Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Време за ремонтни дейности

Публикувано от radva 
Време за ремонтни дейности
27-10-2010 - 14:00:36
Здравейте,
Наскоро закупих две малки къщи, които мисля да отдавам под наем през летния сезон. Тъй като в момента не са в добро състояние и имат нужда от ремонт, ме интересува кога е най-доброто време да се започне реновирането им (става дума за цялостен ремонт - отвън и вътре) и колко време би ми отнело?
Целта ми е към началото на май месец да са в завършен вид.
Re: Време за ремонтни дейности
27-10-2010 - 14:17:42
Ако ме питаш мен, опитай към средата на март..., но нека и по-опитните в областта да се изкажат... smiling smiley
Re: Време за ремонтни дейности
27-10-2010 - 17:28:19
Аз бих ремонтирал сега вътре а на пролет от вън.Ако почнеш всичко на пролет рискуваш да не си готов за сезона.
Re: Време за ремонтни дейности
27-10-2010 - 19:01:44
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: Време за ремонтни дейности
27-10-2010 - 22:13:59
avatar
Най-доброто време за ремот е когато имаш парите за него.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Време за ремонтни дейности
28-10-2010 - 10:37:02
Добре, но по принцип не е ли най-добре нещата да се правят отвън навътре. Ако започна първо с ремонт вътре, не рискувам ли всичко да отиде на халос. Мисълта ми е, че покривите не пропускат вода, но от друга страна са достатъчно стари, за да им нямам доверие.
Ако тръгна да ремонтирам първо тях, имате ли представа колко време ще ми отнеме? Става дума за подмяна на керемиди. Логично е, че не трябва да вали, докато се случва подмяната, но въпросът е точно колко време, за да преценя дали е оправдан риск да се заема с това сега или да чакам пролетта.
Колкото по-бързо, толкова по-добре, но пък да не стават половинчати работиsmiling smiley
Re: Време за ремонтни дейности
28-10-2010 - 11:02:01
Нищо лощо не искам да кажа.,обаче стиковката за последователност и необходимите хора които да извършат ремонта не всеки би се справил добре.Затова писах че рискуваш.
Re: Време за ремонтни дейности
28-10-2010 - 20:07:10
avatar
оправи си покривите още сега - в първите сухи дни и после почвай вътре

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Време за ремонтни дейности
29-10-2010 - 12:10:01
Мерси rockwall
A така и така съм почнала с питанията, според теб какви керемиди да ползвам при подмяната?
В една тема видях, че много препоръчват Bramac, но не съм сигурна дали с тях ще се запази автентичния дух на къщите, което е целта ми smiling smiley
Re: Време за ремонтни дейности
30-10-2010 - 08:35:34
avatar
Мисля, че оттук-нататък трябва да пускаш снимки, за да обсъждаме по-конкретно начинанието и за по-адекватни отговори.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход