Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възстановяване на къща на гредоред след пожар

Публикувано от Chilio 
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 17:39:11
Тоя щурц какво го държи?
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 18:32:56
Ами явно само хоросана... на всичките прозорци и врати, където гредите са напълно изгорели е същото...
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 18:39:16
Съжалявам брат, наистина лоша работа! Дано да си имал застраховка. От онова което зная по-трудно и скъпо е да възтановиш нещо от колкото да бутнеш и строиш на ново.
Желая ти успех и горе главата*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 18:58:15
avatar
Мисля си, сигурно има снимки на къщата, дали не може да се построи същата, вместо да се правят опити за възстановяване? Ако всичко се спази 1:1, дали резултатът няма да е по- добър?
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 19:25:21
avatar
И кой твърди ,че тук не е било повече от 1000 С?

Чест и почитание
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 20:45:10
Quote
bulhomes
Тоя щурц какво го държи?

Зидарията колега е изпълнена като щурц! Зидарите на тая къща са били майстори,за разлика от сегашните последователи на "шопския зид".
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 21:15:55
Гледам предпоследната снимка,която и gogol е отбелязал.Тая част от къщата,поне като гледам сниките,за мен е тотална щета.Това няма какво да го правиш,освен да го бутнеш и да го иззидаш наново.Същото е и положението с по-тънките тухлени елементи.Дебелите зидове може да не са повередени,но на тия тънките колони от по 4 тухлички...недей разчита на тях в бъдеще.
Това не знам кога е зидано,но ми изглежда старо.Те сега майсторите масово пестят цимента в зидарския разтвор,какво остава за едно време.А това до някъде е предимство,защото материалът остава достатъчно еластичен.Зиданото с вар и пясък понася по-добре високите температури от зиданото с вар,цимент и пясък.Същта е роляа на варовите мазилки-то се вижда и при теб-мазилката от страната на пожара е почти без повреди.Това се дължи на старичката технология,запазваща еластичноста на материала.Което е за сметка на здравината,естествено...но в твоя случай е предимство и може да е спасило зида.
Ако беше железобетон всичко това,щетите щяха да са много по-големи.

Понеже горе се спомена за температури....според специалистите по пожарна безопасност отвъд океана,един "домашен" пожар гори при температура между 900 и 1500 градуса по целзий.Като високите стойности се постигат само при наличие на определени материали в горящата сграда и след дълго време.За дълго време се смята времето над един час.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
06-12-2010 - 08:39:15
avatar
Вярвайте ми - тук е имало какво да гори и то повече от час.....
За съжаление!

Чест и почитание
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
07-12-2010 - 16:11:12
Наистина е имало какво да гори повече от час.Да не говорим ,че като гледам тези почернели греди тлеяли са доста време.Гледайки снимките някои от тухлените зидове особенно вътрешните трябва да се изидат наново.Тази тухлена колонка между вратата и прозореца ми изглежда доста рехава,но зидариите са доста качествено изпълнени,щурца как е издържал незнам.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
17-01-2011 - 18:39:24
Здравейте,

това,което ви се е случило е голяма трагедия ...Смятам,че по-добрият вариант е на ново да се построи (може би ще бъде и малко по-скъпо,но къща не се прави всеки ден). мога да ви свържа с едни хора където да оговорите изискванията и цените (не взимат скъпо и работят бързо и качествено). В Банкя построиха срещу нашата къща 3-етажна за 2 месеца и собственичката е много доволна от работата им... Мога да ви свържа,ако сте сериозни и имате интерес... Но искам да ви помоля,тъй като съм студент и се занимавам с снимки да използвам къщата ви за няколко часа за декор (задача от университета ) да заснемем 1-мин. клип... Имате ли нещо против ? Съжалявам за нахалството си ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход