Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За ентусиасти като Калин и още някой.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 20:04:08
тук може да се види повече за европейското виждане за къщата!
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 20:22:33
Quote
kalin72
съм убеден, че България никога няма да се оправи smiling smiley))

Поздравления за благородната родолюбива мечта!
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 20:44:33
ФЛО, нали вече казах че тухлите и изкуствения камък не са просто сайдинг. Зидат се и се анкерират към дървения скелет на къщата. Стените в Канада се правят от грди 2х6 инча което е почти 15 см. после имаш ОСБ, ГК, и тухления зид, та общата дебелина надхвърля 30см. Сега си направих труда да измеря р-ра на тухлите които изкъртих при поставянето на прозореца-10х3.5х3 инча (дължина, дебелина, височина). Признавам че не мога да определя дебелината на гредите в горния сайт, но сигурно ще са 2х6. Сега ще разгледам подробно сайта който си закачил.*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-06 20:46 от Nasko.Stoykov.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 21:16:30
Quote
Nasko.Stoykov
Признавам че не мога да определя дебелината на гредите в горния сайт, но сигурно ще са 2х6. Сега ще разгледам подробно сайта който си закачил.*drink1*

Доколкото видях гардероба го монтираха с готови страници опаянтени с материал,на който по нашите ширини му викаме летви,греди не се виждат, та да им определяме размер.Може и да има ,пък аз да съм кьорав!
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 21:22:26
5см.х15см. летва??? Още малко и клечка за зъби ще го изкараш.:]
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 21:30:58
avatar
Не спорете. 5 см е талпа!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 21:37:20
Quote
n.nikoloff
Не спорете. 5 см е талпа!
Талпата греда ли е? Очевидно не е, но е като в песента :" ..руйно ли е то...или пък не е ? Щом се казва руйно вино дайте го насам!*drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-06 21:38 от фло.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 21:47:29
А бе и летвата не е талпа и го знам от опит*black eye*.... що летви има строшено по задника ми като бягах на времето от училище....*book*
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
06-09-2010 - 22:26:35
avatar
летвата е под 4 см, 4-6 см е талпа , над 8см е греда. 6-8 не съм срещал. ако има е нещо целево.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: За ентусиасти като Калин и още някой.
07-09-2010 - 09:20:10
Quote
ivorad
Quote
kalin72
съм убеден, че България никога няма да се оправи smiling smiley))

Поздравления за благородната родолюбива мечта!
Явно обяснението ми не е публикувано smiling smiley Изблика на родолюбие беше по повод разговор на маса, бутилки миналогодишно вино smiling smiley Не го вземайте толкова присърце, но не ви ли се струва, че събитията от последните 20 години точно това показват?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход