Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възстановяване на къща на гредоред след пожар

Публикувано от Chilio 
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
02-05-2011 - 13:13:05
avatar
"Колега" ........,за да върши работа тоя пояс (хоризонтален елемент) то той трябва да е свързан с колона (вертикален елемент) и то във равнината на хоризонталната диафрагма -гредоред*** в твоя случай.
*** Гредореда не е диафрагма.

И не подскачай толкова ...ниско ,а по-добре си прави изводи.

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 13:13 от krakalski.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
04-05-2011 - 17:27:15
В тия дъждовни дни работата доста се забави... утре обаче ще се донавържат арматури (включително и добра връзка между излятите преди седмица греди и колони и новите) и се чака бетон... Ето и докъде са я докарали към този следобед:





























Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
04-05-2011 - 19:01:00
Kолега един въпрос.Какъв размер греди ползва за гредореда и каква е максималната дължина.И последно какво е разтоянието между гредите.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
04-05-2011 - 22:01:57
Ще те подведа с точните размери, но трябва да се има предвид, че таванът почти няма да се използва и със сигурност няма да се товари, затова може да се каже, че сме понамалили гредите спрямо това, което би било ако горе имаше етаж. Сложили сме май 10х12, преди пожара над едното помещение където таванът беше пак почти неизползваем бяха 8х14, но над другото, където съборихме част от стената и имаше стая със скосяване, бяха по-големи, може би 12х14... Разстоянието между гредите е между 40 и 50 см. Не е равномерно, едно време (30-те години) явно са ги слагали, както идват тухлите, за да е най-здрав зида, а сега използвахме старите отвори в стените, което определи същото разположение.

P.S. Максималната дължина е около 3,80, като е над стаята, която преди беше покрита с 8х14... Над другата по-голяма стая е 3,50.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-04 22:38 от Chilio.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-05-2011 - 08:44:30
Quote
Chilio
На тази снимка май ми се вижда, че коминът прекъсва пояса?
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-05-2011 - 09:50:14
Почти, съвсем тясна гредичка остава от другата му страна... Иначе таванското помещение от другата му страна е с бетонна плоча и поясът захваща към нея. То и този комин е на носещ двоен зид от плътни единички в част от къщата където нищо не е разрушавано, а преди пожара пояси въобще не е имало...
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-05-2011 - 20:09:29
Попитах,защото и аз ще съм с гредоред.Мойте са 10/16 но през 0.8м/даже по проект са през 1м/.Под покривнотопространство и аз няма да ползвам,на все пак върху тях ще ляга покрива.И последно при мен разстоянието е 4м.Нека някой ако има опит и знание коментира.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
08-05-2011 - 12:28:37
Ситуацията на обекта тази сутрин:

























Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
08-05-2011 - 12:49:33
Каква е идеята ребрата да са греди,а не както си обикновенно,примерно 6/12?Така ми се струва малко като набутвация за нищо.Ребрата даже издържат повече от греда с еднакво сечение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-08 12:51 от stenmark.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
09-05-2011 - 15:00:57
Ситуацията днес по обяд...





























Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход