Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

регулация на поземлен имот

Публикувано от isa 
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 15:52:06
avatar
Quote
Geto
Собственико, това ли са принципите ти? Корупция, рушвет...moody smiley

Не са ми това принципите.Но това са начините да се реши проблем за който знаят всички и никой не си мръдва подкръстието да го реши.
Ако избора е дела и вещи лица, за идущите 8 години, с неясен изход или 500 лв. днес и разрешаване на проблема, какво ли ще избереш.
Аз избирам Материалния стимул сега..
Хубава дума с още по хубаво действие.
И който не е решавал проблеми по този начин да хвърли своето НЕ.
Ама да помисли дали ще е честен пред себе си.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
isa
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 16:17:36
На никой няма да дам рушвет за правото ми върху мойта собственост, защото никой не може да заплати моето време , нерви и разправии с общински и даржавни институции. Предполагам, че ако всеки си търси правото по законов път, особено когато такова е налице , ще се прекъсне тази порочна система с корупцията. Да не изместваме въпроса от темата.Нека ми пишат само хора които са компетентни относно правните въпроси по темата и имат какво да ми кажат , което да ми е от полза да си разреша проблема. Останалите моля да си намерите друг форум за изява.
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 16:58:49
avatar
Quote
isa
На никой няма да дам рушвет за правото ми върху мойта собственост, защото никой не може да заплати моето време , нерви и разправии с общински и даржавни институции. Предполагам, че ако всеки си търси правото по законов път, особено когато такова е налице , ще се прекъсне тази порочна система с корупцията. Да не изместваме въпроса от темата.Нека ми пишат само хора които са компетентни относно правните въпроси по темата и имат какво да ми кажат , което да ми е от полза да си разреша проблема. Останалите моля да си намерите друг форум за изява.

Нямаш правен способ да изнудваш общината да намали стойността определена от лицензиран оценител, или да намали стойността на имота си с безсмислени градоустройства в полза на филанкишията.
Незаконни неща по законов път не стават.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 17:34:02
avatar
Принципът е целта оправдава средствата.
Поне аз така го разбирам.
А и дайте да не си говорим глупости --- в България така стават нещата, къде с връзчица, къде с рушветче.
Не че на мен ми харесва, just that's the way it goes.
Всичко останало е непознаване на заобикалящата ни действителност и бла, бла, бла.
Накратко кат' си много принципен го духаш.
Съжалявам, но това е горчивата истина.*black eye*
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 17:36:55
Quote
isa
Нека ми пишат само хора които са компетентни относно правните въпроси по темата и имат какво да ми кажат , което да ми е от полза да си разреша проблема. Останалите моля да си намерите друг форум за изява.

Колежке,сигурно бъркаш нашия форум за строителство и ремонти с този www.lex.bg/forum/

Тука моабета е за кирпич ,изолации и други подобни,характерни за раздела!

п.с.Сега виждам,че линка не прави автоматично препратка към адвокатския форум,ама е ясно за какво иде реч!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-27 17:41 от фло.
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 17:46:40
Ако дядовците ви са разсъждавали на принципа: "That's just the way it goes", то днес щяхме да сме още под турско. За това и по време на бума пак бяхме долу(като държава), а накрая на големите разбирачи им се наложи да връщат кредитния джип, апартамент и държанка.

По темата: Колега, кажете колко е НЕПОСИЛНАТА цена, която ви предложиха още веднъж ви питам?
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 18:03:26
avatar
Не по темата: Държанка никой не връща, свършат ли кинтите, тя сама си тръгва :]*angel*
isa
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 18:44:07
Quote
OwnerBG
Quote
isa
Не става въпрос за ликвидиране на съсобственост от 20 кв.м., а за площ приблизително от 300 кв.м., което според чл.19.(1)т.5 цитирам-"в селата и части от тях с преобладаващ стръмен терен- най-малко 12м лице и 250 кв.м. повърхност". Това го пиша защото имота попада в територия с денивелация над 10 на сто , което според ЗУТ се определя като преобладаващ стръмен терен. От общината обаче са решили , че имота попада в равнинен терен , а за него се изисква по-голяма площ. Така, че въпросът ми е кой трябва да дойде и да определи територията в която попада имота? Не е ли редно преди да се издават откази да идва комисия , която да огледа имота и да определи на какви параметри от ЗУТ отговаря.

Абе човек, там кмет няма ли, Гладен архитект няма ли, Шеф на техническа служба няма ли.Не са ли поогладняли.Поразшетай се и се спазари и не търси комисии.Правилната мотивация е решението.
Имах адвокат ,който нищо не постигна и с ходене при кмета на общината.Докато не започнах да проучвам законите и да си движа нещата стъпка по стъпка нищо не се получаваше. Има такива които ти обещават, че всичко знаят и всичко могат да уредат срещу определена сума , а след това идват и ти казват неща ,които вече са ти известни. Това е начин за създала се корупционна система , с която определено не мога да се съглася.
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 18:51:21
Quote
isa
На никой няма да дам рушвет за правото ми върху мойта собственост, защото никой не може да заплати моето време , нерви и разправии с общински и даржавни институции. Предполагам, че ако всеки си търси правото по законов път, особено когато такова е налице , ще се прекъсне тази порочна система с корупцията. Да не изместваме въпроса от темата.Нека ми пишат само хора които са компетентни относно правните въпроси по темата и имат какво да ми кажат , което да ми е от полза да си разреша проблема. Останалите моля да си намерите друг форум за изява.

Иса, ти си СЪСОБСТВЕНИК, в УПИ и за съжаление неможеш да правиш нищо без санкцията на другия съсобственик. Не искам да те разочаровам, но си им в ръцете отвсякъде. Неможеш да се разделиш без тяхно съгласие (да тръгнеш на принудителна делба чрез съда си е загуба на време). Смекчи малко тона и може да се разбереш с тях. Не казвам рушвет, обясни им за стръмния терен, предлжи да направиш геодезическо заснемане......
Re: регулация на поземлен имот
27-11-2010 - 22:09:56
Quote
Wilson
Принципът е целта оправдава средствата.
Поне аз така го разбирам.
А и дайте да не си говорим глупости --- в България така стават нещата, къде с връзчица, къде с рушветче.
Не че на мен ми харесва, just that's the way it goes.
Всичко останало е непознаване на заобикалящата ни действителност и бла, бла, бла.
Накратко кат' си много принципен го духаш.
Съжалявам, но това е горчивата истина.*black eye*

i]just that's the way it goes.[/i] Моля превеждай за нас простите българи!

Вече някъде го споменавах във връзка с "корумпираната" и "лоша общинска администрация и ще го кажа пак. Лани построих цяла къща без да дам и 1 лв. рушвет. Корупцията в 90% от случайте я създаваме ние редовите граждани водени от тъпото и цинично: "Целта оправдава средствата".
Да му се додрайфа на човек*sos*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-27 22:10 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход