Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля помогнете. Информация за керемиди

Публикувано от rossi23 
Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 14:10:18
Здравейте скъпи форумци,
от няколко дни разглеждам темите във форума, но не мога да се ориентирам кои са най-добрите керемиди на пазара, в момента. Ако можете да изразите своите мнения, за да ми помогнете да стигна до някакво решение, ще съм ви безкрайно благодарна.

Поздрави
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 16:26:46
avatar
За съжаление правилно питаш ...
Според повечето тук ще получиш съвет Брамак.
Скъпи са но си струва"ха"

има и ще няколко марки скъпи керемиди и доста съпътстващи (скъпи) джунджурийки.

Обаче...

Много внимавай с партидата:

основни недостатъци при керемидите са чупливост и водо-пропускливост
след година-две на слънце и дъжд много дори от "марковите" кермиди се пукат, чупят се парченца или водата минава през самата керемида, особенно при снего-топене. няма значение - полимерни, бетонови или глинени,

има битумни листи, които се лепят или коват, но там проблемите и ментетата също са много smiling smiley

още един съвет - не вярвай на майстори! За тях най-важното е да вземат обекта.
Дават и гаранции от по 5-10 години. Само да не се наложи да ти ремонтират гаранционно... smiling smiley

В момента всички са много закъсали и носят на пазарлък - до 50% от офертата smiling smiley
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 16:33:21
А тези на Катепала как са като цена/качество? Изобщо, като гледам, ще ми предстои смяна на покрив, мисля си за битумни, вместо керамични, тъкмо ще олекоти конструкцията...

[www.katepala-bg.com]
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 16:47:41
avatar
Quote
kalin72
А тези на Катепала как са като цена/качество? Изобщо, като гледам, ще ми предстои смяна на покрив, мисля си за битумни, вместо керамични, тъкмо ще олекоти конструкцията...

[www.katepala-bg.com]

при подмяна аз съм ползвал Ондулиннче и съм много доволен. Хващаш двама циганина да смъкнат керемидите за 200 кинта и листовете се коват по схема за 2 дни. тежат не повече от 300-400 кг. и се кават на ръка дори и през капандура за по-малко от 2 часа smiling smiley

Първия ми покрив е на 7 годинки и не е мръднал. други съседи за това време похарчиха 2 пъти по 1500 за препокриване. и сега пак тече....
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 20:43:18
Нямате акъл да се занимавате с тая керамика..Това с днешна дата си е един голям тЕнис в задния двор...Всички реват,че няма качествен материал,знаят го що за боклук е...ама продължават масово да работят с него.Няма нито една смислена причина,която да налага покрива да тежи 20,вместо 2 тона.Освен пустата му традиция и сляпата вяра на инвеститора,че точно неговите керемиди ще се случат от партидата,правена в сряда сутрин,а не в петък малко преди затваряне.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
26-10-2010 - 20:55:11
avatar
Тондах - твърдо за....!

Чест и почитание
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
27-10-2010 - 09:01:43
Можеш да съпоставиш различните варианти : керамични, полимерни, бетонни, метални и битумни керемиди, и или рулонна хидроизолация, по- няколко показателя - цена, живот и гаранции на материала, това какво на теб ти харесва, това какви са метеорологичните условия във вашия район, това дали ще намериш читави майстори, които са работили с дадения материал и чак тогава да прецениш дали скелета на покрива ще издържи на тежината на материала. Примерно в Добруджа много покриви правени с лек материал - бутумна хидроизолация, са изметнати/на вълни/ след година-две. Това защото се използва мокър дървен материал, спестяват се ребра, след съвет на Майстора/цената на труда обаче не пада/ и това,че покрива не се вентилира. Независимо на какво ще се спреш, изискай "Инструкция за монтаж" от съответния производител.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
27-10-2010 - 10:34:44
avatar
Чувал съм как "звъни" качествена керемида ...

Повярвайте ми.., рядко се случва да вляза в с клад за строителни материали и да чуя този звук !
Да не говорим че от една и съща партида 50% може само да звънят smiling smiley

а и в земетръсните стандарти е много важно покрива да е колкото се може по-лек.
Както се казва всеки килограм е от значение. Колкото по-тежко толкова по-зле.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
27-10-2010 - 11:08:16
Аз съм за битумните керемиди! Когато това се предвиди още при проектирането дават следните предимства:
-по-малък наклон на покрива
-малкия наклон дава икономии на обем от неизползваемия таван
-малкия наклон дава икономии от материали за надзида
-различни художествени приумици-обли форми,начупени линии на покрива и редица други
-ниска цена на материали и труд
-никакви експлоатационни разходи
- възможност след време и при желание директно да се припокрие или да се покрие с нещо друго,каквото е излязло като интересна новост.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
28-10-2010 - 00:15:11
Според мен малкия наклон не е добре. Имам няколко ската с битумни керемиди и този с най-малкия наклон протече. Дозалепвах ги със силикон.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход