Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да станем независими от алчните корпорации?

Публикувано от Geto 
Как да станем независими от алчните корпорации?
25-09-2012 - 20:21:13
Тази сутрин ми попадна ето това видео:




Този пич от Trends Journal е изключителен и толко точен! Та слушайки го да казва какво всяко семейство трябва да направи реших да подигна тоз въпрос и тук на форума, където всеки я е стегнал дом, я тепърва го проектира. Мисля полезно би било.

Ако сме от години тук в С. Америка и по магазините има всичко целогодишно ние всяка есен правим пътешествия до извънградски селскостопански пазари и копуваме домати, чушки.... и слагаме буркани. Миналата седмица затворихме домати за готвене, печени чушки, туршии, а летоска компоти. Още е топло но иде време и на винцето и надениците. От киселото зеле се отказахме, не става sad smiley
Та мисля си, тук в Америка слагам зимнина та там в България ли няма да го правя. Е ще има и моравка, но достойно място и за зеленчукова градина съм отделил. Тук практични и трезвомислещи хора като същия пич учат, че всяко домакинство трябва да има хранителни запаси поне за.... 6 месеца. Ама месото било скъпо, това не е болка за умиране. По-малката му консумация е по-здравословна.
За зеленчуковото стопанство толкоз. Бездруго в българия станахме големи граждани и зимнината за мнозина е мръсна работа.

Какво обаче може да направим, че да станем независими не само от хранителните вериги, но и от енергийните компании които ежедневно ни обират и шантажират? За нискоенергийните къщи доста се е писало, но дайте да погледнем на това като начин на оцеляване съчетано с конфорт.

Аз за отопление и топла вода съм го решил, но мисля си как бих могъл да намаля зависимоста си от НЕК и Ел. разпределителните дружества, от енергийната мафия?
Тук много се е изписало за топлоизолации, отопление, слънчеви колектори за топла вода, но комай не толкоз за самозадоволяване с елеектроенергия. Това с Фотоволтаичните системи взе живо да ме интересува. Та ако има и други като мен, такива които вече имат инсталирани подобни системи на къщите си моля да се включи.
Желая успех на темата, защото мисля е полезна.

С поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Как да станем независими от алчните корпорации?
25-09-2012 - 21:30:50
avatar
За всички тези глезенки си трябват кинти. А в България не са много хората дето могат да си го позволят.

Скоро монтирахме на клиент термоотопление за около 30 000 лв. За 4 етажна къща система. Дълбочина на вкопаване около 6 метра и отива в къщата. Зимата температурата започва от + 10 градуса в дома.

Редовно слагаме по покривите термопанели за топла вода. И те не са евтини.


Малко отклонение от темата, но пак там:
Ако ромчетата почнат да си правят икономия на тока и ние ще плащаме по-малко, защото ние плащаме техния ток.
Ходих веднъж до един от моите работници да му даваме дърва и какво ми показа той в съседната къща..?! : Тия бяха свързали една пружина от креват към ел. системата и тази пружина беше станала като един огромен реотан. Вътре чаветета чисто голи, а навън камък се пука. Предполагам , че поне 20 киловата на час вървяха там. хаха

- строителство и рмонти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-09-25 23:15 от el.t.
Re: Как да станем независими от алчните корпорации?
26-09-2012 - 00:54:17
Фотоволтаичната технология беше "искра в мрака".Крепяха се на градски легенди и държавни субсидии,с които преди кризата богатите държави експериментираха "на широка нога".Това време свърши.Реалностите са,че си купуваш машина с КПД под 20% (в масовия Китайски случай...а то друг май няма).От всичките "зелени" чудесии някакво бъдеще за домашните потребители имат само ветрогенераторите, при това с безброй уговорки.На някои места достатъчно вятър просто няма.Но там и като технология,и като КПД,нещата са светлинни години пред фотоволтаиците.
Re: Как да станем независими от алчните корпорации?
27-10-2012 - 14:38:16
Salvador преди време беше поместил във форума една скица за вътрешни носещи стени използвани в Калифорния ,който показали добра устой4ивост при земетресение.Сега скицата я няма ,а един познат прояви интерес.Имаш ли възможност да ми я пратиш или публикуваш пак?
Пощата ми е-ividev@mail.bg.Благодаря!
Re: Как да станем независими от алчните корпорации?
27-10-2012 - 22:30:42
Писах ти на лични.
Прати ми поне линк към темата,да се сетя за какво е ставало дума...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход