Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възстановяване на къща на гредоред след пожар

Публикувано от Chilio 
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 09:39:07
avatar
Привет!
От това което се вижда става ясно ,че колегата Салвадор е бил прав....
Има отлепяне на места на зидарията и явни конструктивни дефекти вследствие на възникналия пожар.
За жалост - моето мнение , е да се направи отново.Повярвайте ,че възстановяването ще ви отнеме същото време и пари....
И нерви които за жалост никой няма да възстанови......

Чест и почитание
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 10:04:53
Quote
gogol

Има отлепяне на места на зидарията и явни конструктивни дефекти вследствие на възникналия пожар.
За жалост - моето мнение , е да се направи отново.Повярвайте ,че възстановяването ще ви отнеме същото време и пари....
И нерви които за жалост никой няма да възстанови......

Аз кьорих, кьорих ,кьорих и не видях отлепяне на зидарията! Тая зидария е от плътни тухли единички и са издържали пожара,пък и те тъй са ги правили хората -в пещ!winking smiley
Аз бих направил стоманобетонен пояс върху зидарията и един гръбнак през средата на къщата, от стоманобетонни колони и една плоча да легне върху пояса и гръбнака.Долу настилка от бетон при основите,на нивото на пода. После лек двускатен покрив и много здрава външна врата,както и капаци на прозорците да няма повторяемост инцидента!
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 13:15:05
avatar
Фло погледни първата снимка - как са разположени сега тухлите...
На последвалите снимки се виждат комини и други зидарии които са мръднали.
Най малкото водата ще окаже влияние на мазилките и зидарията!
Иде зима - и аз не бих рискувал да налея пари в този проект

Чест и почитание
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 13:32:27
Според мен къщата е напълно възстановяема!Но,тази къща не представлява никаква архитектурна ценност,за да се хвърля толкова труд по нея.Може да се направи наново като се използват старите тухли и евентуално ново разпределение на помещенията,може и да се ремонтира както казва Фло.Ако ще се ремонтира,трябва старателно да се изкърти и изчегърта старата мазилка,защото ако не се направи-винаги ще мирише и ще избиват петна върху новата мазилка.Според мен и в двата варианта,разликата в цената няма да е съществена!
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 13:45:39
Quote
gogol
Фло погледни първата снимка - как са разположени сега тухлите...
На последвалите снимки се виждат комини и други зидарии които са мръднали.
Най малкото водата ще окаже влияние на мазилките и зидарията!
Иде зима - и аз не бих рискувал да налея пари в този проект

Пак гледам и пак не виждам по снимките тухлите да са мръднали. Даже ми се струва,че няма и една тухла на земята между боклуците!Изгоряла е цялата дървения и тук-таме мазилката е паднала. Тези тухли са ги пекли поне на 1000 градуса и за доста време,когато са ги правили и този пожар не би им повлиял на качествата . Аз писах по-горе какво бих направил с тази добавка ,че за тези мерки/ремонта/ бих се консултирал с колегата Калашников,като го заведа на място понеже къщата е в София и той изглежда съпричастен по тази тема.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 14:02:39
Quote
venciev
Според мен къщата е напълно възстановяема!Но,тази къща не представлява никаква архитектурна ценност,за да се хвърля толкова труд по нея.

venciev,никоя архитектурна ценност не е по-голяма от сантименталната стойностsmiling smiley

Архитектурните качества са като вкуса!Колкото хора,толкова и вкусове,докато синтимента е много,много лично! Тази къща е отпреди войната и носи своята история,спомени и чувства на собственика и!
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 14:31:27
Има го и този момент. Аз също си представям възстановяването по начина, описан от Фло, но като абсолютен лаик и въобще без опит в бранша търся с кой да се консултирам и да направим сметка и да планираме възстановяването.

Освен това, ако се направят достатъчно добри и достатъчно на брой бетонни колони, подсилващи конструкцията, тухлените зидове вече няма да са от толкова първостепенна роля за конструкцията, а по-скоро спомагателна... Поне така предполагам?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-05 14:37 от Chilio.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 15:18:23
За втори път ще ти препоръчам колегата -съфорумец kalashnikof*yes*,въпреки,че нямам честта да го познавам лично.
Иначе,това което трябва да се прави по принцип са бетоновите пояси ,обрамчващи горната част на носещата зидария.Не мисля,че трябват и много бетонни колони ,освен тези ,за които споменах,че трябва да осъществят гръбнака на конструкцията .
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 16:48:26
Quote
фло
Quote
gogol
Фло погледни първата снимка - как са разположени сега тухлите...
На последвалите снимки се виждат комини и други зидарии които са мръднали.
Най малкото водата ще окаже влияние на мазилките и зидарията!
Иде зима - и аз не бих рискувал да налея пари в този проект

Пак гледам и пак не виждам по снимките тухлите да са мръднали. Даже ми се струва,че няма и една тухла на земята между боклуците!Изгоряла е цялата дървения и тук-таме мазилката е паднала. Тези тухли са ги пекли поне на 1000 градуса и за доста време,когато са ги правили и този пожар не би им повлиял на качествата . Аз писах по-горе какво бих направил с тази добавка ,че за тези мерки/ремонта/ бих се консултирал с колегата Калашников,като го заведа на място понеже къщата е в София и той изглежда съпричастен по тази тема.
На тухлите трудно ще им стане нещо от температурата, но на свързващия елемент....хоросана...там е въпроса.
Re: Възстановяване на къща на гредоред след пожар
05-12-2010 - 17:33:28
Да пробвам да ги прехвърля тук, че по-удобно...


















Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход