Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ

Публикувано от OwnerBG 
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
14-12-2010 - 13:09:41
Според мен трябваше да се даде възможност и избор за подобни нарушения в периода преди тяхният мандат. Тъй-като едно такова нарушение няма как да се случи без изричното притваряне на очичките на зависещите от тях, може да се счете, че сегашните управляващи си го връщат не към най-заслужилият в случая...Не може всеки нов, които дойде на власт да взима едностранно мерки, които не са взети от предишните и оказващо наказателно влиание едностранно и в случая какво винаги върхи хората.
Трябваше да им дадът 1во срок за оправяне (било за всеки случай, отделна мярка) и 2ро възможност за "изкупуване на греха". Най-лесно е да съборим нещо, да изградим не знаем, и то защото не са ни учули така, а кой трябваше да ни учи?!
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 00:18:37
avatar
Quote
salvador
Те се опитват според мен друго да направят-да възродят модела от годините на соц-а,когато всяко решение се е съгласувало с партийната централа.Ненужно е да ги подозираме в някакви много сложни схеми...не са способни на толкова.

Да разбирам ли, че ти си против събарянето на незаконните постройки, освен ако не са на някой богаташ?
Случайно да ти е известно, че чак сега започва бутането по 2 причини. 1.Незаконността е потвърдена от съда на всички инстанции и 2.Се намериха политическа воля, пък и " топки" в сегашните управляващи.
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 03:20:50
avatar
Quote
камелия
Quote
salvador
Те се опитват според мен друго да направят-да възродят модела от годините на соц-а,когато всяко решение се е съгласувало с партийната централа.Ненужно е да ги подозираме в някакви много сложни схеми...не са способни на толкова.

Да разбирам ли, че ти си против събарянето на незаконните постройки, освен ако не са на някой богаташ?
Случайно да ти е известно, че чак сега започва бутането по 2 причини. 1.Незаконността е потвърдена от съда на всички инстанции и 2.Се намериха политическа воля, пък и " топки" в сегашните управляващи.

Политическа воля да вдигнат шум, за да вдигнат мизата за узаконяване по места.
Кой богаташ бутнаха, че нещо съм го пропуснал събитието.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 09:02:58
avatar
Quote
OwnerBG

Политическа воля да вдигнат шум, за да вдигнат мизата за узаконяване по места.
Кой богаташ бутнаха, че нещо съм го пропуснал събитието.

Сега започват, ще ги следим. Неприятното е, че за всяко нещо, което предприемат, се явява хорово изпълнение " против". smiling smiley
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 16:42:36
Не е луд този който яде баницата а този който му я дава.
Как може да узакониш незаконното?
Трябва да се почне от хората давали "разрешителни" и да се съдят за нанесените вреди - стотици хиляди дори млн левове.
И да им лепнат на всички по 10-20 години ЕФЕКТИВНИ присъди - нищо че е било преди 10 години.
Е тогава ще се оправим - когато хрантутниците чиновници почнат да носят отговорност!
Зад всички "узаконени беззакония" стоят подписи, стоят чиновници ОТГОВОРНИ за това - плащано им е заплата за да вършат точно тази работа.
Никакво бутане не ни трябва ... още по малко по ПР начин направено.
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 18:50:12
Quote
камелия
Quote
salvador
Те се опитват според мен друго да направят-да възродят модела от годините на соц-а,когато всяко решение се е съгласувало с партийната централа.Ненужно е да ги подозираме в някакви много сложни схеми...не са способни на толкова.

Да разбирам ли, че ти си против събарянето на незаконните постройки, освен ако не са на някой богаташ?
Случайно да ти е известно, че чак сега започва бутането по 2 причини. 1.Незаконността е потвърдена от съда на всички инстанции и 2.Се намериха политическа воля, пък и " топки" в сегашните управляващи.

Точно Камелия, подкрепям те изцяло. Не законно ли е бутане му е майката. Бае Гошо кога прави бараката май знаеше че е незаконно, а сега йок. Хубав или лош закона трябва да се спазва И прилага. В това дело изцяло подкрепям правителството!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 19:00:01
Бай Гошо като си е правил барачката е била напълно законна, защото Тодор Велики беше мъж, а не мека китка и разрешаваше на хората да живеят сносно. Въпросът е как нещо, което е законно изведнъж става незаконно, но което можеш да преузакониш като платиш на архитект и трима инженери+държавни и общински такси. Няма по-голяма глупост от това: Лош закон, но закон", защото това е бил винаги призивът на тези, които облечени във власт не спазват никакви закони, но естествено държат другите да им спазват законите.
А барачката е била законна, защото при Тодор всеки можеше да си направи масивна постройка до 35 м2 и Н 7,5 м. и без проект, ако спази отстоянията, т.е. когато е правена бараката законът я е разрешавал.
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 21:55:10
avatar
Quote
др. Иванов
Бай Гошо като си е правил барачката е била напълно законна, защото Тодор Велики беше мъж, а не мека китка и разрешаваше на хората да живеят сносно. Въпросът е как нещо, което е законно изведнъж става незаконно, но което можеш да преузакониш като платиш на архитект и трима инженери+държавни и общински такси. Няма по-голяма глупост от това: Лош закон, но закон", защото това е бил винаги призивът на тези, които облечени във власт не спазват никакви закони, но естествено държат другите да им спазват законите.
А барачката е била законна, защото при Тодор всеки можеше да си направи масивна постройка до 35 м2 и Н 7,5 м. и без проект, ако спази отстоянията, т.е. когато е правена бараката законът я е разрешавал.

Не съм убедена, ама хич. От собствен опит говоря. Това, което се даваше по постановленията за обработване, не можеше да се застроява. Освен с барака за инструменти. Много народ, обаче, застрои. Някои ги бутнаха, още по времето на бай Тошо. Другите в суматохата успяха да извадят удостоверение за търпимост. Точно по начина, който си описал се узакониха големите, а покрай тях и малките. Сега е добре да бутнат далавераджиите, лошото е че не почнаха популистки с някой мастит собственик.
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
15-12-2010 - 22:31:36
Те маститите собственици затова са мастити, защото не са си оставили магарето в калта. Този с барачката къде е блял 20 години през които имаше кампании за узаконяване и разни удостоверения за търпимост.
Re: ДНСК е упълномощена да ви „разруши“ ІІІ
16-12-2010 - 09:05:03
Щом го е казал др. Иванов значи е вярно. Аз правих такава на 1 етаж - 35 м2, но ме домързя е не я довърших, въпреки това е в нотариалният акт и от сигурно 30 г. й плащам данъци и такса смет. За земи по постановленията не знам, аз я правих на земя, собственост на баща ми, но се правиха и на земи по постановленията, вкм. и на Граф Игнатиев преди Седмочисленици се продаваха типови проекти, правени от архитекти и инженери по 15-30 лв. Промяната дойде при недоразумението Бакърджиев и приемането на новия ЗУТ, когато се постави за цел специалистите да напълнят гуши, това е така както и искането за "авторски права" върху инсталациите и мн.др. Тогава кой разбрал-разбрал, но тъй като държавен вестник не е настолно четиво на 99,99% от българите огромното болшинство от постройките не се преузакони. По същият начин се оказаха "незаконни" безброй къщи и постройки, някой съществуващи от 100-200 г. Аз купих стара постройка на 60 г.с 3 дк. земя, която се оказа по нот.акт "нива" нищо, че е почти в центъра на селото, т.е. посторйката по презумпция е незаконна. Като разпитах из селото се оказа, че всички къщи са на ниви, ливади и пасища, защото никога не е имало регулация, а селото е на 5-6 века. Най-големият цирк е, че е в Натура и ако аз теоретично мога да сменя статута на нивата, тези с ливадите и пасищата не могат, т.е. трябва да напуснат къщите в които радът им живее от векове.
Затова да не се правим на пичове твърдейки как законите трябвало да се спазват - разумният човек спазва закона само в краен случай и когато не може да си позволи адвокат. Не може да ми се довлече прошляк от общината и да ме глоби за нещо, за което няма право и като му кажа, че няма право да се хили и да вика: "Ами аз те глобявам само 100 лв. защото не може да ги обжалваш, ако имах право щях да те одрусам с 1000". Не може кметицата да ми обяснява как имало наредби и закони, касаещи паркирането, ама те нямало да глобяват, защото хората се настройвали/преди избори/, а аз да се гърбя да спазвам закона, ще спазвам, ама добре заобиколената му форма.
Я като сте такива законници ми намерете сгради в София, които да отговарят напълно на наредбата за 1,1 паркомясто на апартамент, ама не на проекта, а 1 г. след пускането, когато гаражите вече са преустроени на студия. Как стана така и защо ги продавате или строите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход