Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

байцване на дърво

Публикувано от gurgata 
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 13:27:34
Quote
stenmark
Какъв импрегнат си използвал/коя марка и какви пари е,разход и т.н./Предварително ли напръска или след това?На мен ми се налага да го правя след това ,поради фактор време.Дадоха ми един против гъби и т.н. на Remmers обаче нещо много воден/бял на цвят/ и си мисля понеже е подарен нещо май ме смотват.Накрая често отвън къщата ти изглежда супер!
[www.bg.remmers.com]
[www.constructionsupermarket.com]
Надявам се да ти е от полза.
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 18:03:05
avatar
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 18:04:00
avatar
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 18:14:05
avatar
bezopit-само това имам като снимков мат.,двора иска още много работа но обещавам снимки.
НИКНИК- сори, но незнам марката на инпрегната от СТ. ЗАГОРСКИЯ БРИКОЛАЖ го бях взел, преди монтажа го нанесох с четка(беше доста воден)
п.п. ТОВА МИ СЕДНА ГРУБ СТР. 150 Е/КВ.М.сам си направих повечето неща
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 22:00:14
Аз съм от Стара Загора и ида да видя какви импрегнати има.Къде е мястото ако не е тайна.Всичко изглежда много ретро.
Re: байцване на дърво
13-07-2011 - 23:26:05
gurgata Хубаво е станала къщата.Ще ми е драго да покажеш повече когато имаш възможност.
Re: байцване на дърво
14-07-2011 - 07:53:31
Quote
gurgata

п.п. ТОВА МИ СЕДНА ГРУБ СТР. 150 Е/КВ.М.сам си направих повечето неща
Това е полезна и актуална информация за всички които си мислят,че да строят къща с каменна зидария ще им стъпи много скъпо.
Re: байцване на дърво
14-07-2011 - 08:18:57
По входната врата се забелязва изсветляване(посивяване),което ме кара да мисля,че е нужна допълнителна импрегнация.Посочените линкове дават начална информация какво се предлага на пазара.Всички по-големи фирми предлагат системи за защита и финишна обработка на дървесина.Ако искаш,пиши на лични,мисля,че мога да те ориентирам какво да направиш.
Впрочем и аз съм любопитен тези 150Е какво включват,защото виждам,че освен къщата имаш и ограда от камък,а предполагам,че си ползвал такъв и за настилка в двора.
Re: байцване на дърво
14-07-2011 - 11:11:08
avatar
150Е включва,каменен зид 30 до 45 см,плоча 12см двойна скара с 80 см еркер от четирите страни покрив ,ВиК
и ел. инсталация.
къщата е стара 100 год. плочата е на мястото на гредореда а стените зад камъка си остават получи се до 60см. зид камък и тухла
Re: байцване на дърво
14-07-2011 - 15:00:41
Пробва ли с калиев перманганат от аптеката? Разтваря се с вода и макар че изглежда лилаво , като се намаже дървото покафенява. Това за оцветяването.

[archidet.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход