таз пуста нашенска малоценност ама както е казал Дядо Вазов "И мойте песни пак ще се четат"! Снощи със сина ми стигнахме до "Една българка". Няма да ти казвам какво вълнение и страст обладаха детето.
А онези като оня с историческата перспектива са без срам и съвест. Остави ги, еничарин е мръсна дума.
*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-29 01:02 от Geto.
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 09:43:34
камелия..."опаковането" на къщите е една добра практика,която един ден може би ще се наложи масово и у нас.Сега не е тлкоз масово.От чисто практична гледна точка е много ефективно и не е свързано със сляпо подражание,а с усвояване на една добра и доказала се технология.
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 11:05:47
avatar
Quote
salvador
камелия..."опаковането" на къщите е една добра практика,която един ден може би ще се наложи масово и у нас.Сега не е тлкоз масово.От чисто практична гледна точка е много ефективно и не е свързано със сляпо подражание,а с усвояване на една добра и доказала се технология.

Добра, но толкова грозна и уеднаквяваща, че ме втриса............
Има куп други начини,за да се постигне добра изолация и да изглежда красиво.smiling smiley
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 11:32:57
Де да можеше да се постигне тоя ефект на тая цена с нещо друго....
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 11:35:05
Quote
salvador
Де да можеше да се постигне тоя ефект на тая цена с нещо друго....
Може бе колега може и на по-ниска цена!
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 15:35:43
Re: възрожденските къщи - историческа перспектива
29-01-2011 - 16:12:26
Не е толкоз зле.От към "възрожденки дух" почти са го докарали:

[www.geshaview.eu]

особено редовите къщички smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход