Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

байцване на дърво

Публикувано от gurgata 
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 22:00:53
Де факто не знам как се казва импрегнанта, който ползвах. На Aroma Becker e (или нещо такова)
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 22:15:40
Хм, тук ми казаха, че няма препарат с вечно действие, на всеки 3-5 год. трябвало да се обработва. Ама знам ли в европата може и да има по-добри химийки.
Аз лично ще възприема коктейла на уважаваният ни колега Венци*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 15:25:23
Quote
venciev
Ако избереш нафтата,вземаш една тенекия от сирене и разтапяш/на огън/асфалта-разтапяш толкова,колкото тъмно искаш да стане дървото.На 10л нафта/бензин 1 кг асфалт ти стига,слагаш 1л безир/може и без него/,1-2 л употр.масло и 1л препарат против дървояди и си готов да мажеш.С четка е убийство...!

:]Не знам дали убийството с четка няма да е по-добро и безболезнено от самоубийството с горящ бензин по кожата!

Съветвам ви даже и да не си помисляте да загрявате бензин или нафта и каквото и да е като разтворители за да си мажете дъските!!
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 15:27:26
А че как става работата тогава
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 16:00:52
По този начин съм обработил много квадрати дървения и досега не съм се самозапалвал....!В бензина асфалта се разтваря сам,но нафтата е по-добър като материал,защото трепе доста от гадините обичащи дървото!Интересното е,че имам дървении,които съм обработвал с този материал преди повече от 10 години и изглеждат прекрасно....Употребяваното двигателно масло също,както казва Гогол,е много добро за дървото.Нафта,употр.масло и асфалт излизат 2.50лв/литъра....Хубав лак за дърво под 10лв-нЕма,а и той е ефективен не повече от 10-ина години.
Но да оставим Гургата сам да си прецени ккое е най-доброто за него!Ние си свършихме работата....smiling smiley
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 16:04:46
avatar
пробвах с 1л. масло(употр. ),1л.нафта ,100гр.асфалтак и малко карамел(сетих се до нас имам едно магазинче за такива неща,незнам дали е това което трябва)
асфалтака беше като крем , но с помоща на нафтата го разредих.
получи се много добър ефект но трудно се нанася равномерно с четка
с валек става но веднага след валека се забърсва с парцал.
скоро ще пусна снимки
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 16:05:12
avatar
Quote
Geto
Хм, тук ми казаха, че няма препарат с вечно действие, на всеки 3-5 год. трябвало да се обработва.
Ми нали трябва да 3-5 год. да ви взимат паричките - какво очакваш да кажат.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 16:28:22
Quote
bulhomes
А че как става работата тогава

Ако е за майтапа ще ти кажа,че работата ще стане като я дадеш на жена си да я свърши,щото в клиниката по изгаряния жени не постъпват освен, ако някой не ги е запалил нарочно!:]
Обаче тая работа с нагряване на бензин и нискокипящи разтворители не е за майтап и е много опасна,защото води често до много смъртни случаи от изгаряне.Смъртта е бавна,много мъчителна и настъпва от отравяне на кръвта.

По вашия край традицията е да се мажат дъските с катран,а това си е битумен грунд или течен асфалт.Продават го и в неголеми кутии по 5 л.Него можеш да разреждаш с бензин във всяко съотношение без загряване.Ще кажа и няколко думи за препаратите против дървояди! В повечето случай това са водоразтворими препарати/фунгициди,пестициди,инсектициди/ и като ги сложите в сместта от асфалт,нафта или бензин ,те остават на дъното на съда и на практика нищо от тях не слагате по дъските или само някъде,като оберете от дъното на съда от тази дяволска смес.
Освен това трябва да отбележим ,че понятието байцване е само промяна на цвета на дървото и е различно от импрегниране,грундиране и лакиране.Прави се за естетиката,понякога да изпъкне структурата , шарката и красотата на дървестната структура в цвят.Това изгорялото масло и асфалта едва ли го постигат!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-06 17:46 от фло.
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 19:20:33
avatar
FLO,
пробвах само с карамел,но не се получава става тъмно кафяво и не се връзва с дограмата.
Дограмата е профилинк-венге(то на всички фирми венгето е различно) това черно-кафеникаво на места има дори чепове.
С тази АЛИХМИЯ се получи*bow*,само как ще стане МАЗАНЕТО:ami:,ЧЕ като не се забърше веднага ако има много (БАЙЦ) става много черно.
незнам дали да пробвам с пистолет???????????????
Re: байцване на дърво
06-10-2010 - 19:35:04
Quote
gurgata
FLO,
пробвах само с карамел,но не се получава става тъмно кафяво и не се връзва с дограмата.
Дограмата е профилинк-венге(то на всички фирми венгето е различно) това черно-кафеникаво на места има дори чепове.
С тази АЛИХМИЯ се получи*bow*,само как ще стане МАЗАНЕТО:ami:,ЧЕ като не се забърше веднага ако има много (БАЙЦ) става много черно.
незнам дали да пробвам с пистолет???????????????
Разреди карамела 10-20 пъти,може и повече.Верно е,че всяко дърво с един и същ байц не дава еднакъв ефект-разликата е заради вида на дървесината.Байцвал съм иглолистна дървесина с карамел и ми даде добър ефект!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход