Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възстановяване на къща на гредоред след пожар

Публикувано от Chilio 
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
25-04-2011 - 21:42:36
avatar
Каква е тази развалина в гората? Интересно ми е само местоположението.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
25-04-2011 - 22:41:11
Quote
фло
Неносещ зид или професионалния термин е самоносещ зид се изгражда само в случай на скелетна конструкция. Това П дето си го замислил за четворките не е скелет,нищо не е и ще ти падне на главата при първа възможност малко като затресе! Абсолютно задължителен е и земетръсния пояс върху всички носещи зидове!
По-спокойно, ако обичаш smiling smiley Явно само гледаш снимки, а не четеш какво пиша, и бързаш да даваш акъл. Железобетонни греди ще има по всички зидове, както върху новите, така и върху старите. Това вече съм го написал, всичко ще е навързано в една обща рамка, така че това П няма да е просто П и няма да пада на ничия глава smiling smiley Освен това имотът, макар и в рамките на София, е вилен и ще си остане такъв... не се прави за живеене, а за краткотраен отдих. Така, че и изискванията от тази гледна точка са занижени, не че ако ме друсне земетресение във вилата ще съм по-безсмъртен, отколкото ако ме друсне вкъщи smiling smiley
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
26-04-2011 - 10:17:54
Quote
sid 40
Каква е тази развалина в гората? Интересно ми е само местоположението.
Този пост го взимам за крайно несериозен, още повече, че е от човек, който за две седмици е наплякал повече мнения, отколкото аз за 5 години. Местоположението не е съществен момент за тематиката на форума. Гора на снимките не се вижда, ами градина с овощни и други садени по агрономски планове дървета, насред цветни лехи и малки полянки. "Развалината" пък си беше съвсем нормална солидна къща, строена през 30-те години на миналия век, но за нещастие опожарена от апаши ноември месец.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
26-04-2011 - 18:13:59
Ето и ситуацията към обяд днес:

















Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
27-04-2011 - 15:53:31
Днешния ден е посветен на армиране и кофражиране на вертикални колони и хоризонтални щурцове... За съжаление работата доста се спъна от дълготрайния дъжд...













Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
28-04-2011 - 13:12:44
За успокоение на колегата Фло, че няма да е само П, ами цяла скелетна конструкция... днес се налива:

















Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
29-04-2011 - 14:32:35
Днес работниците са в почивка, докато стегнат гредите, за да може да се реди гредореда и да се продължи по страничните наклонени зидове с антиземетръсната рамка и оформянето на тавана - от южната страна прекалено високите и неукрепени стени ще се свалят до известно ниво (горе-долу се помъчих да го покажа чрез драсканици на пейнт-а smiling smiley ), като по този начин покрива ще стане двускатен и ще покрие досегашна голяма (течаща) тераса... Аз пък се покатерих малко, за да инспектирам резултата от вчерашната работа...

























Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
29-04-2011 - 22:41:27
avatar
clap:*ok*

Чест и почитание
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
30-04-2011 - 11:26:04
Tази сутрин декофрираха, днес ще докарат гредите и ще почват дървения гредоред, за да могат да се качат горе и да правят останалите железобетонни греди, както и скосяването на високите стени...











Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
30-04-2011 - 20:36:24
Quote
Chilio
За успокоение на колегата Фло, че няма да е ....

Преполагам, че не е спал няколко нощи от притеснение confused smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход