Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля помогнете. Информация за керемиди

Публикувано от rossi23 
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
30-10-2010 - 16:51:05
А и да допълня за правилния монтаж - преди време / 3г./ посетих обект, на който бетонните керемиди се пръскаха под въздействие на слънцето и високите температури. Обяснението беше - керемидите са под напрежение, следствие на лошо изпълнен покривен скелет.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
30-10-2010 - 22:24:37
Quote
menyman
А и да допълня за правилния монтаж - преди време / 3г./ посетих обект, на който бетонните керемиди се пръскаха под въздействие на слънцето и високите температури. Обяснението беше - керемидите са под напрежение, следствие на лошо изпълнен покривен скелет.

Е,те такова обяснение не бях чувал! Какво напрежение от дървения скелет? Върху всяка една керемида по периферията на две от страните и тежат две керемеди-едната от страни,другата от задния край, при това с достатъчен луфт. А една керемида не може ли да носи още две,независимо как е стъпила на покрива си е за боклука.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
30-10-2010 - 22:43:50
Фло, не аз давах тези обяснения, а представителя на дадената фирма-производител за региона/май твоя/. Точно за това описах този случай /малко иронично/, всеки да си направи извода сам за себе си и да го сподели. Истината е , че беше недоузряла серия от силистренския завод поради многото търсене преди КРИЗАТА, а след това вкараха малко румънско производство.
Този форум е за даване на мнение и момичето търси такова, затова освен силните страни на даден продукт, аз си изказвам и мнението какво да очаква и с какво съм се сблъскал.

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-30 22:47 от menyman.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
30-10-2010 - 23:01:18
Quote
menyman
Фло, не аз давах тези обяснения, а представителя на дадената фирма-производител за региона/май твоя/. Точно за това описах този случай /малко иронично/, всеки да си направи извода сам за себе си и да го сподели. Истината е , че беше недоузряла серия от силистренския завод поради многото търсене преди КРИЗАТА, а след това вкараха малко румънско производство.
Този форум е за даване на мнение и момичето търси такова, затова освен силните страни на даден продукт, аз си изказвам и мнението какво да очаква и с какво съм се сблъскал.
Да,така е,прав си! Май трябваше да уточня наистина,че обясненията са от представител на производителя,ама така се шашнах,че пропуснах! Извинявай за недоразумението!
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
01-11-2010 - 14:04:50
avatar
Quote
menyman

Като писах, че съм ги съпоставял - на всичките им модели съм скачал /в средата/, все българското производство се трошало пред клиенти, но само евтините им модели. Това е съвета от мен към роси23.

Може би, ако беше натопил различните марки керемиди във вода за няколко часа и да беше им съпоставил теглото с това- преди натопяването, щеше да си създадеш по- точна представа за качествата им. Защото, на покрива никой не скача, но дъжд и сняг- дал Господ.smiling smiley
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
01-11-2010 - 16:54:03
Tи ако си ги правила този опит,сподели какъв е бил резултата или всеки трябва да го направи?
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
01-11-2010 - 22:54:38
avatar
Quote
stenmark
Tи ако си ги правила този опит,сподели какъв е бил резултата или всеки трябва да го направи?

Прави го мой комшия на село. Македонските керемиди се оказаха най- непропускливи.Не им знам марката, но едва ли повече от една се продават на пазара.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
02-11-2010 - 08:37:20
Tondah???

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-02 08:37 от menyman.
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
03-11-2010 - 16:06:45
Има фирма която предлага плочи от фиброцимент. Плочите са качествени, с 30 години гаранция, много леки 10 кг/м2, и красиви. Има и цветове.
Фиброциментът е много по качествен продукт от Bramac и битомните керемиди. Фирмата е ТЕРАМАТ.
www.terramat.bg
Re: Моля помогнете. Информация за керемиди
03-11-2010 - 19:39:45
Каква е тая реклама не мога да разбера ми то сигурно във всеки голям град има фирма която произвежда такива плочи?Е и какво трябва да ги слагаме по покривите ли ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход