Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

регулация на поземлен имот

Публикувано от isa 
Re: регулация на поземлен имот
28-11-2010 - 00:04:13
Гето...грешно разбираш корупцията...в това е проблема.Корупцията на най ниско ниво е раздаване на пари под масата.Това е типично ориенталската корупция.
В цивилизования свят има друг вид корупция-там също участват пари.Но те се допълват от толкова сложна система от отношения и обвързаности между наглед несвързани с нищо субекти,че парите стигат от точка А в точка Б по толкова заобиколен начин,през толкова места минават и толкова хора се хранят по веригата,че е абсолютно невъзможно да посочиш някого с пръст и да качеш: "този е корумпиран".Още по-трудно е да проследиш парите.
Тази система ние се учим да я изграждаме в момента...имаме още много да учим и щем-не шем...трябв ада се учим,защото това е бъдещето.
И за да изпреваря следващия ти въпрос...абсолютно реална възможност е твои пари да са попаднали у някого по подобна корупционна схема,без ти изобщо да знаеш за това.Т.е. ти не си дал парите с цел корупция.Но те в края на краищата са отишли за това,понеже този,който се е наел да ти свърши някаква работа,е вкарал парите в схемата с цел защита на твоя интерес и изпълнение на възложената работа.
Re: регулация на поземлен имот
28-11-2010 - 10:49:12
avatar
Quote
Geto
Quote
Wilson
Принципът е целта оправдава средствата.
Поне аз така го разбирам.
А и дайте да не си говорим глупости --- в България така стават нещата, къде с връзчица, къде с рушветче.
Не че на мен ми харесва, just that's the way it goes.
Всичко останало е непознаване на заобикалящата ни действителност и бла, бла, бла.
Накратко кат' си много принципен го духаш.
Съжалявам, но това е горчивата истина.*black eye*

i]just that's the way it goes.[/i] Моля превеждай за нас простите българи!

Вече някъде го споменавах във връзка с "корумпираната" и "лоша общинска администрация и ще го кажа пак. Лани построих цяла къща без да дам и 1 лв. рушвет. Корупцията в 90% от случайте я създаваме ние редовите граждани водени от тъпото и цинично: "Целта оправдава средствата".
Да му се додрайфа на човек
*sos*


Първо българите НЕ са прости. Това че ти или prime minister-a ни не знаете езици, не прави автоматично целия народ прост.
Така че тук индукцията не ти помага. Превеждам: никога не извеждай съждения или прави обощения от частното към общото.
Това че ти, Драган или Иван сте прости, НЕ прави автоматично целия народ прост. Comprende?

Второ, ние тук се опитваме да ти помогнем, като ти обясняваме, че в BG Reality Zone 'така стават нещата', не за друго
ми щото с това се занимаваме, ти ми го играеш идеалист.
Хубаво прави се на такъв, но това няма ти реши проблема.
Успех и дано се пребориш с твоите си 'методи'.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-28 10:51 от Wilson.
isa
Re: регулация на поземлен имот
28-11-2010 - 15:11:56
Quote
r_stoma
Quote
isa
На никой няма да дам рушвет за правото ми върху мойта собственост, защото никой не може да заплати моето време , нерви и разправии с общински и даржавни институции. Предполагам, че ако всеки си търси правото по законов път, особено когато такова е налице , ще се прекъсне тази порочна система с корупцията. Да не изместваме въпроса от темата.Нека ми пишат само хора които са компетентни относно правните въпроси по темата и имат какво да ми кажат , което да ми е от полза да си разреша проблема. Останалите моля да си намерите друг форум за изява.

Иса, ти си СЪСОБСТВЕНИК, в УПИ и за съжаление неможеш да правиш нищо без санкцията на другия съсобственик. Не искам да те разочаровам, но си им в ръцете отвсякъде. Неможеш да се разделиш без тяхно съгласие (да тръгнеш на принудителна делба чрез съда си е загуба на време). Смекчи малко тона и може да се разбереш с тях. Не казвам рушвет, обясни им за стръмния терен, предлжи да направиш геодезическо заснемане......
Кой трябва да направи геодезическо заснемане , тъй като в чл.19.(2) от ЗУТ e записано,цитирам "С решение на общинския съвет въз основа на заключение на общинския експертен съвет се определят селата или частите от тях с преобладаващ равнинен или стръмен терен". От ДАГ ли се изисква разрешение за заснемане?
Re: регулация на поземлен имот
28-11-2010 - 18:51:22
avatar
Ми ок... предлагал съм го и друг път - ама никой не го прави ?
като не ви харесва що не вземете пушката и да хващате балкана ?
Иначе как ще оправите нещата? с писане у форумо ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: регулация на поземлен имот
28-11-2010 - 20:13:27
avatar
Quote
isa
Нямам никакъв проблем за закупуване на общинския имот .Имам всички разрешения , но оценката която направиха е толкова висока , че това е абсолютно невъзможоно . Освен това моя имот има и необходимото лице и квадратура за обособяване на УПИ, така че общинския не ми е необходим. Проблема единствено е как да се отделя от него. Някой чувал ли е ,че от архитектура и градоустройство дали магат да изменят плана и да отделят общинското за нежилищно строителство - например за трафопост или друго

Щом веднъж е минала първата регулация, няма как да се отреди общинското за трафопост. Прочети ЗУТ и ще разбереш, че прекратването на съсобствеността може да стане само чрез изкупуване. Редовен номер е да оценят високо земята. Опитай се да бориш оценката.
isa
Re: регулация на поземлен имот
02-12-2010 - 19:38:53
Знае ли някой в какви застраителни граници папада местност"Детски град", район "Панчарево", а именно дали попада в градските застроителни граници към град София или попада в застроителните границе на село Панчарево.
Re: регулация на поземлен имот
02-12-2010 - 22:28:11
Едно и също е.Панчарево е район на София-град.В него попадат селата-самото Панчарево и тези около него,с все вилните зони.След него е вече София-област.
Същото като с Владая.Село в границите на район Витоша,Столична община.
Re: регулация на поземлен имот
03-12-2010 - 05:11:12
WilsonЕ, ти драги си един тъжен палячо:cry:

Салвадор,това със с. Владая ме хвърли в оркестъра. То и Банкя не би трябвало да е в София ама нейсе.

Като споменахте детското градче на Панчарево спомените взеха да напират. Ама и там ли се строи? А то беха едни ливаде, една тучна паша, абе овчарски рай. Там засаждахме дръвчета, що дупки съм изкопал*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: регулация на поземлен имот
03-12-2010 - 09:44:22
Гето...абсолютно същото е като с Владая.Така са и Панчарево,и Банкя,и Нови Искър.Водят се в София-град и попадат изцяло под управлението на Столична община.
За сравнение...Божурище например не е към Столична община,а си е съвсем отделен град в границите на София-област.Нищо,че е по-близо до София и от Банкя,и от Владая...да не говорим пък за Панчарево...
Административното деление няма много общо с територията и по-специално отдалеченоста от административния център.
isa
Re: регулация на поземлен имот
03-12-2010 - 13:21:42
Quote
salvador
Едно и също е.Панчарево е район на София-град.В него попадат селата-самото Панчарево и тези около него,с все вилните зони.След него е вече София-област.
Същото като с Владая.Село в границите на район Витоша,Столична община.
Това, че Панчарево папада и се води район на Столина община го знам, но въпросът ми е дали местността Детски град" попада в границите на градското застрояване. Ще уточня защо питам: по чл.19 от ЗУТ при ниско жилищно застрояване се изискват следните размери на имотите - 1. В градовете- най - малко 14м лице и 300 кв.м. повърхност., 2 .В селата - най - малко 16м лице и 500кв.м. повърхност ; та искам да разбера къде попадам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход