Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся помощ за дървена конструкция.

Публикувано от Arsenov 
Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 11:23:30
Ударихме на камък с архитекта и сега търся конструктор за сериозна дървена конструкция.

Задачката е да се сметнат два дървено-скелетни етажа (основа 10 х 11м.), които ще се помещават върху двуетажна стоманобетонна конструкция. Ако се окаже супер сложно може да минем на вариант един етаж с по-висок покрив.

Ако някой се е сблъсквал с подобно чудо ще съм благодарен да сподели мнение или да даде съвет.
Ако познавате конструктори, които се занимават с дървени конструкции - и координати ще са ми напълно достатъчни.

Може да ме намерите на 0885 841 293 или да драсснете мейл на arsenov@abv.bg.
Лично ще се свържа с всеки изявил интерес по конструктивната част.

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 12:57:18
Намери Аргонафт от този форум-ще ти свърши работа!Мога да ти пусна телефона му на лични,ако искаш.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 13:52:10
Нямам телефона. Ако е удобно прати го на мейла. Благодаря.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 19:34:58
Николов е професионалист по дървениите
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 19:50:21
Quote
bulhomes
Николов е професионалист по дървениите
Доколкото знам Николоф строи а арго ще му свърше работа на човека да му сметне конструкциите.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 20:06:12
avatar
Да, аз не проектирам и не смятам конструкции като услуга. Имам вече изчислена собствена модулна концепция за моите си решения и я прилагам, за да не си губя времето всеки път да смятам конструкции. Само ако обекта е с по-специална архитектура и моите модулни решения не могат да се приложат тогава минавам пак на сметки.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 20:38:05
Arsenov , обясни с няколко реда какъв е проблема .
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 20:38:13
Николов привет,

Говорихме два пъти с теб лятото - сигурно си забравил.
След това безуспешно те търсих няколко пъти на телефон и мейл.
Помислих, че си се изнесъл на някъде.

Модулната ти концепция може ли да се приложи в моя случай?


Аргонавт здравей и ти.
Имаме стара къща 64 кв. м., зидана с плътни тухли, без колони.
Първо ще се пристрои до 10 х 11. Стоманобетонните етажи не са за мен, но ще се усилят колкото трябва.

Над тях искам да направя мои два етажа с дърво.
Проблемът е, че архитектът който проектира в момента вдигна ръце и каза "не можем да го направим без да пуснем стоманобетонни шайби в дървените етажи". Конструкцията се получавала много висока.
Кота корниз по виза ми е 10 метра. Това е.

Дайте идеи какво да правя.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-07 20:47 от Arsenov.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 21:18:01
arsenov, изпратих ти е-майл.
Re: Търся помощ за дървена конструкция.
07-10-2010 - 23:14:10
avatar
Quote
Arsenov
Николов привет,

Говорихме два пъти с теб лятото - сигурно си забравил.....

Сега вече се сетих. Тия дни мога да отделя време да отскоча до Бистрица, ако е нужно. Даже мисля, че и телефона ти го имам.
Поздрави.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход