Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топло изолация на външен комин.

Публикувано от гюлето 
Топло изолация на външен комин.
06-09-2010 - 21:49:42
Здравейте майстори,*beer*значи започнах да зидам нов комин с керамични тела,но незнам с каква изолация да го облицовам.Моля някой ако има опит да го сподели,коминът ще е около 10м.и ми се ще изолацията да трае повече време щото няма да мога да се качвам през 2 или 3 години да го ремонтирам *smiley_ahh*.Предварително благодаря на отзовалите се*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-06 21:50 от гюлето.
Re: Топло изолация на външен комин.
06-09-2010 - 22:23:53
Тези керамични тела,сигурно не са пожароустойчиви и затова като зидаш отвътре трябва да се подмазва с огнеупорна замазка! Отвънка най-сигурното е негоримия и топлоустойчив перлитобетон във вид на декоративни елементи! Тука има суперспециалисти по облицовките и могат да ти направят такива елементи за лепене от перлит и цимент.Външния комин трябва да е топлоизолиран да може да "тегли" и да не прави "тапа" на изхода!
Re: Топло изолация на външен комин.
06-09-2010 - 22:51:02
Здравей Фло, имам барбекю със същите коминни тела и вече 2-ра година няма проблем при положение, че пламъка върви директно в кухината, която не съм подмазвал, а при котела няма да има такава пряка температура в тях. Единствения ми проблем е облицовката от вън .
Re: Топло изолация на външен комин.
06-09-2010 - 23:56:25
Quote
гюлето
Здравей Фло, имам барбекю със същите коминни тела и вече 2-ра година няма проблем при положение, че пламъка върви директно в кухината, която не съм подмазвал, а при котела няма да има такава пряка температура в тях. Единствения ми проблем е облицовката от вън .
Освен ,ако не е пиролизен котела,аз бих се притеснявал,защото сравнението с барбекюто не е коректно! Там ,при барбекюто може и да има пламък в комина ,но е за кратко,нали не печеш пържолите 5 часа на пламък?Керамиката гори,даже и бетона гори,както не им се вярва на много хора!
Re: Топло изолация на външен комин.
07-09-2010 - 20:26:17
Колега,ами тези коминни тела отвътре са гладки като стъкло бе как да ги подмазвам? Е там където е наставката си ги замазвам и отвътре си става една идеална гладка тръба.
Re: Топло изолация на външен комин.
07-09-2010 - 23:10:35
Quote
гюлето
Колега,ами тези коминни тела отвътре са гладки като стъкло бе как да ги подмазвам? Е там където е наставката си ги замазвам и отвътре си става една идеална гладка тръба.
Колега,по-горе казах аз кога бих се притеснил,за тебе на знам!
Re: Топло изолация на външен комин.
10-09-2010 - 22:18:38
Е толкоз ли няма хора с опит в изолацията на външни комини беeye popping smiley
Re: Топло изолация на външен комин.
10-09-2010 - 22:21:17
Ми аз моите смятам да ги изолирам с каменна вата.
Re: Топло изолация на външен комин.
11-09-2010 - 16:19:11
Зидай втори зид с итонг мин 15см. Между кумина и итонга може да сложиш перлит.Върху итонга можеш да шпакловаш директно или да сложиш допълнителна топлоизплация от EPS. Важна е шапката на кумина ,не трябва да позволява навлажняване на стените.
Re: Топло изолация на външен комин.
11-09-2010 - 16:45:05
Колега,това с итонга е много добра идея*drunk А ако залепя плътно до зида итонга,понеже няма да мога да зидам толкова високо с толкова тънък итонг, и върху него ако лепна фибранче 50мм. няма ли да стане работата?Естествено след това ще си сложа рабица и ще шпакловам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход