Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ентусиасти като Калин и още някой.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 02:08:30
Quote
n.nikoloff
За съжаление в някои писания се появява политическа нотка и колкото да се мъчим да я избягваме тя (пак за съжаление) си съществува и въобще не се интересува дали ни харесва или не. Затова напоследък говоря ли говоря - не си мислете, че сме в криза или кога кризата ще отмине. Добре дошли в новата обективна реалност. Това е. И така ще е независимо дали ни харесва, изнася или не. Ако се адаприраме към нея ще оцелеем. Ако не ... И няма, ама никакъв смисъл да сравняваме с никого. Приемете го че поне в следващите няколко години, а може и повече, това ще е модела.

Перфектно казано, от човек, който разбира за какво иде реч.

Гето, къде е тази 10-етажната сграда, в България ли?
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 09:51:59
Quote
фло
Quote
goro
фло,
че исках да те "ущипя" е ясно! Но не за това става въпрос, нито за антигерманските ми настрояния.
А за това, че нито вкъщи нито по улиците искам да марширувам.
Иначе, че пфенингаджиите ще се опитат да ни продадат под вид на технико-технологични решения и отпадните ни води не се съмнявам, стига разликата от 15 до 30kWh/ m2, пак на квадрат, да влезе в техния джоб, при това, преди началото на експлотационния срок на изделието!

Мисля,че трябва да сме повече рационални,практично настроени,отколкото емоционални! Няма нищо лошо да приемем идеи от където и да е стига да ни са полезни.Аз си строя такава къща,много близко до пасивната и по-скоро нискоенергийна,без да дължа нищо на пфенингаджиите,от които съм взаимствал голяма част от идеите,като почнеш от технологията на тухлите до архитектурата в някои аспекти!Постоянно оптимизирам работата и проекта да стане и нискобюджетна къща без компромис със основната цел-комфорт на обитаване!Направил съм си това занимание хоби и засега ми е интересно и в този раздел искам да срещам разговори за строителство а не политически или геополитически и макроикономически декларации и излияния! Да я караме по същество!*drunk*

Виж сега Фло,
Ако сметнеш собствената си работа по собствения си проект по една средно-европейска часова ставка, вероятно твоята къща на квадратен метър ще излезе на цената на двореца на султана на Бруней. А ако добавиш и форумното време ще я надминеш! И каква файда от всичките икономии дето ще ги направиш в нискоенергийната си къща, като парите ще си ги похарчил предварително.

Чета в този форум за разни топлоизолации по 10, 15, 20см. и прочие и направо се изумявам. Те имат икономически смисъл, само ако си откраднал отнякъде материалите, а дори и така да е, по рационалното вероятно е да ги продадеш!

Нищо политическо няма в изказването ми срещу виждането ти за немците като образец за европейска къща.
Фактите са си факти. В архитектурата пфенингаджиите са някъде в предкласическата епоха! "По същество!"
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 12:43:19
Quote
goro
Quote
фло
Quote
goro
фло,
че исках да те "ущипя" е ясно! Но не за това става въпрос, нито за антигерманските ми настрояния.
А за това, че нито вкъщи нито по улиците искам да марширувам.
Иначе, че пфенингаджиите ще се опитат да ни продадат под вид на технико-технологични решения и отпадните ни води не се съмнявам, стига разликата от 15 до 30kWh/ m2, пак на квадрат, да влезе в техния джоб, при това, преди началото на експлотационния срок на изделието!

Мисля,че трябва да сме повече рационални,практично настроени,отколкото емоционални! Няма нищо лошо да приемем идеи от където и да е стига да ни са полезни.Аз си строя такава къща,много близко до пасивната и по-скоро нискоенергийна,без да дължа нищо на пфенингаджиите,от които съм взаимствал голяма част от идеите,като почнеш от технологията на тухлите до архитектурата в някои аспекти!Постоянно оптимизирам работата и проекта да стане и нискобюджетна къща без компромис със основната цел-комфорт на обитаване!Направил съм си това занимание хоби и засега ми е интересно и в този раздел искам да срещам разговори за строителство а не политически или геополитически и макроикономически декларации и излияния! Да я караме по същество!*drunk*

Виж сега Фло,
Ако сметнеш собствената си работа по собствения си проект по една средно-европейска часова ставка, вероятно твоята къща на квадратен метър ще излезе на цената на двореца на султана на Бруней. А ако добавиш и форумното време ще я надминеш! И каква файда от всичките икономии дето ще ги направиш в нискоенергийната си къща, като парите ще си ги похарчил предварително.

Чета в този форум за разни топлоизолации по 10, 15, 20см. и прочие и направо се изумявам. Те имат икономически смисъл, само ако си откраднал отнякъде материалите, а дори и така да е, по рационалното вероятно е да ги продадеш!


Нищо политическо няма в изказването ми срещу виждането ти за немците като образец за европейска къща.
Фактите са си факти. В архитектурата пфенингаджиите са някъде в предкласическата епоха! "По същество!"
Жоро, може ли да доразвиеш мнението си малко че не ми е много ясно, или иначе казано не съм много съгласен с подчертаното.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 16:09:29
avatar
Quote
Geto
Преди се направих на фотограф и ежедневно пращах на вниманието на форумците материал от първа копка на една къща та до пълният и завършек. Сега насреща започнаха строежа на 10 етажна сграда и още са на изкопа. Та дали да не сложа гумените ботуши, елека с надпис CNN и да пращам репортажи. Ако някой намери това от интерес нека каже.
*drink1*

Първо да ти кажа Добре дошъл обратно в омразната ти Канада. 10 етажна зграда ко пък чак толкоз да е снимаш че и CNN жилетка, но ако мислиш че ще ти помогне в снимкити слагай. Забележи колко време отнемат етапите. Другото че са започнали да копаят е интересно а и днес вече са казали дали ще има повишение на лихвите 9 сутринта са казали.

http://www.cbc.ca/canada/story/2010/09/07/bank-of-canada-rate-lookahead.html?ref=rss

А сега иди и виж и гледай внимателно да видиш поне 1 изоставена сграда паметник, скелет на алчноста.

Ни копува ни продава
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 16:32:22
avatar
goro това за матерялите и по спецялно за изолацията, бъди убеден че си струва. Незнам каква изолация слагат в Бг. но най вероятно нерабилтноста идва от ниската производителност. Тука ако една къща от 100–150 квадрата не е натъпкана за 2 дена с вата и да е с мембраните и готова за гипсо картона работата ще отече и тука. И после тази къща е поне 50 години експлоатация. С 1 час на ден да намалиш консумация на енергия за отопление или охлаждане в годините се събира. Идеята е колкото се може повече къщи да има че да се почувства и намали замърсяването. Не че ти ще спестиш 18 250 часа за 50 години. Тука като направят един квартал 100–150 къщи спестяват 54 750 часа енергия (ток и газ) това е идеята.

Ни копува ни продава
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 17:19:41
Quote
Nasko.Stoykov
Жоро, може ли да доразвиеш мнението си малко че не ми е много ясно, или иначе казано не съм много съгласен с подчертаното.
Е, нали трябва да изкаже и някакви други тези (макари само за пълнеж), освен че германците трябва да бъдат изтребени и гърците да станат господари на света. При тези толкова важни политически проблеми, ти за една изолация си се хванал *pardon*
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 17:56:35
Фло,
Аби ти нискоенергийна къща ли правиш? А аз мислих, че си се занимавал със строителство.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 18:06:22
Quote
Nasko.Stoykov
Quote
goro
Виж сега Фло,
Ако сметнеш собствената си работа по собствения си проект по една средно-европейска часова ставка, вероятно твоята къща на квадратен метър ще излезе на цената на двореца на султана на Бруней. А ако добавиш и форумното време ще я надминеш! И каква файда от всичките икономии дето ще ги направиш в нискоенергийната си къща, като парите ще си ги похарчил предварително.

Чета в този форум за разни топлоизолации по 10, 15, 20см. и прочие и направо се изумявам. Те имат икономически смисъл, само ако си откраднал отнякъде материалите, а дори и така да е, по рационалното вероятно е да ги продадеш!


Нищо политическо няма в изказването ми срещу виждането ти за немците като образец за европейска къща.
Фактите са си факти. В архитектурата пфенингаджиите са някъде в предкласическата епоха! "По същество!"
Жоро, може ли да доразвиеш мнението си малко че не ми е много ясно, или иначе казано не съм много съгласен с подчертаното.

Наско, не ме разбирай погрешно.
Не казвам, че не трябва да се топлоизолира. Казвам само, че трябва да е разумно и като се отчитат всички фактори.

По отношение на Фло - първия абзац. Ами Фло казва, че това му е хоби - демек, той може да вложи неограничено време в смятането на своята къща. Дори може да я сложи на колела и да я върти накъдето си иска. За него себестойността от тази гледна точна явно е без значение. За един професионалист обаче времето е себестойност - един проектант не може да си позволи да проектира една къща толкова време, колкото Фло ще си я смята.

По отношение на втория абзац. Ами просто на места срещам сериозно преоразмеряване. Чел съм за поставяне на 10см фибран и то външно по цялата фасада, след което е измазан. Питам се, тези хора, имат ли представа в какво състояние ще е той 10 години по късно?
На сайта посочен от фло видях трислоен стъклопакет. Чудесно, той топлоизолира по добре. Но не само сам по себе си е по скъп - оскъпява и самия прозорец! От чисто екологична гледна точка пък, имам предвид забележката на Тортко, някой смятал ли е какъв е ефекта от производството на 50% повече стъкло.

Накратко. Мнението ми е че всеки дом трябва да е съобразен с местните климатични условия и начина на живот. Примерно: на мен ми трябва плътно 1 месец в година отопление, половин месец климатик и частично 2 месеца отопление и още месец климатик. Устройва ме спалня 10кв. и дневна 18кв., но тераса под 20кв. ми се вижда мизерия - прекарвам на нея 8 месеца в годината. Трябва ли да топлоизолирам така както се прави това в Канада или Германия или пък дневна от 50кв.?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-08 18:17 от goro.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 20:19:16
Quote
др. Иванов
Фло,
Аби ти нискоенергийна къща ли правиш? А аз мислих, че си се занимавал със строителство.

Другарю Иванов,миналата година къпах другарки на Албена,пък тази година съм се хванал да си строя къща-нискоенергийна! Не че няма кой да я построи,обаче така ще се лиша от удоволствието и традицията българина да засади дърво и построи къща!Тази ще ми е четвъртата и още ми е интересно!
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
08-09-2010 - 21:06:00
avatar
Quote
фло
...Другарю Иванов,миналата година къпах другарки на Албена,пък тази година съм се хванал да си строя къща-нискоенергийна! Не че няма кой да я построи,обаче така ще се лиша от удоволствието и традицията българина да засади дърво и построи къща!Тази ще ми е четвъртата и още ми е интересно!

Алелуя!!!!! clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход